0   

Urška Pirjevec @Buenno_ 3. Nov 2012, 16:14

Torej, naloženega sem imela stari lightroom 2.3 in sem si nato naložila novega 4.2, ki pa ne deluje pravilno. Namesto ikon slik mi namreč kaže siva okenca. Tega na nikakršen možni način nisem sposobna popravit. Poizkusila sem že ponovno inštalacijo pa je vse isto, tudi če hočem narediti nov "Catalog" ne pomaga in zdaj ne vem več kako naprej. Predvidevam da se je ta napaka dogodila zaradi čiščenja diska, ki sem ga izvedla nedavno tega ampak mi je vseeno čudno zakaj bi izbrisalo tudi te datoteke, ki niso nepotrebne za delovanje programa.
A mi zna kdo pomagat?
 0   

porkoja @porkoja 3. Nov 2012, 17:18

Mi je že nerodno, ko prvi odgovarjam za zadnjih nekaj vprašanj.... biggrin

Nimaš izbranega ICC profila za svoj monitor, ICC profil je poškodovan ali pa ne ustreza Lightroomu (beri: ni sRGB).

Pojdi na nadzorno ploščo operacijskega sistema, odpri nastavitve za monitor in tam odpri napredne/dodatne nastavitve.
Poišči kje je omenjen ICC oziroma barvni profil za monitor in v kolikor je dodan kakšen "čuden", ga bodisi odstrani ali vnesi novega, ki je dobro, da je sRGB IEC61966-2.1.
Po moje je samo to. Tovrstno težavo sem že videl pri znancih in je bil tu vzrok.
 0   

Urška Pirjevec @Buenno_ 18. Nov 2012, 17:53

porkoja je napisal/a:
Mi je že nerodno, ko prvi odgovarjam za zadnjih nekaj vprašanj.... biggrin

Nimaš izbranega ICC profila za svoj monitor, ICC profil je poškodovan ali pa ne ustreza Lightroomu (beri: ni sRGB).

Pojdi na nadzorno ploščo operacijskega sistema, odpri nastavitve za monitor in tam odpri napredne/dodatne nastavitve.
Poišči kje je omenjen ICC oziroma barvni profil za monitor in v kolikor je dodan kakšen "čuden", ga bodisi odstrani ali vnesi novega, ki je dobro, da je sRGB IEC61966-2.1.
Po moje je samo to. Tovrstno težavo sem že videl pri znancih in je bil tu vzrok.

Na žalost ne pomaga

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati