0   

Simon Jenes @SimonJenes 29. Dec 2012, 20:46

DAN!
RABIM NOVI FOTOAPARAT, SAMO KATERI?
Sem 4letni lastnik fotoaparat sony dsc-W150, ugotovil sem
da je čas da si kupim nov fotoaparat

KRATEK OPIS:
Fotografiral bi družinske dogotke; rojstne dneve, počitnice na morju, otroka kako
se vozi s kolesom, kakšne znamenitosti na potovanjih,...
Rad bi slikal enostavno ampak kokr se le-da kvalitetno, se pravi ob večernih urah
da bi bile slike dovolj svetle in ostre, da bi bile ob premikanju predmeta ostre,...
prav bi mi prišel tudi zoom (optični), na zdajšnem fotoaparatu ga imam 5X, na novem
fotkiču vsaj 10x, rad bi da bi bil novi fotkič zelo hiter (hiter zajem slike)

MNENJE:
Gledal sem da bi si kupil fotkič z izmenljivimi objetivom samo nevem kako se s tem ravna in
nevem če bi se lahko tega naučil (pravo razmerje svetlobe, ostrina,...nevem kaj še),
zato ostajam pri kompaktnih fotoaparatih - RAZEN ČE ME PREPRIČATE smile
OBSTAJA FOTOAPARAT Z IZMENLJIVIM OBJEKTIVOM KI SAM AVTOMATSKO OSTRI SLIKO, SVETLOBO..itd.?
Poleg fotografiranja bi še snemal otroka, zato mora imeti fotoaparat full HD način snemanja!

PREDLOGI:
Po dvotedenskem gledanju in primerjanju sem si nagledal približno te fotoaparate do cene 850€
(za boljši model dam tudi +200€):
nikon D5200, nikon D7000, canon powershot G1X, sony slt A65, sony nex 6, Fujifilm X10

skratka naj bo hiter, ostre - jasne slike, nekaj optičnega zooma, ne preveč kompliciran,..

za pomoč se Vam že v naprej zahvaljujem!

lp, simon
 0   

abo01 @abo01 29. Dec 2012, 23:26

NEX 6.
 0   

Miran @miran_a 30. Dec 2012, 09:48

Nex-6, X10 ali G1X v tem vrstnem redu.

P.S.: Kam gre ta svet. Štiriletniki že kupujejo fotoaparate za 1000€! bigeek
 0   

Simon Jenes @SimonJenes 30. Dec 2012, 10:34

Hvala za odgovore! miran_a nisem stiriletnik ampak sem stiriletni lastnik
sony w150 grin drugace pa sem star 25 let, imate mogoce kaksne drugea predloge kateri
fotoaparat naj kupim pa ga jaz nisem napisal-omenil?
Zelo Vam hvala za pomoč!
 0   

skorpijoncek66 @skorpijoncek66 30. Dec 2012, 11:01

DSLR aparati imajo prav tako avtomatiko, čeprav večina raje uporablja manualne nastavitve... no pa saj se jih ni težko naučiti, literature je dosti, največ pa se naučiš s prakso.
Vseeno pa le preberi kakšne prispevke o razliki med kompakti in DSLR, ker jih je kar veliko razočaranih ob prehodih na DSLR, predvsem zaradi neznanja.

Tako da če rabiš aparat bolj za povprečno uporabo, ostani na kompaktu. DSLR je veliko večji, ne gre kar v žep... je kvalitetnejši pa tudi dražji...
 0   

Miran @miran_a 30. Dec 2012, 13:03

Glej tudi Sony RX100.
 0   

Jernej @wolf82 30. Dec 2012, 23:49

Nikon D3100 + 18-200 VR + fleš SB700.
Tudi če boš slikal vedno na zelenem auto mislim, da boš s slikami zadovoljen.
LP
P.S.: Če ni več potrebe po 10x zoomu potem lahko tudi v kombinaciji 18-55VR in 18-105VR. S temi objektivi odpade tudi potreba po flešu, ker so bolj kompaktni.
 0   

ant-dj @ant-dj 30. Dec 2012, 23:56

Tudi moj predlog je nex 5N. Na foka.nl ga dobiš za 450€ s poštnino (s kit objektivom 18-55).
 0   

Simon Jenes @SimonJenes 31. Dec 2012, 16:38

Zdaj sem že skoraj odločen da kupim sony nex-6, ampak ja youtubu sem gledal primerjavo teh dveh fotoaparatov:
sony nex-6 vs. Fuji X-E1 pa sem v dilemi ker se ne morem odločit kaj bi vzel!
povezava( http://www.youtube.com/watch?v=jmwEQB0KM8U )
 0   

Matej Ružič @mat 2. Jan 2013, 16:19

Kupiš Nex-a ok ampak katere objektive pa potem gor daš?
kaj pametnega na žalost lih nimajo. Mogoče se na začetku to ne zdi problem ampak verjemi da zelo hitro šrideš do tega, da ćeliš kakšen boljši objektiv in malo večjo izbiro za neko normalno ceno, ki pa je Sony žal ne nudi.

Poglej malo v Panasonic/Olympus micro4/3 tabor, tam je vsaj nekaj izbire glede objektivov.

In kot je bilo že rečeno ima popolnoma vsak aparat avtomatiko in polavtomatike.

Zame je pomembna razlika pri videu, ki je pri "brezzrcalcih" (Nexi, Panasonici in Olympusi ter ostali) predvsem lažja za uporabo, kot pri DSLR.

Če je torej vsestranska čim bolj enostavna uporaba zaželjen, poglej pri micro 4/3.

Lp
 0   

Aleš @lial 2. Jan 2013, 16:58

mat je napisal/a:
Kupiš Nex-a ok ampak katere objektive pa potem gor daš?
kaj pametnega na žalost lih nimajo.

Namenski objektivi za Nex aparate:

Če pa dokupiš še adapter za A-mount gre gor vse od Minolte, Sony A, Sigme, itd. naprej:

In enako z dokupom canon adapterja gre vse od Canona gor in to z vsemi funkcijami.
 0   

ant-dj @ant-dj 2. Jan 2013, 17:26

Ja razen avtofokusa (canon).

LP
 0   

Aleš @lial 2. Jan 2013, 17:50

Kar tudi ne drži: http://www.metabones.com/sony/buy-eos-nex-adapter
 0   

ant-dj @ant-dj 2. Jan 2013, 18:21

A super

Pred kratkim sem namreč gledal da so naredili adapter z krmiljenjem zaslonke, ne pa tudi AF.

Cena adapterja je seveda kar visoka.

LP
 0   

ant-dj @ant-dj 2. Jan 2013, 18:31

A super

Pred kratkim sem namreč gledal da so naredili adapter z krmiljenjem zaslonke, ne pa tudi AF.

Cena adapterja je seveda kar visoka.

LP
 0   

Aleš @lial 2. Jan 2013, 18:37

Jep, denar pa je potem možno metat v jamo brez dna grin grin

Drži pa nekaj: Nex objektivi so precej 'skopi' v izboru in tukaj trditev 'mat-a' delno drži.
Čeprav se vedno ob takšnih trditvah vprašam: komu je ta izbira objektivov res premalo?
 0   

misfits @misfits 2. Jan 2013, 18:55

lial je napisal/a:

Drži pa nekaj: Nex objektivi so precej 'skopi' v izboru in tukaj trditev 'mat-a' delno drži.
Čeprav se vedno ob takšnih trditvah vprašam: komu je ta izbira objektivov res premalo?

ma niti ne, da jih je premalo, ampak so nekateri preslabi, drugi preveliki, tretji predragi in na koncu skoraj nič ne ostane bigrazz
 0   

Aleš @lial 2. Jan 2013, 19:03

misfits je napisal/a:
lial je napisal/a:

ma niti ne, da jih je premalo, ampak so nekateri preslabi, drugi preveliki, tretji predragi in na koncu skoraj nič ne ostane bigrazz

Najbolj pomemben faktor si pa pozabil - vse skupaj je SONY in že zato nič vredno. grin grin
 0   

Miran @miran_a 2. Jan 2013, 19:31

Pa saj za take, ki tako mislijo, so pa razni Nikon 1 laugh in Canon EOS-M laugh laugh laugh

P.S.: Čeprav se pa strinjam, da hudo manjka objektivov. Razen 24/1.8, 35/1.8 in 50/1.8 ni nič pametnega. Pa še ti so predragi, sploh 24.
 0   

Matej Ružič @mat 3. Jan 2013, 00:04

Bi kaj dodal pa je v bistvu misfits že vse povedal.

Je pa malo brez pomena govoriti da naj na brezzrcalca montiram gor dslr objektive...kaj sem pol pridobil?

Lp

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati