0   

orbi2000 @orbi2000 15. Apr 2013, 17:43

Pozdravljeni,

zadeva je sledeča...

Za očetov RD smo se odločili kupiti fotoaparat.
Iščemo nekaj DO 100€ ... kompakten... funkcij ne rabi veliko (tako ali tako jih ne znal uporabljat)...
Tako da iščemo nekaj kar dela dobre slike, obvezno novega, enostavnega za uporabo, majhnega ter z dobro baterijo.

gledali smo tega ampak uporabniki pljuvajo čez kvaliteto slike...
http://www.mimovrste.com/artikel/1730427630/digitalni-fotoaparat-olympus-vr-360-crn

tako da bi prosil za vaša mnenja, kaj bi prišlo v poštev itd...

hvala
 0   

porkoja @porkoja 15. Apr 2013, 20:11

Moj stavek se glasi: "Kaj ljudje sploh pričakujete od aparata za 100 € ?"
Sam sem bil v podobnem tuhtanju in odločitvi. Oseba, ki je analfabet za tehniko, me je prepričala, da sem z njo v kompaniji šel v nakup fotoaparata do 200 €. Čeprav sem bil zelo proti, saj vem, da aparat pod 300 € ne more nuditi pretirane kvalitete, sem popustil in privolil.
Pregledali smo številne teste in pretirane izbire niti ni bilo, saj nam je bil pogoj, da so tipke kolikor tolikor velike in pregledne, ter, da je aparat v slovenščini. Vzeli smo Olympusa SH-21 za 150 € plus nekaj dodatkov, pa je vse skupaj zneslo 180 €.
Sposobnosti aparata so pa porazne. Kvaliteta fotografij - porazna, avtomatika - porazna (stalne podosvetljene fotografije in pri dnevni svetlobi ponujen čas 1/25s)... groza. Vedel sem, da za 150 € ne bomo dobili spodobnega aparata, ampak, da bo zadeva tako porazna, pa vendarle nisem pričakoval.

Za 200 € dobiš že kaj boljšega, sploh za osebe, ki nimajo glede izgleda aparata (majhnost/kompaktnost) težav, pa tudi že na ročne nastavitve lahko računaš pri taki ceni. Od 300 € naprej je pa izbira že precej boljša.

Zaključek na podlagi lastne prakse: do 100 € se za darila kupuje vse ostalo, samo digitalnega fotoaparata pa rajši ne.
 0   

Aleš @lial 16. Apr 2013, 06:45

Tako hudo pa spet ni. Drži, da je Olympus na področju kompaktov več ali manj padel na dno lestvice, kar pa ne pomeni, da kakšen drug ne bi ustrezal.

Stavek "Kaj ljudje sploh pričakujete od aparata za 100 €?" je treba razširiti in se vprašati bolj "kako zahtevni so ljudje, ki imajo aparat za 100€"
In v veliki večini je njihova zahtevnost bistveno drugačna od tiste, ki jo 'gojijo' fotografi.
Največkrat se ta ustavi pri nivoju 'lepe', barvasto všečne ali zanimive slike natisnjene na 10x13, vse ostalo pa ostane neopaženo.

Moj predlog pri tej odločitvi bi bil Sony W710B, ali pa Nikon S2700, vsaj za Sonyja lahko zatrdim da so njegovi posnetki prav takšni, kakršne pričakujejo laiki v fotografiji, Nikon pa je po testih videti celo nekoliko boljša izbira.
 0   

Janez Pelko @Wartburg 16. Apr 2013, 07:48

Sam imam kompakta, ki je ranga 120€ in sem z njim absolutno zadovoljen. Za ta denar dobiš vstopnega Ixusa ali Panasonica, oba imata širok kot, 5x zoom (povsem zadosti), optično stabilizacijo in zdržljivo baterijo.
Pod 100€ bi res težko dobil kaj podobnega. V hofru imajo zdaj znižanega Canona, stane 89€ in ima prav tako širok kot i optično stabilizacijo. Problem bi znal pa biti z baterijami, saj uporablja AA, ki pa so se včasih hitro spraznile. Aparat tudi ni najmanjši...
 0   

orbi2000 @orbi2000 16. Apr 2013, 10:20

Hvala Janez in Aleš za odgovor ... lepo da nekdo razume kar ga človek vpraša...
glede S2700 sem pogledal teste in ni dobil ravno dobrih ocen...
Ixus je predrag (sem najprej nanj pomislil)
W710 bi znal biti zanimiv ...
Z panasonicom sem imel slabo izkušnjo ... tako da raje ne smile

Sem pa na netu dobil še eno opcijo ... testi so dobro ocenili ta aparat ... sedaj me zanima še vaše mnenje ...
http://www.topsolutions.si/CA_6182B002AA?utm_source=cenejesi&utm_medium=cpc&utm_campaign=cenejesi&utm_content=cenejesi

Hvala smile
 0   

Aleš @lial 16. Apr 2013, 15:15

Očitno ni slab, sem tudi jaz nekoliko pobrskal za testi.
Kljub temu pa bi ti predlagal, da pogledaš še za tistim Canon-om, ki ga je predlagal Wartburg. AA baterije niso velik problem, če se vzame Eneloop-ke

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati