0   

nana81 @nana81 15. Maj 2013, 13:12

Živjo!

Prosila bi za nasvet pri nakupu novega kompaktnega digitalnega fotoaparata za domačo, neprofesionalno rabo. Iščem takega, ki bo delal solidne slike tudi pri šibki svetlobi in ob premikanju, cena pa okoli 250 EUR.

Odločam se med:

Sony DSC WX200 (18,2 MP, 10x optični zoom, ISO do 12800),
Sony DSC HX20V (18,2 MP, 20x optični zoom, ISO do 3200),
Canon IXUS 500HS (10,1 MP, 12x optični zoom, ISO do 3200),
Canon IXUS 240HS (16,1 MP, 5x optični zoom, ISO do 3200) – touchscreen,
Nikon COOLPIX S9400 (18,1 MP, 18x optični zoom, ISO do 3200) – OLED screen.

Kolikor se razumem v specifikacije, optični zoom ni glavno merilo za lepe slike, medtem ko so pomembne vrednosti MP in ISO? V tem primeru bi bil Sony DSC WX200 zame najboljša izbira? Prosim za nasvet.
 1   

Sašo Kočevar @Sasoko 15. Maj 2013, 14:15

Ojla.

Sicer nimam izkušenj s predlaganimi fotoaparati ampak evo moj pogled na to zadevo. Za lepe slike ni potrebno ful MP, je pri kompaktih bolje če jih imajo manj (manj pixlov pomeni večje pixle in posledično kvalitetnejšo sliko), z 10MP mirne duše printaš A4 (mogoče celo več). Več MP pomeni tudi večje datoteke in posledično večjo porabo prostora.

Pri šibki svetlobi rabiš dober visok ISO, tega nima noben kompakt, od ISO 800 (za mene od 100) dalje je pač u k..cu, ampak če misliš objavljati/gledati fotke na netu/računalniku in printati navadne male fotkice za v album zna biti čisto uredu tudi kak višji ISO.

Zoom nima veze za kvaliteto dokler je optični (digitalni je v k..cu), tako da če hočeš veliko zooma oz. fotkati oddaljene zadeve, je boljši tisti z več zooma.

Pri premikanju boš težko naredila dobre fotke, če pa misliš za objekte/subjekte v gibanju pa pač rabiš hitre času, tukaj pa pride v igro dovolj svetlobe, svetlobno zmogljiv objektiv in tudi visok ISO, če seveda ni dovolj svetlobe.

Sicer ne vem če sem bil kaj v pomoč ampak od teh bi sam verjetno izbral Canon IXUS 500HS, ker pač ne rabim toliko MP na kompaktu. Za lepe slike je pa itak glavno merilo dobra svetloba, kompozicija, moment ipd.

lp
Zahvala: nana81
 1   

Aleš @lial 15. Maj 2013, 15:11

Za lažje odločanje predlagam stran Snapsort (http://snapsort.com/), vendar ne zaradi njihovega rangiranja, bolj zaradi možnosti pregleda prednosti enega pred drugim. To je glede tehničnih karakteristik najlažji način.
Nato pa z izbranim modelom, ali dvema iskanje po mnenjih uporabnikov in to predvsem negativnih!

Moj favorit med naštetimi bi bil Sony HX20V, zaradi velike ločljivosti ekrana in močne baterije.
 1   

Bostjan Pecar @Poce 16. Maj 2013, 08:37

V cenah so precej velike razlike, trenutno je zelo ugoden ixus 240 za 99 funtov v UK.
http://www.amazon.co.uk/gp/product/B0074K1JPY/ref=nosim
LD
 0   

nana81 @nana81 21. Maj 2013, 12:56

Hvala vsem za odgovore.
Zdaj, ko mi je nekoliko bolj jasno vse skupaj (hvala Sasoko), se odločam med dvema modeloma, ki prvotno nista bila v igri, in sicer: Canon PowerShot SX240 HS in Sony CyberShot DSC-WX60.
Kaj mi lahko svetujete v tem primeru? Vem, da gre za dva popolnoma različna fotoaparata - prvi ima večji zoom (20x) in manj MP (12), drugi ima manjši zoom (8x) in več MP (16), Canon je tudi večji in težji od Sonya. Oba imata dobre leče in stabilizator, sem pa slišala, da se Canoni pogosto (po)kvarijo. So tukaj uporabniki Canona, ki lahko to potrdijo/ovržejo?
 0   

Matej Rant @MatejRant 15. Jul 2013, 10:26

Tale moj odgovor bo mal nesramen, ker bom dal še mal več izbire. stars
http://www.fotojama.com/foto-trgovina/kompaktni-fotoaparati/fujifilm-finepix/finepix-f850
Ampak, če iščete soliden kompakt z dobrim razmerjem Cena/kvaliteta in pa, da se dobro obnese v
slabih pogojih (slaba luč in visok ISO) se ta model "za kompakta" zelo dobro obnese.
Če pa lahko počakate še nekaj časa se bo pa v kratkem dalo dobit že naslednika tega modela:
http://www.fotojama.com/foto-trgovina/kompaktni-fotoaparati/fujifilm-finepix/finepix-f900
Ta novi model bo bistveno bollje ostril v slabih pogojih.
Če aparat noče izostrit slike, pa tudi lep visok ISO ne pomaga.

Če se ne mudi preveč počakajte na Finepix F900.

LP
 0   

Andrej Horvat @triky 16. Jul 2013, 06:17

Tole je pa že malo preočitna reklama za to trgovino.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati