0   

Dora @DoraGorse 16. Jul 2013, 13:48

Zdravo,
konec meseca grem na koncert in potrebujem digitalni kompaktni fotoaparat za solidne slike. Ne iščem ravno vrhunske kvalitete, saj vem, da bi za to morala odšteti precej denarja. Pa tudi vem, da svojega dslrja nikakor ne morem vzeti s sabo.

Prosim, povejte mi, kateri fotoaparat do 150€ se vam zdi najprimernejši? Kupila ga bom pri mercator tehniki, le pojma nimam, katerega!

http://trgovina.mercator.si/tehnika/racunalnistvo-in-foto/fotoaparati/digitalni-kompaktni-fotoaparati
 0   

porkoja @porkoja 16. Jul 2013, 15:49

Nič od tega za koncert ne bo ok. Nikon pogojno še, Sony me ne prepriča. Na ISO se ni zanašati, ker boš dobila tako zrnate fotografije, da pri večji resoluciji kot cca. 1200x800 pix, ne bodo gledljive. Pa me šum načeloma ne moti, ampak drugo je šum kot šum in ogromne pike, ki nastanejo zaradi softverske preobremenitve.
Če ti ni pomembno, da je aparat nov, priporočam, da vržeš oko na Canon PowerShot S95. S tem boš lahko naredila vrhunske fotografije, zelo primerljive marsikateremu dSLR-ju. Rabljena dva sem zasledil na bolhi v rangu 150-170 evrov.
 0   

Aleš @lial 16. Jul 2013, 16:11

Pridružujem se predlogu, ki ga je zapisal 'porkoja'.
S95 imam tudi sam (pa nisem eden tistih dveh, ki ju prodajata grin ) in vse kar se da narediti s tem 'malčkom' je presenetljivo.
Do ISO 1600 so posnetki čisto sprejemljivi, možnost RAW-a omogoča kasnejše izboljšave pri posnetkih, video je za moj okus več kakor dober, itd.itd.
 0   

transcend @transcend 17. Jul 2013, 06:09

Zdravo,

Predlagam naslednjega Canon A3500IS, ki ga najceneje ponujajo na naslenji povezavi:

*** (nepooblaščeno oglaševanje)

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati