0   

Boris @pesnik 20. Mar 2013, 21:04

rabim pomoč,ne morem se odločit keri objektiv je ostrejši za makro posnetke,nagibam se na canon 100mm f2,8 ali canon 60mm makro ali sigma 105 makro.
 0   

Dule @DuleB 20. Mar 2013, 22:47

Odvisno kaj želiš snemati. Za žuželke ti bolj prideta v poštev 100 in 105mm, kjer je minimalna oddaljenost za ostrenje okoli 20 cm, kajti če z objektivom rineš preblizu njih, jih splašiš. So pa vsi makro objektivi znani po tem, da so izredno ostri.
Dušan Brezovnik
 0   

Boris @pesnik 21. Mar 2013, 15:21

DuleB je napisal/a:
Odvisno kaj želiš snemati. Za žuželke ti bolj prideta v poštev 100 in 105mm, kjer je minimalna oddaljenost za ostrenje okoli 20 cm, kajti če z objektivom rineš preblizu njih, jih splašiš. So pa vsi makro objektivi znani po tem, da so izredno ostri.

kaj pa sigma 105 je boljša od canon 100mm macro v ostrini me zanima?
 0   

skorpijoncek66 @skorpijoncek66 21. Mar 2013, 18:43

Sam imam Canon 100, sicer verzijo brez stabilizatorja... Super zadovoljen sem z njim. Odlična ostrina in bookeh, tudi za portrete. V kombinaciji z lečo raynox 250 in stojalom dobiš odlične rezultate.
 0   

Boris @pesnik 21. Mar 2013, 19:10

kaj ima kdo sigmo 105macro?
 0   

Dule @DuleB 21. Mar 2013, 20:16

pesnik je napisal/a:
kaj ima kdo sigmo 105macro?

Tu imaš oceno po testu, ki ga je naredil Matjaž Intihar. Poleg dobrih lastnosti je navedel tudi kje vinjetira in kje začne izgubljati na ostrini, ti pa se odloči.

LINK:

http://www.e-fotografija.si/templates/?a=3025
Dušan Brezovnik
 0   

Matic Zalaznik @LazyBones 21. Mar 2013, 20:24

jaz imam sigmo 105mm... ni glih biser AF ampalk odličen za makro, ker se ga praktično ne uporablja samodejnega ostrenja...
Prej sem imel canon 60mm in sem ga menjal s tem namenom za slikanje živali...
Sigma ima odličen boken ostrino skratka vse... uporabljam jo skupaj z makro obročki in pa po novem z makro fleš ringom...skratka odlična zadeva res...

edino razmišljam da bi 60mm makro bolje deloval z obročki in dosegal večje povečave...

drugače pa nimam slabe stvari za povedati čez sigmo...sprobaj 60mm in pa 105mm pa boš videl kaj ti najbolj odgovarja...

lp
 0   

Rak @Rak 28. Mar 2013, 20:00

Mene pa zanima ali je treba pri fotkanju z makro objektivom ali navadnim objektivom z nameščeno predlečo tudi na kameri stikalo premakniti na "macro".
 1   

Dule @DuleB 28. Mar 2013, 22:38

Rak je napisal/a:
Mene pa zanima ali je treba pri fotkanju z makro objektivom ali navadnim objektivom z nameščeno predlečo tudi na kameri stikalo premakniti na "macro".

Ne vem kakšen aparat imaš, ampak če ima posebno stikalo za makro, potem ga po moje moraš kljub nameščeni predleči vklopiti, da ti ostri tudi v primeru, ko se zaradi zagotovitve še večje povečave maksimalno približaš motivu. smile
Zahvala: Rak
Dušan Brezovnik
 0   

Rak @Rak 29. Mar 2013, 09:23

DuleB je napisal/a:
Rak je napisal/a:

Ne vem kakšen aparat imaš, ampak če ima posebno stikalo za makro, potem ga po moje moraš kljub nameščeni predleči vklopiti, da ti ostri tudi v primeru, ko se zaradi zagotovitve še večje povečave maksimalno približaš motivu. smile

Imam Canon EOS 450D, vprašujem pa zaradi dileme, ker ob preklopu kamere na "macro" ni več možnosti vpliva na nastavitve kot so ISO, osvetlitev, čas ...., ampak to kamera sama nastavlja. Ne vem, morda je to celo bolje, nimam dovolj izkušenj, me pač firbec matra.
 1   

Dule @DuleB 29. Mar 2013, 09:41

Rak je napisal/a:
Imam Canon EOS 450D, vprašujem pa zaradi dileme, ker ob preklopu kamere na "macro" ni več možnosti vpliva na nastavitve kot so ISO, osvetlitev, čas ...., ampak to kamera sama nastavlja. Ne vem, morda je to celo bolje, nimam dovolj izkušenj, me pač firbec matra.

A, to je pa že druga pesem... Sem mislil, da imaš kakšen sistemski aparat. Pri uporabi predleče na objektivu 450D, lahko mirno zanemariš tisto "makro nastavitev". Svetujem uporabo Av ali pa M, ki ti mirno dopuščata tudi kontrolo ostalih elementov ekspozicije.
Zahvala: Rak
Dušan Brezovnik

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati