0   

Kuncicka @Kuncicka 6. Feb 2013, 14:52

Živjo!

Odločam se za nakup DSLR fotoaparata in se nekako osredotočam na modela 60D in D7000. Zanima me, kaj priporočate in zakaj?
 1   

ant-dj @ant-dj 6. Feb 2013, 15:11

Bolj kot aparati so pomembni objektivi. Raje manj za body pa daš ostalo v objektive.

Priporočam nakup 50mm 1,8.
Zahvala: Kuncicka
 1   

Dule @DuleB 7. Feb 2013, 21:44

Tako kot je predhodnik napisal - objektivi so taglavni, kajti šele pri njih začne zares kopneti denar v denarnici! biggrin Ko kupiš aparat, se s tem "prodaš" določeni firmi (Nikon, Canon, Olympus...), saj so običajno najkvalitetnejši objektivi za določen aparat ravno od taiste firme (Sigma, Tamron... so sicer cenejši nadomestki, vendar pa običajno rišejo slabše od originalnih objektivov). Nasvet: preveri najprej cene objektivov posameznih firm in se šele nato odloči kateri se boš "prodal". grin
Dušan Brezovnik
 0   

Kuncicka @Kuncicka 8. Feb 2013, 00:39

Najprej se obema zahvaljujem za odgovor. smile

Kot smo se med sabo pogovarjali naj bi Nikon imel dražje objektive. Sem pa po napisanem začela razmišljati tudi o tem, da bi kupila slabši body, npr. EOS 600D in boljši objektiv.
 1   

Dinoslawski @Dinoslawski 9. Feb 2013, 18:40

ant-dj je napisal/a:
Bolj kot aparati so pomembni objektivi. Raje manj za body pa daš ostalo v objektive.

Priporočam nakup 50mm 1,8.

Sicer je 50ka cuker od objektiva (vsaj Nikonov), ampak če bi spet kupoval bi verjetno vzel 35ko in pol enega dne še 85ko. Na DX formatu je 50ka lih tu nekje - ni dovolj širok kot za fotkanje od blizu, pa tudi ni dovolj zooma za fotkanje od daleč.

Če lahko pa počakaj malo, nekje do aprila letos bi naj Nikon predstavil naslednika D7000 (Nikon D7200), Canon pa pripravlja naslednika 60D (Canon 70D). Ni nujno da bosta direktno boljša od predhodnikov, ampak vsaj cena trenutnim bi lahko še kaj dodano padla (dokler bodo na zalogi).
 0   

Kuncicka @Kuncicka 9. Feb 2013, 22:43

Aha aha, ja sem zadnje 2 dni še malo bolj pregledala stvari in ugotovila, da bi bilo mogoče bolj primerno kupiti Canona 650D. Tako da me je malo zamikala še ta varianta. biggrin
 1   

Matic Zalaznik @LazyBones 10. Feb 2013, 12:36

Če je že tako, bi jaz vzel 60d ali d7000 pač firma...ne zgrešiš nič...
En splošni objektiv, ker se ga velikokrat lahko uporablja in sploh vidiš kaj te veseli slikat v čem se najbolj najdeš ane...potem pa itak s časom vsak posameznik najbolj sam opazi kaj rabi za svoje potrebe...body ti pa ostane in nato vlagaš samo še v objektive... več ali manj smile
tako, da omenjena bodya pa en objektiv s širokim kotom pa do kratkega teleobjektiva...

moje mnenje...
pa dober nakup,

lp

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati