Hmmm meni to ni najbolj jasno kot si nici napisala... Če prav razumem, si na stekleno steno pritrdila papirnato foto ozadje? Težko si predstavljam, ampak v kolikor je papirnato foto ozadje pretanko (kar večinoma je), menim, da bo svetloba skozenj uhajala v tej stekleni površini za ozadjem. Še hujše je, če bo na ozadje prihajala kontra svetloba.
V kolikor bi imela ozadje belo, takšen način montaže niti ni napačen. Sam sem že večkrat osvetlil belo ozadje od zadaj in se povsem dobro obnese. Tako se lahko fotografira tudi npr., če imaš veliko okno in zunaj zelo močno svetlobo. Pri barvnih ozadjih pa vsakršna vpadna svetloba na samo ozadje, utegne povzročati preglavice.
Pri zelenem ozadju sem iz lastnih izkušenj dognal, da je z njim silno težko delati zaradi tega, ker se svetloba odbije z ozadja nazaj na model/predmet in dobi na predelih zelen "štrih", ki ga pri postprodukciji zelo težko spraviš stran (npr. zelena barva na beli obleki, laseh, čevljih...). Druga težava zelenega ozadja je - pravilna enakomerna osvetlitev, v kolikor ga imaš namen uporabiti kot t.i. chroma-key. Saj v kolikor ozadje ni lepo enakomerno osvetljeno in želiš v postprodukciji osebo/predmet odstraniti z ozadja, boš imela veliko preglavic.
Modro ozadje se v tem primeru obnese veliko boljše.
Dokler pri črnem ozadju je fora ravno v tem, da ga ne osvetljuješ. Model oziroma fotografiran predmet namestiš toliko stran od ozadja in vpadno svetlobo nastaviš na takšno jakost, da svetloba ne doseže ozadja. V kolikor do tega pride, ozadje na sliki ne bo črno ampak sivo, bledo. Pri tekstilnem se potem pozna struktura blaga, vse zmečkanine ipd., veliko je potem nepotrebnega dela v postprodukciji in tako naprej.
Amaterski foto studio je lahko sestavljen že samo iz preproste prazne stene (ozadje), ki je lahko bela ali druge poljubne barve in enega vira svetlobe. Bodisi naravnega (okno) ali umetnega (reflektor, bliskavica).
Zelo je odvisno kaj nameravaš fotografirati, kako imaš zastavljeno končno fotografijo v glavi itd. Lahko imaš v studiu poleg ozadja še samo eno bliskavico in odbojnik, lahko imaš pa tudi 8 bliskavic, 6 modifikatorjev, 4 panele, 2 odbojnika in še in še.
Sam imam za povsem preprosto postavitev, če fotografiram pred belim ozadjem, 2 bliskavici z modifikatorjema usmerjeni v ozadje in eno bliskavico prek modifikatorja, usmerjeno v model. Potem pa lahko povečujem število bliskavic, spreminjam modifikatorje na bliskavicah in dodajam raznorazne odbojnike ter ostale studijske pripomočke.