0   

Nik Kostajnšek @Aceking2000 25. Feb 2013, 09:46

Lep pozdrav!

Sem nov član te prekrasne skupnosti in tega, z priročnimi informacijami natrpanega foruma. Forum sem že več kot 1 leto vsake toliko časa bral, sedaj pa sem zbral pogum, da se vam pridružim in malo poklepetam z vami in upam, da mi boste lahko pomagali. smile

Namreč, znašel sem se pred nakupom novega fotoaparata, jasno, digitalnega biggrin Imel sem črnega Olympus-a FE-310, ki je služil malo manj kot 2 leti, vendar ni bil za nobeno rabo zaradi okvare. Kadar je slikal, so bile slike dobre, ampak kaj, ko je bilo to tako malokrat. Namreč, imel je nekakšno totalno butasto okvaro in je praznil baterije kot nor. Na koncu je prišlo do tega, da so polne baterije zmogle narediti samo 5-7 slik, nato pa so bile že prazne. Edina sreča v tej nesreči je bila ta, da sem imel baterije za polnjenje in polnilec, tako da sem se oborožil s 3 pari baterij in polnilcem in poslen kakih 20 slik pred polnjenjem. Na koncu sem ga predelal v okrasek.

Nekaj časa sem uporabljal kolegov fotoaparat, saj je on kupil novega (logično, saj je bil star že 8 let) in nekaj časa slikal z njim. Šlo se je za Pentax Optio SV. Uporabljel sem ga kakšne pol leta. Videlo sem mu je, da so mu šteta leta in slike niso bilo nevemkako dobre. Nato pa mi je zadnjič na i priletela pika, namreč, med zimskim slikanjem mi je v fotkič v vso silo priletela kepa, mi ga zbila iz rok in padel je 2m v moker, južni sneg. Odstranil sem baterijo in ga nato doma dodobroma posušil. Fotkič še deluje (vendar komaj), slike pa so popolnoma zanič. Kolega ni bil ravno slabe volje, in je rekel, da ga lahko obdržim. Super, a kaj, ko si z njim ne morem več kaj pomagati. In tako sem se znašel pred nakupom novega digija.

Odločil sem se za kompaktno verzijo, ker ne potrebujem DSLR tehnologije in je za moje potrebe popolnoma brezpotrebno zmetati toliko denarja, potem pa sem mi itak ne bo dalo igrati z objektivi in podobnim. Gledal jih niti še nisam, samo zdnjič sem v BigBangu opazil nekega lepega Olymupus-a za 200€. Bil je črn in malo bolj kompakten, kit nekakšen mini DSLR z fiksnim objektivom. Bil mi je všeč, a žal si modela nisem zapisal. Zgornji budget je 200€, pripravljen sem dati še 20-30€ za res dober fotkič. MP-ji mi niti niso tako pomembni, v kolikor so leče dobre. S fotkičem tudi zoomiram, tako da mi dober zoom nebi škodil. Oblika pa mi je boljša, če je bolj kompakten, ne tisti mali žepni, ampak prevelik pa spet ne.

Upam, da mi boste pomagali izbrati pravi fotkič. Za vse informacije se že v naprej zahvaljujem.

LP! smile
Lep pozdrav in veselo fotkanje vsem! smile
Contact me on: nik.kostajnsek@hotmail.com
 0   

Nik Kostajnšek @Aceking2000 25. Feb 2013, 09:52

Živijo spet! smile

Evo, če se ne motim, je bil fotkič tale:

http://www.mimovrste.com/artikel/1730458836/digitalni-fotoaparat-olympus-sz-15-crn

Zdaj me pa zanima, če mi ga priporočate. Ga kdo sploh ima? Sem še delno začetnik in slikam večinoma na stock nastavitvah, edino s flashem in macromtom se rad špilam. Imam pa dedek najcenejšega digija, ki se ga je dobilo 1 leto nazaj, bil je 60€ in ima 5MP, pa slike niso ravno lepe. Nevem, mogoče slabe leče?

LP!
 0   

-lux- @-lux- 25. Feb 2013, 11:33

16 megapikslov, 24 kratni zoom, HD. stabilizacija, ma ne vem kaj še...? Vrhunsko za 200€, ti samo kupi in fotkaj, fotkaj...
 0   

Nik Kostajnšek @Aceking2000 25. Feb 2013, 11:39

Oj!

Ja, sej verjetno je to najboljša rešitev. So res hude specifikacije in vse, je pa en problem, in namreč da, da od tiste FE-310 polomije bežim stran od Olympus-a. Nevem, sej je v garanciji, samo me vseeno vleče stran. Je pa med favoriti, bom še malce pobrskal.

LP!
 0   

-lux- @-lux- 25. Feb 2013, 11:52

Če je res v garanciji, kakor praviš, potem ga nesi na servis. Čeprav močno dvomim, glede na to, koliko je že star aparat.
Olympus nima tako slabih kompaktov, tako, da kar ostani na tej znamki. Zaradi menijev, ki si se jih najbrž navadil.
Lp
 0   

Aleš @lial 25. Feb 2013, 12:34

Aceking2000 je napisal/a:
je pa en problem, in namreč da, da od tiste FE-310 polomije bežim stran od Olympus-a.

Upravičeno.
Če se išče aparat v tem rangu, je opcija Panasonic TZ30
 1   

Rorschach @Rorschach 27. Feb 2013, 14:58

Zanima me kaj menite o tej ponudbi:
http://ponudba-iz-dneva.blogspot.com/2013/02/canon-digitalni-fotoaparat-powershot.html
Predlagate kaj drugega za to ceno?
Zahvala: lial
 0   

Aleš @lial 27. Feb 2013, 15:55

Ups!

Popravljam navedbo o 'dobrem nakupu' - Napačna informacija.
 0   

Rorschach @Rorschach 27. Feb 2013, 17:25

Zakaj si se premislil?
Se za tako ceno da dobit boljši fotoaparat?
 0   

Aleš @lial 27. Feb 2013, 18:21

Ker sem napačno videl oznako, mislil sem na ixus 125.
Za takšno ceno so razlike zelo majhne, tako da je nasvet težko dati.
 0   

nani @nani 5. Mar 2013, 09:39

Pozdravljeni!

Nisem odpirala nove teme, ker je moje vprašanje podobno temu in upam, da ne bo nič narobe, če se malo ''vrinem''? smile

Sicer vas berem že kar nekaj časa, nekaj znanja in informacij sem že dobila, pa vseeno...odločila sem se za nakup boljšega kompakta. Na začetku sem bila sicer bolj navdušena nad vstopnim dSLR-jem, ampak sem potem idejo opustila, ker pač potrebuješ več znanja, več časa...še vedno pa se lahko za nakup le tega odločim kasneje, če bom videla, da si to želim početi tudi bolj profi. smile

Navdušena sem bila nad Nikonom Coolpix p510, sedaj je zunaj že novejši Coolpix p520, ampak o njem še ni nekih mnenj in testov...zanima me, tisti ki imate tega starejšega, kako se obnese? Sem gledala tudi Canone, predvsem PowerShot sx50 hs, opažam pa, da večino omenjate druge, kot so Olympus, Sony, Panasonic... so ti kompakti boljši, ali zakaj?

Cena ni ovira, ker raje dam več in imam vredu aparat, kot nekaj poceni in me bo jezilo pri kakovosti slike, zvoka. Ja zvoka zato, ker bo kak filmček tudi kdaj posnet! smile

Vsako mnenje je dobrodošlo in hvala že v naprej!

LP,
Sanja

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati