0   

aleš @vojak81 30. Jul 2013, 10:37

Zanima me sledeče, če je mogoče ime podobno dilemo.
Odločam se za menjavo bodya, trenutno imam canon 50d rad bi zamenjal za 7d, ali se sploh splača menjat.
Fotografiram predvsem zabave, koncerte,krste, tu pa tam kako poroko.
Glede na to da imam objektiv 17-55 od canona nebi šel na FF.
Zanima me ali bo kakovost slike (kontrast, barve) kaj drugače kot je sedaj, ali bo ostalo isto.
Videa ne rabim, bi pa prišel prav. yes

Ali naj dam še kaj stran €€ in prodam komplet ter vzamem FF.
Hvala za vaše odg.
 0   

porkoja @porkoja 30. Jul 2013, 17:33

Z nakupom 7D bi absolutno pridobil napram sedanjemu 50D. Čeprav menim, da boš s prodajo 50D veliko izgubil, saj ga boš prodal za cca. 270-300 evrov, rabljenega 7D pa dobiš za cca. 620-750 evrov, odvisno kako ohranjenega in kaj je vse poleg.
Torej še več kot polovico boš moral dodati.
Drugo pa je vprašanje ali res potrebuješ 7D. Sigurno je rokovanje z njim boljše in lažje kakor s 50D, pa tudi veliko stvari ima izboljšanih. Ampak zabave, koncerte, krste in poroke se da delati odlično tudi s 50D. Tudi s 40D ali 30D, če grem nazaj k starejšim in slabšim bodyjem.

Objektiv 17-55 od Canona je odličen, ga imam tudi sam in ga še zlepa ne nameravam menjati, ker mi je crop aparatih (7D, 40D) deluje odlično.

V kolikor bi menjal sedanji 50D za karkoli v rangu FF, pa se boš moral odpovedati bodyju in objektivu 17-55. Za to tvoje bi dobil cca. 900-950 evrov. Za karkoli rabljenega v FF razredu pa boš moral odšteti minimalno 1100-1200 evrov za body in še enkrat toliko za spodoben objektiv.
To pa več ni samo nekaj €€ ampak že kar poštena investicija.

Jaz vse kar si naštel, delam s prastarimi aparati 40D in še starejšim 1D MII, od "novejših" imam samo 7D.
In uspem vse narediti kar si zadam, kontrast fantastičen, barve odlične, ostrina prav tako.
Seveda se ne bi branil bodyja 5D MII ali 1Ds novejše generacije, ampak.... delam pač z manjšo investicijo in večjim zaslužkom. Premisli v tej smeri, če je res potrebno menjati opremo. smile
 0   

aleš @vojak81 30. Jul 2013, 21:08

uhh, odličen odgovor.

Še eno prošnjo imam, a bo mi lahko fotografiral z 40d in z 7d kako isto fotko in poslal na emai, da vidim razliko v barvah.
ti lahko pošljem na pm email.
hvala.
thumbsup
 0   

Gregor Gomboc @George 31. Jul 2013, 14:22

Lahko pa tudi tukaj primerjaš

http://www.dpreview.com/reviews/canoneos7d/24
 0   

andyz @andyz 1. Avg 2013, 12:48

Lahko iz prve roke, imel sem 40D, sedaj že 2 leti 7D. Poleg kakovosti in hitrosti ostrenja, ki je itak pomembna pri zahtevnih in običajno gibljivih objektih, je razlika predvsem v večjem dinamičnem razponu in to, kar je zgoraj prikazano.
Težko bi kaj več o razlikah, ker sta bodyja praktično enaka. Razlika ob 50D pa je gotovo velika - predvsem v tem, kako sede v roko in kako lahko večino sprotnih nastavitev napraviš med slikanjem, na dea bi oko umaknil od okularja. Film mi ni bistven, včasih pa prav pride.
17-55 je odličen objektiv. Od kar ga imam, se mi 24-105 L praši v omari. Prodal ga nisem le zato, ker potem nimam kakšnega dobrega portretnega, četudi ta ni bogve kaj zaradi f4.
Če ne greš na FF, absolutno 7D!
andyz
 0   

misfits @misfits 1. Avg 2013, 13:28

andyz je napisal/a:
Razlika ob 50D pa je gotovo velika - predvsem v tem, kako sede v roko in kako lahko večino sprotnih nastavitev napraviš med slikanjem, na dea bi oko umaknil od okularja.

To si malo zamešal 500d in 50d? upset
 0   

misfits @misfits 1. Avg 2013, 13:32

Če bi rad menjal zaradi kakovosti slike, potem boš brcnil v temo, razlike so premajhne. Potem raje FF senzor.
 0   

andyz @andyz 1. Avg 2013, 15:39

Pa dobro, menda sem res malo mimo, lapsus. čeprav za 50D pravijo, da je itak slabši od 40D, vsaj kar zadeva material.

Razlike v kakovosti slike so pa tako-tako. V primerjavi 40D s 7D vsekakor boljša kakovost fotk. Pa tudi več pix nekaj doprinese, če rabiš kakšne izreze.
andyz

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati