0 

lipak @lipak 3. Apr 2005, 09:09

Pozdravljeni !

V filmih ameriske produkcije sem ze nekajkrat opazil, da na fotoaparatu (ki ga igralec uporablja v kadru) zakrijejo ime proizvajalca. Najmanj dvakrat sem prepoznal Nikon-ov F4 enkrat pa mislim, da je slo za F5. Ali kdo ve oz. ima idejo cemu zakrivajo ime proizvajalca.

lp
   0 

sanja @sanja 3. Apr 2005, 09:15

zakaj bi pa delali brezplacno reklamo ? 8)
denar je danes sveta vladar in vse se vrti okoli njega :? na zalost

nism ziher, sam mislim da je to edn glavnih razlogov
   0 

milosh @milosh 3. Apr 2005, 09:16

ker nikon ni placal reklame!
v vecini filmov mas sponzorje kot so bmw, jaguar, rolex,...... (james bond) te vsi pac placajo da se njihovi izdelki notr pojavjo in si s tem delajo najbolso mozno reklamo, katere se ne zavedamo.
so pa pomoje tut kaksni primeri, kjer morjo uporabt kaksno znamko, da je bl pristno in tm noben nc ne placa kot naprimer Glock pistole v skoraj vseh filmih in nanizankah preprosto zato ker je to med najbolj uporabljenimi pistolami, pol naprimer avto Yugo v filmu Die Hard 3 (k ga s srafuncigrjem uzge in rece: yugo ekonomicen avto) kjer gre bl za foro kot za reklamo.....
   0 

Mihy @Mihy 3. Apr 2005, 09:22

si spidermana gledal :mrgreen:
tam je bil en nikon samo ne vem kateri model ...
   0 

lipak @lipak 3. Apr 2005, 10:30

Sumim ali gre za Nikon-a. Res da ima mlecno steklo na prizmi a mislim, da ne gre niti za F3, F4, F100 oz. F5. Ko pregledam se enkrat Spidermana (kljub nekoliko slabi kopiji) bom poskusal ugotoviti znamko in model.

p.s.
Da pa je denar sveta vladar sem tudi sam sklepal. Vendar je bolje, da ste mi tudi drugi to potrdili (v zvezi s skrivanjem znamk fotoaparatov v filmih).

Hvala

lp
   0 

chips @chips 3. Apr 2005, 10:45

lipak: reklamiranje znamke je edini razlog za skrivanje\razkazovanje znamk v filmih
   0 

tomaž @mju 3. Apr 2005, 10:50

V spidermanu je neki MOM6J :lol: :lol: :lol:
   0 

iztok @izo 3. Apr 2005, 11:56

zanimivo, ampak v vseh filmih boš vedno videl nikon, in ne canon, hehe. canone rajš ponucajo za dejansko ustvarjanje filma, tako fotiče kot kamere :mrgreen:
se vidi, da si bi rad nikon nazaj rad dobil svoj sloves..
   0 

Uroš Uršej @Lucifix 3. Apr 2005, 12:53

Jaz sem se enkrat narežal ko sem gledal CSI.

Tist ta'glavn je imel fotič Olympus E-1 in pašček z napisom Canona biggrin
   0 

milosh @milosh 3. Apr 2005, 13:31

ja no pri CSI so res smesni, ko dokaze fotkajo z ixusom in njegovim mejhnim fleshem, pol pa iz fotografij razberejo vsako nit tkanine bigrazz

pa se en tak primer velikega oglasevanja je blo k so mel vsi StarTac motorola gsmje (un k ga odpres), to bl v casu JAG,... nanizank
   0 

lipak @lipak 3. Apr 2005, 14:19

izo je napisal/a:
zanimivo, ampak v vseh filmih boš vedno videl nikon, in ne canon, hehe. canone rajš ponucajo za dejansko ustvarjanje filma, tako fotiče kot kamere :mrgreen:
se vidi, da si bi rad nikon nazaj rad dobil svoj sloves..

To tudi mene zanima zakaj vedno Nikon in nikoli Canon ?
Zate Izo pa "resno" vprasanje.
Kdaj (leto, mesec, dan, uro prosim) je Nikon po tvojem izgubil svoj sloves ? ? ?
Pa brez zamere za vprasanje !

p.s.
Izo in ostali, ne zelim zaceti polemike kdo je boljsi (Canon, Nikon ali kdo tretji !).
S to dilemo naj se raje drugi kje drugje ukvarjajo (lahko tudi za sankom).

lp
   0 

JurijVM @JurijVM 3. Apr 2005, 14:52

Mihy je napisal/a:
si spidermana gledal :mrgreen:
tam je bil en nikon samo ne vem kateri model ...

Okoli po foto forumih je bilo govora o Canon F1 mašini, filma pa nisem niti videl, tako da nimam pojma.

Jurij
   0 

iztok @izo 3. Apr 2005, 15:03

hmm, recimo ene 10-15 let nazaj :wink:
   0 

primoz75 @primoz75 3. Apr 2005, 17:55

ko se je EOS 1 fajn začela prodajat....

:wink:
   0 

ro-bi @ro-bi 4. Apr 2005, 12:43

Še jaz odgovorim na zgoraj zastavljeno vprašanje: ime firme se dostikrat skriva, ker canon plača filmarjem, da prelepijo napis NIKON!Včasih se selotejp sname in takrat se vidi firma :mrgreen:
Nikona ni povozil čas, d2x je povozil cvekca....
   0 

Pele @Pele 4. Apr 2005, 14:19

Citiram:
Nikona ni povozil čas, d2x je povozil cvekca....

:mrgreen: Ta je pa dobra grin
   0 

Matej Herbst @matto 4. Apr 2005, 15:01

Jaz sem v soboto in nedeljo videl fotke od D2x in je vse res kar pravijo :mrgreen:

Nikon vrača udarec, v ameriških filmih pa kažejo več ali manj Nikon, ker je Amerika Nikon nacija, kot v Evropi Nemčija. Po moji oceni je samo Slovenija pač bolj občutljiva na reklamo in kampanje, ki jih ima Canon in tu se pozna, zakaj je poplava Canonovih aparatov pri nas.

Npr. za vikend na tečaju, bili smo sami fotografi in so bili Nikonovi aparati v močni prevladi na Canonon in to me vedno bega, med fotografi (ne reporterji ali športni), še vedno prevladuje Nikon in to na veliko, med amaterji se pravi neprofesionalnimi fotografi, pa prevladuje Canon.
Mi zna kdo to razložit :?
   0 

Pele @Pele 4. Apr 2005, 15:05

Sem včeraj gledal forumulo in je pokazalo tudi fotografe, ki so imeli prav svoj prostor za slikanje. Same bele krave :wink: Nič črnega vmes :?
   0 

Matej Herbst @matto 4. Apr 2005, 15:10

Ja pustimo stat šport in reporterstvo tam Nikon niti ne cilja ampak pri ostali fotografiji :wink:
   0 

Pele @Pele 4. Apr 2005, 15:16

Mislim pa da Nikon tudi tja cilja. Le zakaj so zmanjšali velikost slike na 6.8 mpixlov pri d2x, da je aparat zmožen 8 slik na sekundo?

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati