0 

mishko @mishko 30. Mar 2005, 14:50

Zanima me kaj bi mi svetovali, glede na to da je cena za Microdrive 4GB enaka kot za Sandisk Extreme III 2GB?
Kartico rabim za uporabo s Canon 20D aparatom.
V naprej hvala za pomoč. biggrin
   0 

iztok @izo 30. Mar 2005, 15:09

po mojem komot vzameš microdrive, hitrost teh novih kartic je itak že zdavnaj prehitra, na hitrost zapisovanja vplivajo algoritmi v fotiču, ki delajo fotko iz pixlov.
edino, kar zna bit problem, je baje višina. baje microdrivi nad 2000-3000m (ne vem točno)ne delajo pravilno, čeprav tega ne vrjemem preveč. pritisk je zgoraj res malce nižji, zarat tega najbrž tista trenja v ležajih se zmanjšajo oz kolute prtisne na glavo ali kaj podobnega, vendar mi to more nekdo dokazat, ki mu je stvar dejansko v praksi crknila. do takrat.. :roll:
   0 

Miha Rekar @Mih@ 30. Mar 2005, 15:16

izo ma kakšni ležaji LOL

microdrive je pomanjšan trdi disk. deluje tako kot vsak disk. je nekaj diskov podobnih cdjem (govorim samo ilustrativno) ki so naloženi drug na drugega. vmes so palčke (ilustrativno spet) ki lebdijo tik nad diski. če se ga dotakne disk popraska in je vse fuč. se pravi če pride do prevelike spremembe v tlaku palčke lahko padejo na disk in ga poškodujejo in postane neuporaben.

jaz bi ti priporočal nevedn cf oz. lexar 2gb 80x, ker je cenejši od sandiska pa doživljensko garancijo dajo. Pri sandisku isto piše kao doživljenska, potem pa mal gledaš sem pa tja pa drobni tisk, pa piše 10 let.

0 

iztok @izo 30. Mar 2005, 15:25

vsak disk ima ležaje, o tem govorim. ja, in tiste palčke so glave, v katere se (verjetno) zabijejo koluti, ko pritisk pade. :wink:
   0 

Miha Rekar @Mih@ 30. Mar 2005, 15:31

http://www.mercadolibre.com.ec/org-img/preview/MEC/112004/1564701_5341.jpg
http://www.mercadolibre.com.ec/org-img/preview/MEC/112004/1564701_1916.jpg

Evo neki na hitr zgooglan. Diski so narejeni za določen zračni pritisk. Če pritisk preveč pade glava (palčka) pade dol in sik podrajsa, ga s tem uniči in naredi neuporabnega. Glava namreč lebdi nekaj mikrometrov nad diskom, ker disk deluje magnetno.

0 

iztok @izo 30. Mar 2005, 15:38

no, in kaj sm jst drgač povedu? :mrgreen: za vrtenje teh kolutov okrog svoje osi pa rabiš nek ležaj, kot povsod, kjer mimaš takšno situacijo in tudi pritisk lahko vpliva tudi na to, sploh tukaj kjer je vse skupaj mikroskopsko majhno. no sej pravim, najrajš bi iz prakse rad slišal, kako je s tem, po mojem po teh naših gorah 1500-2000m ni problema..
   0 

Miha Rekar @Mih@ 30. Mar 2005, 15:56

samo zaradi ležajev se ne bo nič pokvarilo! bigrazz

0 

iztok @izo 30. Mar 2005, 16:05

no ja, pr te hitrejših diskih so ležaji še kak problem in zelo vplivajo življensko dobo diska, brez skrbi. pri teh mikro diskih je še vse bolj zakomplicirano, ko zaradi tranje nastajo raznorazne sile in te imajo pr teh zelo majhnih delih še večji vpliv, prav tako pritisk. ampak to je druga zgodba, prvenstveno bo najbrž res do okvare priši zaradi blokade oz drsenja glave.
še vedno mu ni nobeden svetoval glede kartice, dejte se rajš na temo skoncetrirat.
   0 

Miha Rekar @Mih@ 30. Mar 2005, 16:18

Jaz sem mu. lexar 2gb 80x!

0 

mishko @mishko 30. Mar 2005, 16:39

Uh, me ni bilo pol ure, dobro sta tole obdelala :mrgreen:
Hvala za nasvet.
   0 

mishko @mishko 30. Mar 2005, 16:54

razlika med Lexar 2GB 80 in SanDisk CF 2GB Extreme III je samo 20 EUR, kar mi pri kompletni opremi niti ne pomeni ne vem kaj, razen seveda če ni nobenega razloga v korist dražje?
   0 

Miha Rekar @Mih@ 30. Mar 2005, 17:02

lexar ima doživljensko garancijo, vendar je nekoliko počasnejši.

0 

mishko @mishko 30. Mar 2005, 17:05

Hvala, bom vse pretehtal in eno zbral, očitno ni kakšnih kritičnih razlik za delo samo.
   0 

Matej Herbst @matto 30. Mar 2005, 18:26

Jaz sem še vedno mnenja, da je na trenutne cene najboljša izbira CF kartica.

Vsaj meni je že CF kartica padla tolikokrat na tla, ušla iz rok na razne trde podlage...., tukaj kolikor vem je microdrive malo občutljiv na razne udarce.

Jaz bi ti priporočal Sandiskovo Ultra II, ker ni bistvene razlike.
   0 

iztok @izo 30. Mar 2005, 18:56

baj d mimo, kulk pa kaj koštajo cf-ji te dni? zaenkrat sem nekako shajal z 512mb, vendar prihaja pomlad, pa razne birme ipd, bo treba skor kakšno rezervo met..
   0 

mishko @mishko 30. Mar 2005, 19:27

Jaz sem tukaj gledal 2GB 200 EUR
http://pixxass.de/tep/catalog/product_info.php?cPath=22_45_220&products_id=2115
   0 

rado @rado 30. Mar 2005, 19:35

http://www.geizhals.at/eu/a110461.html

http://www.geizhals.at/eu/a122068.html

Imaš jih še tukaj nekaj
   0 

mishko @mishko 30. Mar 2005, 19:49

Pa je res tukaj malo ceneje, za kartico se nisem na geizhals vrnil preverit biggrin
Itak moram vso opremo še enkrat prečekirat preden pošljem naročilo.
Hvala
   0 

Gregor Gomboc @George 31. Mar 2005, 07:04

Kupi CF kartice. Pozabi razne 2Bb, ker ti bo žal. Razlog: več kot je na kartici informacij, počasneje vse skupaj dela (predvsem pregledovanje slik).

Kupi 2x512Mb. Če rabiš več si nabavi kaj drugega.
Mislim 200€ za 2Gb kartico??? :? LOL. Toliko stane 60Gb image tank.
   0 

mishko @mishko 31. Mar 2005, 11:05

Rabim medij, ki bo podprl do 4 ure intenzivnega fotografiranja (tudi sekvenčnega zajema) brez prčkanja po računalniku in pretakanja slik na image tanke ali podobno. Računalnik je itak zraven, ne sme pa bit pogoj.
Po moji kalkulaciji bi dve kartici po 2GB nekako bili temu kos. Mogoče je to malo predimenzionirano, pri ostali opremi mi pa 100 EUR ni tak faktor.
Opremo ne kupujem za lastne potrebe, temveč za nek skupni projekt. Sem na budžetu, ne bi pa šparal tam, kjer mi bo potem oteženo delo.
Ne vem, mogoče bi 3 X 1 GB bila rešitev, bom še videl, hvala za nasvet. biggrin

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati