0   

Matevž Lavrič @rezist 17. Jan 2013, 18:47

Živjo smile
Imam fotoaparat sony a55, kit objektiv 18-55 in sigmo 18-250mm f3-5-6.3 .Kupujem pa omenjeni objektiv 16-80 od Carl Zeissa...
Zanima me če ima kdo izkušnje s tem objektivom, če je dober in če bom opazil razliko med tem in onima dvema objektivoma ki si jih zdaj lastim, ker 18-250 se mi ne zdi nič kaj boljši objektiv od 18-55...
Pa tudi kolikor prebiram je objektiv 16-80 kar profesionalen oz mnogo naprednejši od zgornjih dveh... imam prav ? Je pa res da nisem z boljšimi objektivi še nikoli fotografiral tako da bo kakršnakoli informacija koristna.

hvala in lep pozdrav.
 1   

Nejc Lampret @DrEvil 17. Jan 2013, 19:22

Pozdravljen,

Tale zeiss 16-80 je super lečovje, bo razlika vsekakor opazna glede na ostala dva (tukaj en slovenski test http://www.portal-alpha.com/testi/35-testi/60-carl-zeiss-1680-test.html )

Možen je pa tudi objektiv 16-50 2.8 , kjer imaš pa stalno zaslonko čez cel zum če ti to kaj pomeni in kvaliteta fotk je ravnotako odlična

LP
Zahvala: rezist
 1   

Aleš @lial 17. Jan 2013, 19:50

rezist je napisal/a:
... ker 18-250 se mi ne zdi nič kaj boljši objektiv od 18-55...

To pomeni, da imaš 'kit' zelo dober primerek, ali pa da je Sigma slabši kos. Razlika bi v vsakem primeru morala biti.

Ostalo o 16-80 in pa predlog za še boljšo izbiro pa je zapisal že predhodnik.
 0   

Matevž Lavrič @rezist 20. Jan 2013, 15:40

Hvala Nejc hvala Aleš smile
Glede na to da bi delal kar nekaj časa samo z enim objektivom bi bil verjetno bolj primeren nakup 16-80mm ane ? Aja pa da se razumemo... Fotografiram pokrajino in predvsem gore. Saj je to odličen objektiv za fotografiranje pokrajine ane? ali je za kaj drugega bolj primeren ?
Pa še zanima me, če vesta koliko je to star objektiv ? 16-80mm ga še najdem v prodaji, 16-50 pa ga ne najdem več...
LP smile
 1   

Nejc Lampret @DrEvil 20. Jan 2013, 15:53

Ja 16-80 je super ker maš pokrito veliko večje področje in ti bo tale zeiss super služil, in če fotkaš predvsem pokrajino potem fiksne in svetlobno močne zaslonke niti ne boš potreboval. Bi bilo pa fajn da probaš oba in se odločiš na podlagi obeh. Amm 16-50 2.8 je ubistvu star kako leto šele , kajti bil je dobavljiv z sony a77 kot kit objektiv. Nevem kako je kaj s prodajo, najbolje da pokličeš kakšen sony center v ljubljani pa boš dobil vse potrebno. smile
DrEvil

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati