0   

dalenck @dalenck 18. Sep 2012, 13:35

Pozdravljeni!

Oprostite, če je ta tema že bila kje načeta, pa vendar bi vseeno prosil za pomoč. Zakaj v nobenem programu ne mroem odpreti raw formata fotografij posnetih z najnovejšim canon 650d?
Ima že kdo kaj izkušenj s tem?

Hvala!
 0   

Aleš @lial 18. Sep 2012, 14:20

Morda v dosedanjih programih ta format še ni podprt?
Zanesljivo pa ga lahko odpreš z priloženo Canon programsko opremo, če jo seveda dajejo še poleg aparata.
Sicer pa je zadnje upanje GIMP-ov UfRaw, ta odpira vse.
 1   

porkoja @porkoja 18. Sep 2012, 17:51

Za vsak nov foto aparat moraš imeti primeren Camera Raw inštaliran.
Za 650D sem preveril in je minimalen (hkrati tudi zadnji izdan), verzija 7.1
Dobiš ga tukaj:
http://www.adobe.com/support/downloads/detail.jsp?ftpID=5391
Tudi na znanje, vedno, ko si v dvomih, preveri tukaj:
http://helpx.adobe.com/creative-suite/kb/camera-raw-plug-supported-cameras.html
Srečno!
Zahvala: dalenck
 0   

dalenck @dalenck 20. Sep 2012, 08:31

Hvala za odgovore! Mi pa nekaj ni čisto jasno! Glede na to, da sem kupil novo opremo in je bil poleg priložen tudi cd s programčkom za upravljanje s fotografijami, vendar le-ta ni kompatibilen napravi. Program mi javi, da ne prepozna kamere. Sem klical prodajalca in je rekel da naj update-am program. Dobro itak bom to naredil, ampak a ni logično, da če kupiš neko novo zadevico, da so stvari zdraven kompatibilne z napravo, ki jo kupiš? Tole mi je malo mem.

Ja hvala vsem za odgovor! Porkoja bom upošteval tvoj nasvet!

LP!
 0   

skorpijoncek66 @skorpijoncek66 20. Sep 2012, 10:06

Ma te programčki od Canona niso vrednio pol k...
Dober pregledovalnik slik pa še zastonj je Faststone Image viewer, za windows 7 pa drugače obstaja tudi dodatek, ki ti odpira raw datoteke v predogledu, tako kot jpg in vse ostale formate sličic.

http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=26829
 0   

Aleš @lial 20. Sep 2012, 10:50

Problem teh dodatkov, kakršnega predlagaš, 'škorpijonček66' , je v obupni zastarelosti podprtih aparatov.
Recimo omenjenega Canon-a 650D še ni na seznamu, pa tudi moje A77 ne. Prav tako manjkajo A65, A57, RX100 in NEX7.
Koliko je novih modelov drugih znamk na seznamu pa ne vem.
Vsaj še za enega, ki ga ni in ga Windovsi ne podpirajo (preskušeno) vem tudi sam - Canon S100.
Tako da bi ocenil, kako ti dodatki niso vredni niti polovice tistega pol, ki si ga omenil grin grin
 0   

ant-dj @ant-dj 20. Sep 2012, 11:29

A potem se tudi tumbnaili vidijo pri raw, ker sedaj mi na win7 ne kaže slikc?

Kakšen pa je ta dodatek, ki ga je potrebno naložiti?

Hvala
 0   

skorpijoncek66 @skorpijoncek66 20. Sep 2012, 11:57

Ja, vidijo se thumbnaili raw datotek, tako kot zdaj lahko vidiš npr. thumbnaile jpg datotek. To je microsoftov kodek za raw camere... no tako so ga oni imenovali.

Je pa res, da je bil kodek nazadnje obnovljen junija, tako da nove kamere niso zajete, vsaj na spisku ne. No mogoče jih pa vseeno podpira, za probat je. Jaz sem iskal to zadevo za svojega 60D in sem pač našel ta kodek.
Ker Bill sedi na denarju, najbrž čaka, da se nabere zadostna količina novih modelov kamer, da se mu bo splačalo posodobiti kodek.
 0   

ant-dj @ant-dj 20. Sep 2012, 12:11

O potem za mojega 40d ne bno problemov. Bom poizkusil naložiti.

Hvala

LP
 0   

Samo @Lubitel2 20. Sep 2012, 17:50

skorpijoncek66 je napisal/a:
Dober pregledovalnik slik pa še zastonj je Faststone Image viewer,

Jap, se zlo strinjam. thumbsup

skorpijoncek66 je napisal/a:
za windows 7 pa drugače obstaja tudi dodatek, ki ti odpira raw datoteke v predogledu, tako kot jpg in vse ostale formate sličic.

http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=26829

A ta zadeva vam dobr dela? Men le sem in tja kakšen thumbnail lepo pokaže, ostalo pa nič. confused Za RAW datoteke mislim. Ostalo zgleda OK. Info o OS in fotkiču: EOS 40D; Win 7 Slo Ultimate 64 bit. Ima še kdo podobne težave?

lp!
 0   

skorpijoncek66 @skorpijoncek66 20. Sep 2012, 19:50

Meni na 60D dela brez problema. Slike imam naložene na disku.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati