0   

peko007 @peko007 26. Sep 2012, 19:40

Pozdravljeni!

Imam kompaktni fotoaparat canon powershot s100. Zanima me zakaj so fotografije narejene s kompaktom barvno manj žive kot pa z dslr - jem, v čem je razlika? Je to barvna globina, format raw, ali zgolj boljši fotoaparat?

Hvala.
 0   

samos1111 @samos1111 26. Sep 2012, 20:13

Hmm... Ponavadi je obratno, imajo kompakti po defaultu bolj "navite" barve.
Se mi zdi da rabimo en primer te neživosti.
 0   

whothafunk @whothafunk 5. Nov 2012, 10:17

dslrji imajo dosti večji senzor ter .. si pogledal velikost objektiv? smešno vprašanje
Canon 1DX :: Canon 300 2.8 L IS USM :: Canon 70-200L f2.8 IS USM II :: Canon 50 1.2 L USM :: Canon 8-15 f4 USM fisheye :: Tamron 15-30 2.8 VC :: Canon 1.4x III Extender
 0   

Janez Pelko @Wartburg 5. Nov 2012, 10:39

whothafunk je napisal/a:
dslrji imajo dosti večji senzor ter .. si pogledal velikost objektiv? smešno vprašanje

In smešen odgovor.

Dejansko imajo statistično gledano kompakti večje kontraste in tudi bolj navite barve. Veliko je odvisno tudi od nastavitev. Vsakemu aparatu lahko nastaviš kontraste, nasičenja in WB.
Če pri kompaktu izbereš opcijo "vivid" ali kaj podobnega, bodo barve bolj nasičene.
Večji senzorji imajo sicer večji dinamičen rezpon, kar ponavadi vodi k bolj umirjenim barvam pri privzetih nastavitvah, velikost leč pa nima prav velikega vpliva. ja, boljši objektivi imajo večji kontrast. ta pa je odvisen še od drugih dejavnikov. Širokokotni posnetki so navadno bolj nasičeni, flare je pomemben faktor, predvsem pa vrsta svetlobe. Difuzna, trda, smer svetlobe...
 0   

whothafunk @whothafunk 5. Nov 2012, 10:43

v bistvu maš res. sicer je tip napisal v prvem postu "manj" in ne več. koliko imam sam izkušnje s kompakti doma (niso najnovejši), ne pridejo niti blizu glede kontrasta mojemu setupu, ampak pri novejših pa se res sprašujem, če ljudje post procesirajo v photoshopu vse slike. čeprav puncam je to zadnja briga, zato je verjetno res kaj na tem..
Canon 1DX :: Canon 300 2.8 L IS USM :: Canon 70-200L f2.8 IS USM II :: Canon 50 1.2 L USM :: Canon 8-15 f4 USM fisheye :: Tamron 15-30 2.8 VC :: Canon 1.4x III Extender

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati