0   

Grega @Greegor 23. Jan 2013, 13:56

Evo, iz športne, klubske, makro, fotografije se še selim na studijsko fotografijo.
Trenutno imam 60x60cm foto šotor in 3 navadne 150w žarnice. Zadeva kr pošteno špila, vendar je problem pri postavlanju studia, ker nimam dobenih držal za žarnice. Veliko svetlobe gre tud v prazno, ker nimam dobenih usmerjevalnikov svetlobe al kak bi temu reko.
Zadeva trenutno zgleda tak: (improvizacija)

Moj glavni namen je fotografiranje nakita, čevljev itd..
Zato sem se odločo da nabavim ta set:
http://foto-klik.si/fotografija-izdelkov/quantuum-lh-40-set-osvetlitvenega-sotora-in-4-luci-5500k.html
Zaenkrat bom poskusil z priloženimi 30w žarnicami, če pa nebo zadoščalo pa pridejo nove 135w 5500k.. Trenutno delam z 1/50, iso800, f5.6, rad pa bi da bi potem z novo osvetlitvijo delal z recimo 1/80-100, f5.6 in iso200-400. Uporabljam pa 1d mk3 + 50 1.4

Zanima me na kakih podlagah je najbolje fotografirati nakit? Naročniku najbolj paše da so vse fotke na beli podlagi, vendar če je nakit zelo svetlo srebrn se ga komaj opazi, je pa rezultat dosti bolši na črni.
Obstaja kak trik pri postavitvi osvetlitve da bi lahko srebrn nakit normalno fotkal na beli podlagi? Rad bi prikazal nakit v svoji naravni barvi, takšnega ko kupec naroči, takšnega mora tudi dobit. In pa seveda poleg tega se postavi vprašanje kakšno ceno postavit za fotko? Običajno ni potrebnih veliko popravkov, torej foto + LR, če je sila pa še PS. (naj omenim da imam ponavadi za nardit po 40 različnih izdlkov, 1-2x mesečno)

Trenutni najbolši rezultati zgledajo tako:

0   

iztok @izo 23. Jan 2013, 14:20

sicer gre najbrž bolj za arhivsko-kataloško fotografijo, pa vendar bom dal pripombo:
tudi fotke iz nekega zbirneqa kataloga imajo funkcijo, da izdelek prodajo, če pa ne vsaj v kombinaciji z predstavitvenim katalogom. to se pri nas pozablja, imam občutek in se potem vnaša samo te copy paste fotke z istim ozadjem, osvetlitvijo itd.
ravno zaradi npr. tistih odsevov je za vizulani efekt zaželjeno, da se igraš z ozadjem, osvetlitvijo, kotom snemanja! ipd. šele tako proizvod narediš zanimiv..

tukaj imaš lepa primer, prvi mogoče malo bolj splošno, kjer boš dobil verjetno tudi kakšen odgovor na svoja vprašanja:
http://www.olympusdigitalschool.com/Photo_Lessons/E-1_A_Different_View_On_Jewelry_Photography/index.html

ta drugi pa lepo prikaže, kako lahko z malo domišljije nrediš zapeljive fotke nakita ipd:
http://www.youtube.com/watch?v=xvE6ELf7pO8

tako, za začetek..
 0   

iztok @izo 23. Jan 2013, 14:35

kar se pa točne reprodukcije izdelka tiče: začet bo najbrž treba že pri skalibrirani barvni skali fotoaparat oz profila na računalniku (fotografiranje z barvno karto recimo) in potem seveda izpis fotografij na skalibrirani izhodni enoti.

link glede kalibracije barv fotke preko barvne karte oz profila:
http://vimeo.com/49144411

glede izhodne enot pa je itak stvar tiskarjev ipd, da imajo poštimano to..
 0   

Grega @Greegor 24. Jan 2013, 00:27

Gre predvsem za arhivsko-kataloško fotografijo, zato pride v upoštev edino bela (ali če je potrebno črna) podlaga. Če pa bi blo potrebno kaj novega nardit pa tud nebi bil problem. Čeprav bi lahko uporabil tud kako drugačno ozadje, recimo parket, ploščice, laminat.. Ampak kot pravim, trenutno je naročniku glavna bela podlaga. Zato me zanima kako postavit osvetlitev pri beli podlagi in svetlih izdelkih. Al je potem samo opcija, da nardim bolj temno fotko in nafotošopam gor belo podlago (kar mi pa ni najbolj všeč, ker je to vse dodatno delo). Glede kalibracije barv.. nevem, zaenkrat se nebo nič tiskalo, tak da so fotke zgolj za internetno uporabo, delam pa v sRGB, drugač.. je na teh fotkat bela barva res bela (in črna črna..)?

Pri določanju bele/črne podlage si pomagam s tem:

Pe je pol bela res bela? sej čisto je itak nemoreš trofit.

Zanima me tudi na osnovi česa se odločiš, kolko boš zaračunal po komadu?
Glede na spletne strani nekateri kr pošteno zaračunajo..
 0   

Ratter @Ratter 24. Jan 2013, 09:23

Saj,če je bela res bela vidiš na Info paleti v PS.
Če ni,jo pač še malo posvetliš.
---------------------------------------------------------------
Popravljanje ozadja beline
1. Select/color range
2. Select/modify/feather (damo na 2)
3. CTRL+J (nov layer)
4. CTRL+L (odpremo levels)
5. Z desnom drsnikom za belino naravnamo belino po želji (bel trikotnik)
6. Layer/flatten image (sploščimo layerje)

Simpl.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati