Skrajno preprosta metoda, ki je lahko v veliko primerih uspešna, je že ta, da poskusiš na Googlu pobrskati kaj najde pod iskalnim nizom, ki je ime elektronskega naslova pošiljatelja (npr.
[email protected]). V kolikor se je ta oseba slabo pripravila ali na svoje korake ni dovolj pozorna, lahko, da je že pred časom kje na spletu uporabila ta isti elektronski naslov (ankete, forumi, oglasniki, chat ipd.).
Potem pa lahko še poskusiš kombinacijo elektronskega naslova brez domene (npr. oseba.xy) oziroma v kolikor ima v naslovu elektronskega naslova tudi številke, skušaš pobrskati brez številk.
Skratka potrebno se je po domače povedano, nekoliko poigrati.
Sam sem že veliko oseb razkril ravno na takšen način. Potem se pa prične klopčič razpletati... Na nekem forumu najdeš, da ima uporabnik enak elektronski naslov, potem na tem forumu poiščeš vse prispevke tega uporabnika in vidiš, da je npr. pred dvemi leti od nekoga nekaj kupoval in je zapisal svojo telefonsko številko. Potem na Googlu pobrskaš kaj najde pod to telefonsko številko in v enem izmed zadetkov te privede do objave oglasa na Bolhi. Potem v tistem oglasu vidiš npr. ime in lokacijo te osebe in spet iščeš naprej, pobrskaš sorodne oglase... In tako dalje in tako dalje.... Metod je veliko, vsekakor si pa moraš vzeti čas za to.
Najlažja (kakor za koga) metoda za pridobitev IP-ja, je, da tej osebi v sporočilu pošlješ povezavo do lastne spletne strani (po možnosti namensko izdelane oziroma znane samo tebi (in tej osebi)), ter potem v statistiki obiskov preveriš kdo je dostopal do te strani. Izpisal se bo tudi IP.
Da si ziher ali imaš opravka z uporabnikom s statičnim ali dinamičnim IP-jem, je priporočeno, da ta postopek z drugim naslovom (ni nujno, da je druga domena, lahko je samo druga podstran na isti domeni) ponoviš čez dan ali dva. V kolikor bo IP isti kot pred tem, imaš lahko vsaj 30 novih možnosti za dodatno maltretiranje tega uporabnika. V kolikor je IP naslov drug, je velika verjetnost, da je uporabnik ali do te strani dostopal prek druge naprave (telefon., drug računalnik) ali pa ima res dinamičen IP.
V vsakem primeru pa, četudi dobiš IP nekega uporabnika, ti pravno gledano ta ne koristi popolnoma nič, v kolikor ta oseba nad teboj ni storila hujšega prekrška oziroma suma o prekršku, storjenega s pomočjo komunikacijskih sredstev. Npr.: če policiji prijaviš, da ti nekdo "teži" po emailu ali vohuni, te ne bodo resno jemali. V kolikor prijaviš, da ti je nekdo iz tega in tega e-mail naslova poslal sporno vsebino (otroška pornografija, jasno zapisana grožnja ipd.), potem so možnosti večje, da bo policija v sodelovanju s sodiščem in ponudnikom telekomunikacijskih storitev, poiskala krivca, se pogovorila z njim, opravila hišno preiskavo ipd. V kolikor neko osebo spraviš v neprijeten položaj z lažno obsodbo, ima ta oškodovana oseba vso možnost in pravico, da te civilno toži.
Na "kratko", dokler čakam, da Lightroom izvozi fotografije.