0   

andrazh @andrazh 15. Jan 2013, 12:49

http://www.ebay.de/itm/100-400mm-f-4-5-5-6L-IS-USM-Autofocus-Lens-/251212634394?pt=DE_Foto_Camcorder_Objektive&hash=item3a7d70991a#ht_552wt_1397

Je mozno, da je tole legitimen objektiv? Mal mi je cudno glede na to, da je s kitajske. Obstajajo kopije objektivov?
 0   

iztok @izo 15. Jan 2013, 14:05

sicer nisem šel vseg gledat, samo kje si zasledil, da je zadeva iz kitajske? res je, da pri kitajcih nikoli ne veš, ampak L serijo (vsaj teleobjektive sem ziher) delajo izključno v treh fabrikah na japonskem, kar ti povedo prva črka serijske številke, odtisnjene na ohišju bajoneta (oznaka v beli barvi, 4. slika). več o tem preberi tukaj:
http://www.the-digital-picture.com/Canon-Lenses/Canon-Lens-Aging.aspx
na objektivu se zadeva začne z U, torej je bil objektiv narejen v Utsunomiyi, za datum izdaleve pa preveri gelde na link zgoraj.

če te pa matra cena, pa moraš upoštevat, da gre za licitacijo, ebay ni bolha grin. cena se določi zadnjih par sekund..
 0   

andrazh @andrazh 15. Jan 2013, 14:10

Si videl oglas? Sedaj je ze ukinjen?

Problem je v tem, da sem vceraj videl objektiv 24-70 2.8 L USM, pa je prodajal nekdo s kitajske, 0 reviewov od drugih userjev. Torej prvi izdelek, ki ga je prodajal. Pa se na slikah je izbrisal napis CANON, pisalo je samo NON. Slike so bile z neta in ne pravega objektiva.
Objektiv se je prodal za 650€.

Podobna zadeva je bila danes za 100-400mm L. Zato sem malo skepticen.

Sem pa pisal tistemu vceraj in mi je napisal, da je objektiv nov in zapakiran.

Sklepam mogoce, da je tudi tam to ceneje in pac naroci z japonske in potem naprej proda.

Na tako zadevo pride se davek in carina, ce se ne motim?

EDIT: Hvala za info, sem pogledal in je moja leca bila izdelana sele Dec 2011:)

A lahko po tej kodi zahtevas garancijo na Canonovem servisu tudi brez papirjev?
 0   

iztok @izo 15. Jan 2013, 14:14

a to je pa drugo. če nima človek sploh še nekih konkretnih ocen ipd, potem se ga ogni na daleč. takšne patrone imaš tudi na bolhi.

glede garancije pa najbrž rabiš nek papir za uveljavljanje garancije (račun ipd). pokliči na 3a, recimo.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati