0 

stonecat @stonecat 9. Avg 2013, 11:14

Evo, takle mamo in trenutna situacija je takšna, da denarja za nov aparat še nekaj časa ne bo, brez pa ne morem biti. Tale fotoaparat me navdušuje že kar lep čas, a se do zdaj ni nikoli (vsaj da bi jaz vedel) prodajal. Gre se za zadevo v letih, ampak ko je prišel ven, je predstavljav višek med pol-profesionalnimi uporabniki. Vem da se sliši smešno, HP je za printerje ne pa za fotkiče ampak slike, posnete z njim so me navdušile. In ker verjamem, da si ga je kdo od vas lastil (če se ne motim celo @lial ?) verjamem, da boste znali kaj pomagat:

1.- Zraven naj bi dobil neko 128Mb spominsko kartico. Glede na to da ima aparat dobih 5MP je to veliko premalo. Zanima me, kakšne kartice grejo notri? Sodeč po sliki iz Googla:

No, sodeč po teli slikci gredo notri navadne SD kartice (smth like that: http://www.mimovrste.com/katalog/1234/secure-digital-sd). Sedaj me pa zanima, ali gredo notri tudi tiste z "drugačnimi imeni" (SDHC in SDXC) ker navadne SD so nove kar redkost za dobit (v premeru nedobavljivosti bom pač izbrskal rabljeno, beri: bolha vabi). Zanima me še, kakšna je max. velikost (pomnilnik)? Namreč doma imam eno 8GB ki je ne uporabljam ampak dvomim da podpira tolikšen pomnilnik (ker takrat ko je bil nov takšnih pomojem sploh še ni bilo). Tisti na sliki ima 512Mb kar je veliko proti 128 ampak glede na to da ima dobrih 5MP, i dont know?

2.- Povezovanje z računalnikom: a se ta reč povezuje z USB ali še s Firewire kablom? Ker če je na FW bom moral preko laptopa, ki ima vhod za SD se nalagat, potem na ključek in na PC? Imam pa Vindows Vista Home Premium 64X (licenčne), če je kaj od tega odvisno?

3.- Napajanje, je namreč še na alkalne (4x AA) baterije. Zanima me, koliko fotografij s stock nastavitvami lahko naredim z enim "set-upom" baterij, brez da bi menjal. Seveda bom imel tiste za ponovno polnjenje, ampak da bi s seboj nosil dodatne 4 baterije, sploh na kakšen "peš-izlet" ali pohod je malo nerodno (je pa res da si za takrat lahko sposodim od starga fotra Nikon S4000 za litium baterijo..)

Takole, za vse nasvete in pomoč se že v naprej iskreno zahvaljujem..

LP, Nik![/video]
   1 

abo01 @abo01 9. Avg 2013, 12:24

Ne, samo SD kartice.
Zahvala: stonecat
   1 

Aleš @lial 9. Avg 2013, 12:43

1. Drži kar je zapisal abo01, uporabiš lahko samo SD.
Na eno 512 gre najmanj 200 posnetkov v najvišji kakovosti, v mojem arhivu HP-ja je večina velikost okrog 2Mb, zelo malo jih je preko 2.2Mb.
2. Povezava je z USB kablom, kako se bo to izšlo pri tvojem OS, pa ne vem. Jaz sem od samega začetka uporabljal čitalec kartic.
3. S seboj sem vedno imel dva kompleta baterij, žal jih kar veselo 'je', še posebej, če veliko pregleduješ posnetke. V tistih časih so to bile GP 1800, danes bi verjetno kupil Eneloop-ke. Alkalnih skoraj nisem uporabljal, če se prav spominjam, jih je aparat skoraj prej 'pojedel' kakor polnilne.

Drži pa nekaj: bil sem velik navdušenec nad tem aparatom (za začetek je bila krivda pri recenziji, ki jo je naredil prav 'abo01' grin ) in se še danes z veseljem spominjam njegove uporabnosti. Ko pa brskam po arhivu tistih nekaj deset tisoč posnetkov se pa sprašujem, "za kaj, za vraga sem šel v DSLR?" grin

Naj ti dobro služi!

LP
   0 

stonecat @stonecat 9. Avg 2013, 13:14

Uf,najlepša hvala za tako podroben odgovor smile Glede baterij, te prosim da mi daš kakšen link, kakšne naj kupim, da bodo čimdlje zdržale. Pač ne bom gledal na aparatu slik grin A ti imaš aparat še doma? In še to, vidim da si nek arhiv omenjal, daš kakšen link da kvaliteto vidim? Hvala!

abe01, hvala grin

2GB kartica bi delala?
Canon Powershot A520 - R.I.P (padel po tleh)
Olympus FE-310 - R.I.P (žru baterije, šel v kose)
Pentax Optio SV - občasna uporaba (starina)
Nikon Coolpix - za rezervo (flash je fuč)
expecting HP Photosmart 945 (starina)
   1 

Aleš @lial 9. Avg 2013, 13:31

Za baterije ti predlagam že omenjene Sanyo Eneloop, koliko ti bodo vzdržale, pa ne vem, vsekakor pa so bolj uporabne od ostalih polnilnih, ker se same od sebe zlepa ne izpraznijo.
Aparat sem pred nekaj leti prodal, ostale so samo slike.
Glede arhiva pa - ta je na internem disku strežnika, bom pa še danes naredil majčken izbor in ti dal link do njega.

LP
   1 

andrazh @andrazh 9. Avg 2013, 13:35

Za baterije se splaca pocakat na hofer/lidl akcijo in kupiti njihove LowDischarge baterije. 4€ za komplet stirih. Zelo dober. Sem imel nazadnje ene GP2700 al neki podobnega in tele jih 100x prekosajo.
   0 

stonecat @stonecat 9. Avg 2013, 13:42

Lial, misliš te:

http://www.bolha.com/stroji-orodja/akumulatorji-baterije/akumulatorji/nikelj-metal-hibridni/akumulator-sanyo-eneloop-aa-nova-verzija-4kom-ice-age-4-1273522937.html?aclct=1368097145

ali te:

http://www.bolha.com/stroji-orodja/akumulatorji-baterije/akumulatorji/nikelj-metal-hibridni/akumulator-sanyo-eneloop-xx-double-x-2500mah-4kom-hr-3uwx-1273522934.html?aclct=1368114829

ali te:

http://www.bolha.com/fotografija-in-optika/fotografska-oprema/foto-baterije-polnilci/foto-baterije/baterija-mignon-aa-eneloop-sanyo-1900mah-4kom-1284858932.html?aclct=1368114829

Pa nikjer nisem zasledil, a se te sanyotke dajo polnit oz. so polnilne? Glede arhiva pa hvala da boš zrihtal grin Z veseljem pridem takole na forum in preberem uporabne nasvete prijazih uporabnikov smile

andrazh, hvala grin Prosim, če me na zs ali tu obvestiš, ko jih boš zasledil. Če se 4€ jih bom definitivno preizkusil grin
   0 

andrazh @andrazh 9. Avg 2013, 14:07

Ne spremljam vec njihovih akcij, ker imam 3 komplete teh baterij. Tako, da ce jih bos hotel, bos moral sam spremljat;) Malo truda bos pa ze vlozil. Lahko pa poklices, ce so se kje na zalogi.
   1 

Aleš @lial 9. Avg 2013, 14:13

Imam tiste iz prvega linka, pravzaprav prvo generacijo. Kako je z ostalimi, ne vem, morda bo kdo drug lahko povedal, kako se obnesejo tiste naslednje. Bi pa bile zanesljivo bolj primerne za HP, če so le primerljivo enako kvalitetne prvim.
So pa vse polnilne, se razume. Meni so takrat priporočali originalen polnilec, če je to zelo pomembno, pa ne vem. Kupil sem jih v Conradu, pred kakšnima dobrima dvema letoma, morda celo več.
   0 

stonecat @stonecat 9. Avg 2013, 14:22

andrazh, nisem mislil da zdaj vohuniš v trgovinah. Mišljeno je bilo, da če jih boš kdaj slučajno v kakšni reklami videln lahko sporočiš grin Ni pa nujno..

lial, koliko cca. posnetkov si naredil z njimi? Imam pa Sonyjev polnilec (in še 3 druga, samo znamke ne vem) za baterije grin

V tej temi pa je govora o telem aparatu. Upam, da ga dobim, samo se prodajalec ne javi (št. je nedosegljiva že cel dan), tako da upam da ga dobim:

http://www.bolha.com/fotografija-in-optika/digitalni-fotoaparati/kompaktni-digitalni-fotoaparati/-hp/fotoaparat-hp-945-photosmart-1288248596.html?aclct=1375393330
   0 

Aleš @lial 9. Avg 2013, 14:30

Teh Sanyo (ne Sony!) takrat še nisem imel, lahko pa predvidevam, da bo tam med 250 in 300
   0 

stonecat @stonecat 9. Avg 2013, 15:09

Sony-jev je POLNILEC, baterije bodo pa Sanyo grin

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati