0   

BubikolRamios @BubikolRamios 1. Jul 2013, 08:53

Zgornja je default photoshop .nef ko jo odpre, spodnja pa normalna irfan view.Spodnja je barvno 'taprava'. Kaj je v PS fora ?

Na aparatu imam na neutral, zgleda pa kot da PS prikaže nekaj v smeri vivid...

0   

Jernej Lasič @Sviri 1. Jul 2013, 10:00

barvne profile imaš verjetno narobe nastavljene.
Krotim fotone. Kako? Poglej na [url=www.foto-lasic.com]www.foto-lasic.com[/url]
 0   

BubikolRamios @BubikolRamios 1. Jul 2013, 10:59

Če grem na edit/color settings in pustim default 'North american general purpose 2' in naredim custom 'desaturate monitor colors by 20%' dobim to kar mi da irfan view in to kar je zares v naravi.

Ampak to dela na točki ko raw(nef) odprem. Fino bi bilo ko bi mi že raw (Camera raw 6.7) pokazal prav. Ampak kolikor vidim tam ni mogoče ničesar nastavit.
 0   

Sašo @HRCo 1. Jul 2013, 20:28

zgornja je meni bolj všečna biggrin
 0   

BubikolRamios @BubikolRamios 1. Jul 2013, 22:07

Ja, imam iskalnik stvari po barvah in sem imel na zalogi tole sliko:
http://agrozoo.net/jsp/Galery_one_image.jsp?id_galery_obfuscated=87e25f1e255c469a86b101c79535a3f5
Po moje ista reč, rob kril je v bistvu rumen, ker pa je imel J.L. na vivid al pa mu je potem PS spremenil pa je ratala oranžna, in namesto rumene sem imel oranžno v bazi.

Všeč al pa ne, morajo barve biti taprave, da človek potem lahko kaj najde (-:
 0   

Jernej Lasič @Sviri 2. Jul 2013, 16:29

čist off topic in dobronamerno...

tole agrozoo stran bi pa lahko malo posodobil grin
 0   

BubikolRamios @BubikolRamios 2. Jul 2013, 16:47

In kaj ni vredu ?
 0   

Jernej Lasič @Sviri 2. Jul 2013, 20:07

Ostala je v letu 1993.
 0   

BubikolRamios @BubikolRamios 2. Jul 2013, 20:17

In kak naj si to razlagam oz. kako si to ugotovil ?
 0   

Jernej Lasič @Sviri 3. Jul 2013, 00:41

Nevermind. Sem mislil, da je več kot očitno...
 0   

BubikolRamios @BubikolRamios 3. Jul 2013, 01:25

Kajpak je očitno. In zdaj ? Mene so zanimale kake tehtne ugotovitve zakaj to ni več dobro. Ali so uporabniki, ki mislijo da je win95 = internet explorer 6 izpuhteli, ali bo browser support izpuhtel in bo pol interneta mrknilo ?
 0   

skorpijoncek66 @skorpijoncek66 3. Jul 2013, 05:35

Dobro je že še, saj stran deluje. Ampak design - grafika je pa res predpotopna. Prvi vtis obiskovalca je, da je stran bila nazadnje prenovljena pred mnogimi leti.... in verjemi, da to marsikoga odvrne.
Danes znajo že v OŠ narediti spletno stran z mnogo bolj všečnim (modernejšim) designom.
 0   

BubikolRamios @BubikolRamios 3. Jul 2013, 08:03

Na agrozoo.net je v primerjavi z dizajnom mnogo, mnogo pomembnejša kvaliteta informacije. Kar se tiče dizajna je pa pomembnejša barvna skladnost. Menjavanje dizajna vsakih par let samo iritira obiskovalce, morda enkrat naredim opcijsko user selectable barvno shemo. Predpotopnost je pa stvar okusa, recimo, grški kipi, moderno bi bilo da na vsakega vržemo par kant različnih barv. Pa v nobeni osnovni šoli nihče ne zna narediti grškega kipa.

Primerjalno recimo, nekdo bi rekel da je tole spodaj na slo foto, bel/moder text na črni podlagi moderno, ali morda celo všečno. Danes sploh prvič gledam kaj tam piše, toliko mi je to všečno/moderno. Ko rečeno, stvar individualnega okusa, pa zato še nisem prenehal obiskovati slo-foto.

Prenavljanje dizajna, kar tako, ker to vsi delajo nima smisla. Nimam časa, uporabnik pa, ki je navajen kje je naprimer gumb 'išči' in ga ne bi našel v par sekundah pa bi res prenehal obiskovat stran. Pomembneje je da si na barvnih kombinacijah ne iritiram oči. O tem je cela znanost, zdaj ne najdem ampak obstaja javascript color calculator ali neka takega ... brez individulne ocene, splošna dognanja.
 0   

Jernej Lasič @Sviri 3. Jul 2013, 08:49

absolutno je kvaliteta informacij na prvem mestu. ampak to še ne pomeni, da je ostalo za zanemarit.

verjemi, menjava dizajna (na boljše) nikakor ne bo ziritirala tvojega obiskovalca, kvečjemu boš kakšnega novega dobil. jaz sem kliknil na stran in sem nemudoma zaprl - pa ne ker me ne bi vsebina zanimala, ampak ker me je stran tako odbila. Predpotopnost ni stvar okusa, kot praviš... saj ne gre za to, da bi redesign strani le to naredil "lepo". Gre se zato, da bi jo naredil uporabniku prijazno, uporabno. Zdaj to nikakor ni, pa reci kar hočeš grin
Na strani ni nikakršnega reda, pojma nimam čemu je stran namenjena, nima neke zaključene podobe, ozadje je grozno, vse je nametano, pa mislim da bi lahko še en lep čas našteval slabosti. Redesign se ne dela "kar tako, ker to vsi delajo". Dela se, ko je to potrebno. In tu je to nujno potrebno.

Ponavljam, dobronamerna kritika.

thumbsup
 0   

Uroš Uršej @Lucifix 3. Jul 2013, 09:33

Trendi grafičnih podob se dandanes hitro razvijajo, predvsem tudi zaradi tehnologije, ki prej ni bila na voljo (CSS3, HTML5, ...). Si predstavljate, da bi danes še vedno gledali isto grafično podobo revije, ki je bila narejena leta 1985 (primer)? No go! Trendi gredo dalje, z njimi pa tudi podobe spletnih strani in ostalih medijev.

Kot je sviri napisal je kvaliteta res na prvem mestu, ampak če so kvalitetne informacije servirane nepregledno, to ne bo pripomoglo dodatnemu obisku.
 0   

BubikolRamios @BubikolRamios 3. Jul 2013, 09:52

Drugače, na agrozoo.net je približno 'milijon' strani. Predvidevam da referiraš na link ki ga imam v podpisu. (http://agrozoo.net/jsp/Galery.jsp?l2=sl) ? Će je tam nametano potem imaš nek obscuren brovser(da bi bilo to konstruktivno bi mi moral prilepit screenshoot). Če je ozadje grozno, ja enkrat sem za to slišal, nekdo je nekaj razglabljal o neki mobilni napravi, sem pa videl stvar na HTC-ju in je bilo OK.

Tvoji komentarji so morda dobronamerni, niso pa preveč informativni, npr. poglej si tele komentarje spodaj:
http://agrozoo.net/jsp/PlantingCalendar.jsp

Citiram:

Nekdo:
zelo lepo urejena spletna stran

Nato nekdo drug:
Niti ne

Kaj naj zdaj počnem s tem zadnjim komentarjem ?

In kaj mi pove prvi komentar (ta pač ne rabi podrobne razlage)? Morda pomeni, da je ozadje super (-:

Point je, da pač za vsakega posebej ne morem delat redisigna, tako kot slo-foto ne bo šel odstranjevat 'grdega' črnega okvira spodaj samo zaradi mene.
 0   

Uroš Uršej @Lucifix 3. Jul 2013, 10:03

Hehe kje pa si zdaj našel SF, da se spravljaš na njegovo "nogo"? smile

PS: zaradi enega uporabnika verjetno res ne bom šel spreminjat dizajna, če pa se vas bo našlo še nekaj, bom pa o tem premislil.
 0   

BubikolRamios @BubikolRamios 3. Jul 2013, 10:04

Lucifix je napisal/a:
Trendi grafičnih podob se dandanes hitro razvijajo, predvsem tudi zaradi tehnologije, ki prej ni bila na voljo (CSS3, HTML5, ...). Si predstavljate, da bi danes še vedno gledali isto grafično podobo revije, ki je bila narejena leta 1985 (primer)? No go! Trendi gredo dalje, z njimi pa tudi podobe spletnih strani in ostalih medijev.

Kot je sviri napisal je kvaliteta res na prvem mestu, ampak če so kvalitetne informacije servirane nepregledno, to ne bo pripomoglo dodatnemu obisku.

HTML5 je podprt samo delno 'here and there'. Enako velja za css3.Ravno sem testiral eno foro javascript session variable (uporabno namesto cookijev). Ne dela na IE ki pride skupaj z win 7. In ie je glavni, niso vsi maherji ki imajo FF ali GC ali pa so za to že sploh slišali.

moja stat.: http://agrozoo.net/jsp/statistics.jsp pravi da je 11% userjev še kar na IE 6
 0   

BubikolRamios @BubikolRamios 3. Jul 2013, 10:08

Lucifix je napisal/a:
Hehe kje pa si zdaj našel SF, da se spravljaš na njegovo "nogo"? smile

Od zmeraj me iritira white text on black background, ker je na dnu ni panike, če bi bilo na vrhu bi že kaj rekel, če bi bila cela stran taka pa ... kot je rekel svirl ... in sem nemudoma zaprl (-:
 0   

Jernej Lasič @Sviri 3. Jul 2013, 10:10

Obskuren browser? Ne bi rekel... najnovejši Safari pač. Ni point v browserju.
Že to, da ti 1/4 strani zasedejo številke strani od 1 do 400+ je slabo (link iz podpisa). Point je, da stran ne funkcionira. Da ni urejena, ni pregledna, nima strukture. Vse je nametano. Ni prijetna, niti na pogled, niti za iskanje vsebin. Ni user friendly. Deluje kot razmetana pisalna miza. Ne vem, kako naj ti še drugače povem...

PS: a res rabiš statistike koliko ljudi pride na tvoj page iz google.pakistan? Resno? smile Misliš, da to obiskovalce zanima?

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati