0   

Dominik @FIFTI 19. Apr 2013, 16:37

Pozdravljeni,

Sem bol začetnik v fotografiji pa me zanimajo neke stvari glede slikanja in pa same tehnike v fotoaparatih. Upam, da si bo kdo zel malo časa in mi razložu na čim bol simpl način.

1) Zanima me pri kakšnem slikanju sploh pride do tega, da uporabljaš, čas zaklopa 1/4000 sec ali več (1/8000 sec) .? Koliko sem se pozanimal za športno fotografiranje je že dovolj, da zmrznemo akcijo tam pri 1/500. Za kakšne namene se toraj splača kupit fotoaparat, ki ima 1/8000 sec.

2) Ni mi jasna zadeva z fokus motorčki v samem body-ju. A to pomeni, da lahko z takim fotoaparatom uporabljaš AF na objektivih, ki nimajo vgrajenega motorčka.

Se že vnaprej zahvaljujem za odgovore in upam, da vprašanja niso preveč neumna grin
 1   

Aleš @lial 19. Apr 2013, 17:18

Mojih 5c:
1 - krajši čas zaklopa omogoča pravilno osvetlitev tudi pri zelo svetlih pogojih, ko zapiranje zaslonke povzroči že prevelika popačenja (difrakcijo)
2 - da
Zahvala: FIFTI
 0   

Aleš @lial 19. Apr 2013, 18:51

Še dodatek k točki 1: verjetno bi tudi kakšen od portretnih fotografov vedel povedati, zakaj so mu v zelo svetlih pogojih ti časi pomembni...
 1   

Kris @kris 21. Apr 2013, 07:19

Citiram:
Še dodatek k točki 1: verjetno bi tudi kakšen od portretnih fotografov vedel povedati, zakaj so mu v zelo svetlih pogojih ti časi pomembni...

Res je. Če imaš portretiranca na močnem soncu in fotografiraš z zaslonko npr. 1.4, ker želiš imeti čim manjšo globinsko ostrino, je čas 1/4000 s nuja. Če slučajno pozabiš znižati ISO na minimum pa celo 1/8000 s.

Primer:
Zahvala: FIFTI
 0   

Dominik @FIFTI 21. Apr 2013, 10:16

Hvala za pomoč, z tem primerom sem si zdaj razsvetlil mojo sliko o času zaklopa.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati