0   

Pasulj @Pasulj 28. Jan 2013, 19:24

Zdravo!

Sem novopečeni "fotograf" in nameravam kupiti Sigmo 18-250mm 3.5-6.3 DC MACRO OS. Našel sem nekaj grafou delovanja, nikjer pa nisem zasledil grafa ki bi ponazarjal v katerih območjih deluje slabo oz. dobro.
Zanima me tudi če je ta objektiv kompatibilen z EOS 600d, ker mi je nekdo rekel, da so včasih problemi. (v kar dvomim)

HVALA za linke in odgovore!!!
 0   

Gligorij @SoulMan 28. Jan 2013, 19:47

Definiraj "graf, ki ponazarja, v katerih obmocjih deluje slabo oz. dobro".

Glede kompatibilnosti pa ne skrbi, seveda pa moras imeti Sigmo, ki je narejena za Canon (tiste za Nikona res ne mores uporabiti).
 0   

Pasulj @Pasulj 28. Jan 2013, 20:01

Ja ne vem...recimo pri 18mm in f3.5 naj bi bila boljša kvaliteta kot pri 250mm in f3.5. Enostavno zanima me pri katerih mm objektiv optimalno deluje.
Upam, da sm prou povedu. bigrazz
 0   

Gligorij @SoulMan 28. Jan 2013, 23:30

Najprej razjasnimo osnove... Ni finta v tem, pri katerih mm objektiv deluje optimalno-ti izberes milimetre, ki ustrezajo tebi in motivu. Druga stvar pa je, nakateri zaslonki objektiv deluje optimalno. Ta objektiv recimo pri 250 mm ne bo optimalno deloval pri f/3,5, ker je pri 250 mm "najnizji mozen f" 6,3. Naceloma pa so vsi objektivi najostrejsi nekje okoli f/8 pa do f/11. Prej in kasneje pa so ponavadi manj ostri.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati