0   

andrazh @andrazh 8. Apr 2013, 09:22

Vzel sem dslr aparat s 5 let garancije in sem mislil, da je vse pokrito v obsegu normalne uporabe. Nato pa mi je kolega rekel, da je mozno, da garancije ne uveljavijo, ce imas vecje stevilo zaklopov kot je tovarnisko testirano.

Sedaj pa me zanima kako je s tem? Ti popravijo zaklop cetudi imas dosti vecje stevilo zaklopov kot je deklarirano?
 0   

Simon @SimonG 8. Apr 2013, 10:48

Pomoje ti popravijo tolk zaklopov kot je deklarirano, ostale moraš pa sam biggrin
[url=http://geesphoto.blogspot.com/]M Y P H O T O B L O G[/url]
 0   

Miha @biturbo 8. Apr 2013, 11:44

Well, kaj pa če bi direkt na servis vprašal?
 0   

andrazh @andrazh 8. Apr 2013, 12:01

Ker me bolj informativno zanima se niti nisem spomnil na servis. Sem sedaj poslal mail pa bom tudi sem napisal, ko bodo odgovorili.
 0   

porkoja @porkoja 8. Apr 2013, 14:40

Zelo pomembno je najprej kateri aparat (body) imaš in koliko ima ta tovarniško deklarirano življenjsko dobo zaklopa.
Npr. Canon za zaklop pri EOS 7D navaja življenjsko dobo 150.000 zaklopov/posnetkov. Če je bilo narejenih več kot toliko, zaklop in menjavo zaklopa plača stranka kljub originalni ali podaljšani garanciji, saj se zaklop tretira kot potrošni/obrabljiv rezervni del in kot tak ima omejeno garancijo.
 0   

andrazh @andrazh 8. Apr 2013, 16:25

Aha imam D7100, ki ima tudi 150k zaklopov. Torej se morm malo zabremzat pri prozenjih, heh.
 0   

robert @chavez 8. Apr 2013, 17:54

150k zaklopov ..aaa že..? sej je lih dobr aparat nikon D7100 pršu v prodajo bigrazz lol a delaš vsak dan time lapse ?
 0   

andrazh @andrazh 8. Apr 2013, 17:57

Ne sam sem pa naredu dosti slik takih, ko jih drugace sploh nebi. In sem jih lahko samo zbrisal.
 0   

PrimozS @PrimozS 9. Apr 2013, 08:00

Ne pretiravaj.

150k proženj zaklopa (ne 150k zaklopov, mimogrede) boš kar nekaj časa klepal skupaj. No, seveda, če dnevno naštepaš 500 fotk - boš pa to res presegel prej kot v 1 letu. Ampak - v bistvu pa kaj. Zaklop ti lahka crkne tudi pri 20k ali pa pri 250k proženj. Ne obremenjuj se s tem in raje energijo vlagaj v dobro fotografijo. Aparat bo že delal :-)
 0   

porkoja @porkoja 9. Apr 2013, 14:56

Hehe si pa res dober. 150.000 proženj v tako kratkem času? Jaz imam na aparatu, ki ga uporabljam od leta 2007, samo 70.000 škljocev, na novem, ki ga imam slabo leto, pa šele 9.000. Pa oba koristim profesionalno, v poklicni namen. smile
Žal pa ima Nikon za model d7100 podatek, da je življenjska doba zaklopa 150.000 proženj.
 0   

andrazh @andrazh 9. Apr 2013, 15:02

Saj nisem nikjer napisal, da ze imam toliko prozenj.

Kupil sem nov aparat in ga imam kaksne 14 dni in ze imam preko 5k prozenj. Boljse, da me ne vprasate koliko slik sem dejansko shranil:)

Nisem ga sparal, ker sem pac mislil, da je to vse pod garancijo. Tista od tovarne podana stevilka pa sem mislil, da je sam tak, da dobis obcutek kvalitete.

Saj verjetno se bom pocasi malo umiril.
 0   

DjJuvan @DjJuvan 9. Apr 2013, 17:39

imate pa velik placa na diskih, če toliko škljocate, pa časa za pregledovanje uporabnih fotk... jaz veliko proženj nardim edino pri kakih timelapsih.
Video produkcija http://juvan.net
 0   

PrimozS @PrimozS 10. Apr 2013, 00:20

Ah ne delaj panike. Se boš slej ko prej "umiril".

Pač navdušenje ob novi igrači je botrovalo malo več pritiskanja na sprožilec.
 0   

andrazh @andrazh 11. Apr 2013, 08:41

Samo za info(se je splacal vprasat direkt na servis;)
Citiram:
Pozdravljeni,

Načeloma se popravilo izvaja pod garancijo v garancijskem roku, če okvara ni posledica nepravilnega rokovanja z aparatom.

Lep pozdrav!

Za servis,

Petra Jovan.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati