0   

OBojan @OBojan 19. Apr 2013, 12:57

Prosim za nasvet. Imam bitno sliko v 25 barvah. Skupaj je 750.000 pixlov. Kako bi izvedel koliko pixlov posamezne barve je na sliki.
 0   

Miha @biturbo 19. Apr 2013, 13:21

Photoshop, Select > Color range, fuzziness na 0, klikneš na področje v željeni barvi in v panelu Histogram (izberi Expanded view) pogledaš vrednost 'pixels'.

Druga možnost je pa ImageJ.
 0   

OBojan @OBojan 19. Apr 2013, 14:23

biturbo je napisal/a:
Photoshop, Select > Color range, fuzziness na 0, klikneš na področje v željeni barvi in v panelu Histogram (izberi Expanded view) pogledaš vrednost 'pixels'.

Druga možnost je pa ImageJ.

Hvala. Ali se lahko napravi iz posamezne barve tudi maska? Konvertirati moram namrec posamezno barvo v vektorsko grafiko in spremeniti v CMYK.
ps: Delam na MACu. Je ImageJ Free Program.
 0   

Miha @biturbo 19. Apr 2013, 16:09

Itak, ko maš narejen selection, lahk poj to naprej skonvertiraš v vektorje.
Naprej bo pa že Google pomagal.

ImageJ je free in dela tudi na OS X.
 0   

OBojan @OBojan 19. Apr 2013, 16:46

biturbo je napisal/a:

Ja, sem pogledal ImageJ ... Podobno kot v Photoshopu ... Izdelam lahko histogram in dobim informacijo o stevilu pixlov, vendar se vedno mi ne pove konkretno katera barva je to. Morda se bom moral bolj poglobiti v program?
 0   

OBojan @OBojan 19. Apr 2013, 18:52

biturbo je napisal/a:

ImageJ je do sedaj najbolj uporaben program za stetje pixlov. Morda ves na kaksen nacin lahko, ce lahko, v ImageJ napravim posnetek dolocene barve? Ce bi lahko, potem je resitev 100%.
Miha hvala za pomoc.
 0   

Miha @biturbo 20. Apr 2013, 09:39

Hm, kaj misliš s 'posnetek'? Da ti ob kliku skopira barvno vrednost v clipboard oziroma nekej na varianto eyedropperja v PS?

Za začetek ti, če se z miško postaviš na polje s tvojo barvo, v glavnem oknu izpiše koordinate točke in njeno RGB vrednost. Ampak to ti verjetno ni dovolj.

Zej si me pa našel, nazadnje sem z IJ delal ene tri leta nazaj smile Grem stestirat.
 0   

OBojan @OBojan 20. Apr 2013, 14:56

biturbo je napisal/a:
Hm, kaj misliš s 'posnetek'? Da ti ob kliku skopira barvno vrednost v clipboard oziroma nekej na varianto eyedropperja v PS?

Za začetek ti, če se z miško postaviš na polje s tvojo barvo, v glavnem oknu izpiše koordinate točke in njeno RGB vrednost. Ampak to ti verjetno ni dovolj.

Zej si me pa našel, nazadnje sem z IJ delal ene tri leta nazaj smile Grem stestirat.

Hmm, ne vem, morda ti bi poslal File? Da bi lazje razumel za kaj gre. Poskusil ga bom pripeti odgovoru. Gre za vzorcni File.bmp, 26x39 pixlov, 8 bit, color, 4kB. Zanima me na kaksen nacin lahko dobim podatek o stevilu pixlov iste barve s tem, da mi napise: barve stevilka 1=7 pixlov, ali pac kaj podobnega, vazno je, da bo koncni rezultat taksen, da bo program, ki analizira sliko prikazal podatek: file ima X pixslov barve stevilka 1, X pixslov barve stevilka 2, itd.
PS mi da podatek o barvi, ne pa koliko pixlov te barve je na vzorcu, kar je pa kljucni problem.
 0   

OBojan @OBojan 26. Apr 2013, 18:39

Resitev:
zberi v meniju Select/Color Range in drsnik za Fuzziness pomakni na 0.
S pipeto izberi željeno barvo in klikni OK. Sedaj imaš masko na vseh pixlih te barve na sliki.
V Tabu Histogram sedaj vidiš točno število označenih pixlov. (Če ne vidiš številk si Tab razširi tako da klikneš zgoraj desno v tem Tabu in izbereš expanded view.)
Hvala Kris.
 0   

Miha @biturbo 26. Apr 2013, 19:09

Pa sej to sem ze v prvem postu napisal? smile
 0   

Kris @kris 26. Apr 2013, 19:41

biturbo je napisal/a:
Pa sej to sem ze v prvem postu napisal? smile

Ah, he he, vidim, da imamo zdaj odprti dve debati na isto temo. upset
Jaz sem še skiciral zraven. Mogoče je bilo zato bolj razumljivo, nisem pa videl, da ste to že obdelali. Sorry. confused

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati