0   

hafo @hafo 16. Okt 2012, 08:33

Razmišljam o nakupu bliskavice yongnuo yn-565ex, ki bi jo uporabljal na canonu 60d.
Prosim, če nekdo, ki jo uporablja deli z nami izkušnje z bliskavico.
Zanima me tudi če se sinhronizira z aparatom.
Uporabljal bi jo pa predvsem na fotoaparatu in ne kot slave in v amaterske namene (ne pogosto).
Hvala!
 1   

porkoja @porkoja 16. Okt 2012, 10:17

Jaz imam to bliskavico, zelo poredko jo uporabljam kot on-camera, saj mi je za ta namen veliko boljša Canon 580EX II.
Na splošno pa sem z YN-565 EX zelo zadovoljen. Sploh kot off-shoe jo največ koristim. Uporabljam jo tako na bodyju 7D kot 1Ds in v obeh primerih deluje brez težav.
Koristil sem jo tudi pri fotografiranju modne piste in poroke, a za ta namen YN-565 EX ne bi rad predlagal, saj utegne imeti svoje muhe, velika pomanjkljivost (vsaj zame) pa je HSS. Sploh kolikor sem jo testiral pri zaporednem bliskanju (3-5 zaporednih bliskov polovične ali četrtinske moči), svetlost bliskov ni enaka, prav tako z dodatnim zunanjim baterijskim paketom, se stanje prav nič ne izboljša. Canon 580EX je v tem segmentu definitivno veliko boljša, saj bliskavice znanih in certificiranih proizvajalcev so dejansko zmogljive bolj kakor so njihove napisane karakteristike. Dokler tovrstni proizvajalci kot je tudi Yongnuo, pa imajo zapisane karakteristike večje kot je dejanska zmogljivost njihovih produktov. Tako tudi GN (Guide number) pri YN ni v realnosti takšen kot je zapisan, hitrost in zmožnost zaporednih bliskov pri moči 1/1 tudi ne in še kar nekaj je tega. Ampak jaz pravim, za ta denar kot se YN-565 EX ponuja, je to vendarle odlična bliskavica.
Zahvala: hafo

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati