0   

Uroš Uršej @Lucifix 20. Feb 2013, 08:25

Situacija je sledeča, vsak dan se pripeljem po obvoznici in vedno sem mislil, da ima tisti, ki pripelje po zgornji cesti (zelen avto) prednost (pred rumenim avtomobilom) do tam , kjer se začne črtkana črta, pa čeprav ima nekaj metrov pred tem znak neprednostna cesta. Potem pa lahko rumeni avto zavije na desni (zgornji pas). Problem je, ker vsak dan tisti, ki pripeljejo po spodnji cesti (rumeni avto), zavijajo na zgornji desni pas pri delu, kjer je označen z modro puščico.

Nekdo mi je povedal, da je poslušal policista, ki je bil enkrat prisoten na tem delu ceste in je povedal, da ima prednost rumeni avto pred zelenim - po mojem je mislil tudi tam, kjer je še polna črta.

Moje osebno mnenje je, da rumeni avto ne sme zaviti na desni pas do tam, kjer so črtane oznake.

Toda kdo pa bo kriv v primeru nesreče na označenem delu (modra puščica), saj je rumeno vozilo prevozilo polno črto, zeleno pa nima prednosti?
 0   

Aleš @lial 20. Feb 2013, 08:51

Mnenja sem, da je v tem primeru situacija dokaj jasna - rumeni ne sme zavijati preko polne črte, zeleni pa mora upoštevati prednost rumenega od dela, kjer je prekinjena črta naprej. In tudi tukaj rumeni ne sme zavijati, brez smerokaza in da se prepriča kako je zavijanje varno (zeleni v mrtvem vidnem kotu)
Kolikor pa poznam ta del izvoza, je celo oznaka na zgornjem vozišču za neprednostno cesto, kar pomeni da morajo zeleni zmanjšati hitrost.
Edit:
Glede krivde v primeru nesreče, za katero sprašuješ pa menim, da bi bila deljena krivda, torej oba. In če sta vsaj malo pametna ne bosta klicala policije, ampak se zmenila na licu mesta. Če seveda ne bi bila močnejša nesreča s poškodbami oseb.
 0   

Simon @SimonG 20. Feb 2013, 09:02

A to je izvoz savlje al ker že, naslednji od wtc-ja?

Pomoje ma lial kar prav...
[url=http://geesphoto.blogspot.com/]M Y P H O T O B L O G[/url]
 0   

Aleš @lial 20. Feb 2013, 09:05

Seveda je Savlje, problem je, ker večina tukaj spodaj pridrvi z 100, zgornji pa tudi ne dosti manj grin grin (tudi lial, ja)
 0   

gogo @gogo 20. Feb 2013, 09:09

Po mojih zadnjih izkušnjah iz južne Amerike (Ekvador) ima prednost močnejši oz. ta z večjim avtom in hujšim egom, poleg njega pa še bližnji pastir z lamami in 3 indijanci, ki prodajajo odmaševalnike za odtoke in pomaranče ter mati z vozičkom, k
katerega potisne na cesto, da se moraš takoj ustavit ali pa povoziš njenega otroka. Vse to seveda ob dobrem nalivu in avtu, ki vozi v kontra smeri po omenjeni cesti (seveda samo do prvega odcepa) :-)

Drugače pa c/p Lial.
 0   

Uroš Uršej @Lucifix 20. Feb 2013, 09:10

Da, izvoz Savlje.

Citiram:
Kolikor pa poznam ta del izvoza, je celo oznaka na zgornjem vozišču za neprednostno cesto, kar pomeni da morajo zeleni zmanjšati hitrost.

Zgornjo vozišče ima neprednosti znak, kot je tudi narisano.

Citiram:
Glede krivde v primeru nesreče, za katero sprašuješ pa menim, da bi bila deljena krivda, torej oba. In če sta vsaj malo pametna ne bosta klicala policije, ampak se zmenila na licu mesta. Če seveda ne bi bila močnejša nesreča s poškodbami oseb.

Mogoče bi res bila deljena krivda. Ampak nekako si ne morem izbiti iz glave, da je za morebitno nesrečo kriv voznik rumenega avtomobila, ker je zapeljal čez polno črto.

Hehe lial, potem poznaš situacijo smile Tudi jaz vsako jutri pripeljem ali po spodnji ali po zgornji strani smile
 0   

andrazh @andrazh 20. Feb 2013, 12:13

Sploh si ne znam predstavljat kako bi do nesrece lahko prislo?

Rumeni bi moral peljati pocasneje od zelenega pa se prek polne crte bi se mu moral pred avto zapeljat brez zmigovca, da bi prislo do naleta. Ce pa bi bila avta poravnana pa bi bil itq rumeni kriv, ki je menjal pas.
 0   

Aleš @lial 20. Feb 2013, 12:21

Za nesrečo so na tem mestu tako rekoč idealni pogoji.
Najprej se združita cesta iz obvoznice in tista ki pelje ob njej, nekaj sto metrov naprej pa je semafor, ki je slabo pretočen. Zjutraj malo pred konico, šoferji 'lovijo' zeleno luč ali pa mora zgornji najti pozicijo za skrajno levo zavijanje, spodnji bi pa šel naravnost...
Situacij kolikor hočeš.
Potem pa pride še polna luna... grin grin
 0   

Uroš Uršej @Lucifix 20. Feb 2013, 12:25

andrazh je napisal/a:
Sploh si ne znam predstavljat kako bi do nesrece lahko prislo?

Rumeni bi moral peljati pocasneje od zelenega pa se prek polne crte bi se mu moral pred avto zapeljat brez zmigovca, da bi prislo do naleta. Ce pa bi bila avta poravnana pa bi bil itq rumeni kriv, ki je menjal pas.

Kot je lial napisal, se kolona vozil na semaforju vleče vse do polne črte. Tisti, ki pa pridejo iz obvoznice (rumeni) zavijejo desno, čez polno črto, medtem pa "zeleni" avtomobili pripeljejo iz neprednostne ceste... bum!

Sicer se po tej cesti peljem že skoraj 6 let, k sreči še nisem videl kakšne nesreče. Pa čeprav je kar nekajkrat čisto malo zmanjkalo...
 0   

andrazh @andrazh 20. Feb 2013, 13:08

Ja sedaj ima smisel, prej pa nisem vedel, da je malo naprej semafor in ce nebi bilo semaforja si res nebi moral predstavljat kaksnet buhtelj bi moral bit, da bi tam povzrocil nesreco.
 0   

abo01 @abo01 20. Feb 2013, 15:15

Ja, tisti, ki prihaja iz obvoznice, ima prednost.
 0   

miha @mihaaa 20. Feb 2013, 15:18

semafor gor ali dol, ce je polna crta ne sme cez (v kolono se lahko vkljuci ko je crtkana), kolikor vidim gre zelen avto naprej po svojem pasu, ce nima prednosti je ponavadi narisana crta po tleh da prehajas v nek drugi pas (torej ti nakazejo da se ti pas koncuje).. skratka po mojem mnenju,... dokler si na svojem pasu (dokler je pa neprekinjena crta pa sploh) ima na svojem pasu zeleni prednost (ker kot je lial rekel, pasove lahko menjas ce je to mogoce)

ce poskusam aplicirati na spodnje pasove,.. tisti ki se vkljucuje ima tudi ponavadi neprednostni znak, pa normalno vozi po svojem vkljucevalnem pasu (se je pa zdravo prepricati ce kaksen romunski, ukrajinski, slovenski kamionist (ki prevec svobodno interpretira predpise) ne vozi 100ke po odstavnem pasu in te direkt nabase ko se ti vkljucujes oz pripeljes po klancku dol na svoj vkjucevalni pas, mislim da bi bila tukaj krivda kamionista (se enkrat, to govorim za situacijo na spodnjem delu slike biggrin)
 0   

Uroš Uršej @Lucifix 20. Feb 2013, 21:30

abo01 je napisal/a:
Ja, tisti, ki prihaja iz obvoznice, ima prednost.

Kaj pridobi prednost tako, da zapelje čez polno črto?
 0   

P44F @P44F 21. Feb 2013, 06:07

Situacije osebno ne poznam, ampak stvar je po mojem taka:

Torej najprej naj povem da znak velja od 0m do prvega križišča, ki ga prekliče in kot drugo da če je oddaljen na večji oddaljenosti mora biti postavljena dopolnilna tabla.

Če je tako kot je narisano je mojem mnenju je znak v tej obliuki ničen in bi bilo treba povprašati tistega, ki ga je postavil o odgovornosti. Namreč znak res prične veljati po 0m (v kolikor pod njim ni tabla na kateri piše, da stopi v veljavo šele čez npr 100m) in velja do prvega križišča, njegov pomen pa je križišče s prednostno cesto. Ker tu ni križišča (sta pač samo dva enakovredna pasova, ki se združita iz dveh cest). Da bi bilo križišče bi moral stati znak pri črtkani črti čez cesto pred zelenim vozilom pa bi morala biti narisana debela bela črtkana črta, ki bi označevala da je tam križišče.

Tam kjer je znak zame ni nobenega križišča.

In ker tam kjer ni črtkane črte niti črte čez cesto voznik ne pričakuje, da se lahko kdo vključi na njegov pas. Koliko vem je prevoziti polno čtro dovoljeno edino v primeru, da obvoziš (ne prehitiš) vozilo na mestu, kjer lahko storiš to varno. Menjava pasu vožnje čez polno črto je že v štartu kaznjivo dejanje.

Torej nedvoumno je, da če je rumeno vozilo nedovoljeno prevozilo polno črto na mestu, kjer je označena modra puščica in pri tem trčilo v zeleno vozilo. Krivda je na strani voznika rumenega vozila.
 0   

Jernej Lasič @Sviri 21. Feb 2013, 08:47

Živim v Savljah in dobro poznam situacijo.

Naj bi veljalo to, kar je P44F napisal:
Citiram:
Torej najprej naj povem da znak velja od 0m do prvega križišča, ki ga prekliče in kot drugo da če je oddaljen na večji oddaljenosti mora biti postavljena dopolnilna tabla.

po mojem mnenju ima vedno prednost vozilo, ki prihaja iz obvoznice, polna črta gor ali dol (seveda naj bi se jo upoštevalo, ampak redki so tisti, ki jo...), saj je znak za neprednostno cesto postavljen daleč pred črtasto črto.. zgornje vozilo mora biti zaradi neprednostne ceste pozorno kako se bo vključilo v tekoč promet, tudi če ljudje iz obvoznice vozijo čez tisto polno črto. prevečkrat sem že naletel na kakega padalca, ki se ne zaveda da nima prednosti in te izsili, sploh tisti ki po zgornji cesti pripeljejo 60 na uro in se brezbrišno zapeljejo naprej ali celo na levi pas.

hupa velikokrat trobi v takih "križiščih".
Krotim fotone. Kako? Poglej na [url=www.foto-lasic.com]www.foto-lasic.com[/url]
 0   

Uroš Uršej @Lucifix 21. Feb 2013, 09:11

Citiram:
po mojem mnenju ima vedno prednost vozilo, ki prihaja iz obvoznice, polna črta gor ali dol (seveda naj bi se jo upoštevalo, ampak redki so tisti, ki jo...),

Polna črta je narisana in "nič gor in dol". Tako kot ima rdeča luč v križiščih svoj pomen, tako ima tudi polna črta. In če nekdo prevozi polno črto, ter se zaleti vame, sem mnenja, da je on s tem naredil prekršek in ne jaz.
 0   

Jernej Lasič @Sviri 21. Feb 2013, 09:25

vem na kaj ciljaš, se v celoti strinjam da je treba upoštevati polno črto. hotel sem reči, da mora biti po mojem mnenju zgornje vozilo veliko bolj pozorno kot spodnje, saj je že v štartu na neprednostni cesti. Se pa v času gužve redko vozim tam, tako da situacije takrat ne poznam. verjetno takrat vozniki večkrat vozijo čez polno črto kot v času, ko ni gužve, ne?
Krotim fotone. Kako? Poglej na [url=www.foto-lasic.com]www.foto-lasic.com[/url]
 0   

Uroš Uršej @Lucifix 21. Feb 2013, 09:38

Ponavadi zjutraj res vsi prečkajo tisto polno črto. Saj če je gužva, potem se ponavadi da zmeniti, da gremo v "zadrgo", ampak žal tega vsi ne upoštevajo.
 0   

abo01 @abo01 21. Feb 2013, 10:08

Polna črta se ve, kaj pomeni. Če je pa gužva pa ... tudi takrat je polna črta in če pride do nesreče, je kriv tisti, ki jo je prevozil.
 0   

iztok @izo 21. Feb 2013, 12:04

ne vem, jst pravim tako (že povedano, če se ne motim):
znak za prednodstno cesto približno vemo, kaj pomeni, vemo pa tudi približno, kaj pomeni prekinjena in neprekinjena črta. ergo, jst tudi mislim, da je avto, v kolikor je prevozil polno črto in se zaletel vate, naredil prekršek.
vendar kot je povedal lial, če ni večje škode in sta oba ok, potem naj uredijo to zavarovalnice, zdej se vlačit ponekih sodiščih ipd, na koncu spet sam strošek ter stran vržen čas in živci. ne vem, no..
poznam pa zelo dobro take stvari, dfo nedavnega sem delal po 160km in več dnevno po avtocestah. videl sem praktično vse, od miljon nesreč, veliko kolo tovornjaka, ki se vali po ac, snet akso, avtomobile na strehah, žrtve itd itd. hvala bogu nisem bil takrat v tisti megli, kjer so je zabilo toliko ljudi ipd in tisto krivim dars (pa ša marsikaj zraven, ko kaj "obnavljajo") o tem bi lahko celo štorije, pa pustimo to zdej..
v nasvet samo to: na ac nobenih nenadnih sunkov, vsako svojo namero dobro nakažite, preverjajte mrtvi kot (ta tudi mene dostikrat prevera, na žalost) in predvsem prilagoditi vožnjo vremenskim razmeram (hitrost, varnostna ipd). ob tem se pa vedno zavedat, da ste na ac in da je prava nevarnost za vami. včasih (oz. vedno) je še najbolj nevarno kakšno zaviranje ali počasna vožnja (sploh ob dežju ipd, kjer pol ac divja, pol pa vozi, kot da ne vidijo ničesar). ko se vam npr. enkrat zabije tovornjak s 30 tonami odzadaj, vrjemite da od avta ne ostane nič, 5 zvezdic gor ali dol..

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati