0   

decman99 @decman99 1. Jan 2013, 14:44

Zdravo,

sem nov na tem forumu, vpisal pa sem se ravno zaradi tega ker se zanimam za nakup novega dslr fotoaparata in sicer za Nikon D5100. Za par stvari sem se sicer že pozanimal, nikjer pa nisem zasledil ali se da slikati panoramsko fotografijo ali je potrebno potem več slik obdelati v photoshop-u da dobim panoramsko fotografijo =).

Srečno novo leto 2013,
lp,
decman99
 1   

Gregor Grm @gg91 1. Jan 2013, 16:24

Men se zdi, da nima panorame, ma pa HDR, če češ slikat panoramo boš mogo uporabit photoshop. Lp.
Zahvala: decman99
 1   

Aleš @lial 1. Jan 2013, 16:33

Drži, kar je zapisal gg91 - funkcije panoramskega posnetka (avtomatske sestave v aparatu) D5100 nima.
Zahvala: decman99
 0   

decman99 @decman99 1. Jan 2013, 21:26

Aha, no hvala za tako hiter odgovor =)
 0   

Miran @MiranR 2. Jan 2013, 10:59

Preveri kateri objektiv ima zraven. sam imam objektiv 18-55, kar ni bila najboljša naložba. Priporočam obisk kakšnega fotografa v tvoji bližini, ki ti bo povedal še kaj več.
 0   

Gligorij @SoulMan 2. Jan 2013, 12:27

MiranR je napisal/a:
Preveri kateri objektiv ima zraven. sam imam objektiv 18-55, kar ni bila najboljša naložba.

Kaj natančno pa te moti pri 18-55? Oz. za kaj bi ga ti uporabljal, pa ti ne služi dobro? Za nekoga, ki ne potrebuje velikega razpona goriščnic, velike svetlobne moči ali 1:1 makro reprodukcije, je ta objektiv lahko odličen.
 0   

Miran @MiranR 2. Jan 2013, 12:41

Kot sem že v neki drugi temi napisal. prvič, če bi rad kakšno stavbo malo bolje "videl", kakšen detalj izpostavil.
Drugič, če želim portret izpostavit se moram precej približat s aparatom, potem pokvarim oblike obraza.
Prav tako, če bi želel izostrit na različnih razdaljah, ni tako dobro, kot pri objektivu 18-105.
Ali te moje navedbe držijo, ali delam kje napake.
 0   

Gligorij @SoulMan 2. Jan 2013, 12:49

Vse, kar si napisal, niso napake objektiva ampak njegove lastnosti. Za detajle na stavbi rabiš nekaj z več mm (tu ni kriv 18-55, njegova lastnost je pač takšen razpon goriščnice), pri portretu ne boš z 18-55 pri 55mm imel nobenih popačenj obraza, če pa boš slikal na 18 mm, potem pa seveda da bodo popačenja (osnove poznavanja opreme, ne napaka objektiva). Z ostrenjem na različnih razdaljah pa ne vem, na kaj ciljaš.
 0   

Miran @MiranR 2. Jan 2013, 19:10

Pri ostrenju bi rad imel čimbolj ostro sliko naprimer, ko slikaš skupino ljudi, da bodo vsi enako ostri. Nimam izkušenj, z objektivom, ki je je naprimer 18-150, ali bi to bilo uspešnejše v takšnih primerih?
 0   

Gligorij @SoulMan 2. Jan 2013, 20:52

Imam obcutek, da ti niso najbolj jasne osnove fotografije...priporocam kaksno knjigo, kjer so taksne stvari razlozene. Drugace pa ce zelis imeti vec globinske ostrine (zelis imeti ostre ljudi v prvi in sesti vrsti), moras zapreti zaslonko (povecati stevilo f). Ta stvar zopet ni direktno povezana z objektivom, zaradi tega je bedarija recit, da imas z 18-105 vecjo globinsko ostrino, kot z 18-55, ce govorimo o enakih milimetrih, enaki zaslonki in enaki oddaljenosti od portretiranca.
 0   

decman99 @decman99 2. Jan 2013, 23:42

Tudi jaz šele vstopam v vode fotografije ni če bi na začetku vzel ta kit se pravi d5100 in 18-55 objektiv bi bilo zame sigurno vredu, kajti moram najprej spoznati aparat nato pa ko bom že malo osvojil osnove fotografiranja pa bom odštel še za kakšen objektiv =) tako da bo 18-55 kar vredu izbira biggrin

lp,
decman99

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati