0 

jakanovi @jakanovi 15. Avg 2013, 21:31

Pozdravljeni!

Prosim, če mi kdolahko pomaga glede morbitnih nastavitev pri Lightroom-u5.
Prejšnji teden sem presedlal iz malega formata na polni FX in še to iz Sony-ja A700,na Nikon-a
D600. Ne vem, če je to ravno pomembno glede nastavitev. Objektivi sigurno da, za body sam pa ne vem. Malo mi je čudno, da pri eksportiranju pri sony-jevih raw-ov. so datoteke kar velike pri 100% kvalitete JPG. glede na njegovih 12 Mp. Pritem Nikonu, ki ima 24Mp so dosti manjše, npr 3-4 Mb.Zato me zanima, če je treba tu dosti spremenit glede na večji format senzorja.
Aparat še nisem dovolj naštudiral, če je mogoče tut tam kaka fora ali v samem programu?

hvala vam za odgovor!

Lp A
   0 

porkoja @porkoja 15. Avg 2013, 23:00

Kateri D700 pa ima 24 Mpix ? Ni to z interpolacijo?

Imaš v aparatu nastavljeno največjo možno resolucijo fotografije?
Preveri piksle na računalniku. Kolikor vem ima D700, realno velikost 12 Mpix, torej mora biti fotografija dimenzij 4256 x 2832. V kolikor to je, potem imaš pravo velikost datotek v MB.
   0 

jakanovi @jakanovi 16. Avg 2013, 04:42

Oj!

Mam NikonD600 ne D700! Načeloma je to 24mp. Recimo.
Niti ne vem točno koliko so te datoteke velike, kolikoX koliko?. To me muči. Ko sem eksportiral raw datoteke pri 12Mp, mi je naredu pribl. 7-8Mp JPG. Sedaj dobim z 24Mp in več le 3-4Mp, in manj ostre fotke. Pri enaki obdelavi kot prej.
Ne vem več.
LpA
   0 

jakanovi @jakanovi 16. Avg 2013, 04:43

Oj!

Mam NikonD600 ne D700! Načeloma je to 24mp. Recimo.
Niti ne vem točno koliko so te datoteke velike, kolikoX koliko?. To me muči. Ko sem eksportiral raw datoteke pri 12Mp, mi je naredu pribl. 7-8Mp JPG. Sedaj dobim z 24Mp in več le 3-4Mp, in manj ostre fotke. Pri enaki obdelavi kot prej.
Ne vem več.
LpA
   0 

porkoja @porkoja 16. Avg 2013, 09:07

Pardon, sem površno prebral in potem sklepal, da imaš D700.
Ja, D600 ima 24,26 Mpix (ali 24,3 Mpix) in pri najvišji resoluciji naredi fotografijo velikosti 6016 x 4016 pikslov.
To imaš lahko kot referenco, če tudi pri tebi naredi takšno resolucijo.

Kar bi lahko bilo narobe je to, da imaš v Lightroomu v sekciji Export, omejeno velikosti fotografije.
Lahko, da si kdaj sam kaj spreminjal in nastavil na neko vrednost (npr. 12 Mpix). Ampak tudi nekaj je... Meni iz Lightrooma pri 10,2 Mpix fotografijah velikosti 3888 x 2592, naredi JPG datoteke velikosti od 6 MB pa vse do 11,5 MB, povprečno pa tam okrog 8 MB. Torej bi tvoji izvoženi JPEG-i morali biti precej večji.

Sklepam, da imaš znotraj Export nekaj narobe nastavljeno. Preveri vse "zavihke" oziroma podsekcije.
Skušaj si pomagati s tem: http://goo.gl/s0bW6o
   0 

Jernej Lasič @Sviri 16. Avg 2013, 09:41

Velikost fotke je odvisna tudi od motiva. Če boš pri enakih nastavitvah exportiral fotko trave in fotko neke enostavne površine, npr. modrega neba, bosta velikosti v MB zelo drugačni. Trava ima namreč veliko več detajlov kot fotka modrega neba. Pri nebu lahko JPG več "posploši", pri travi pa more zapisati veliko več informacij. Tako imaš lahko eno fotko veliko 2MB, drugo pa 10MB.... pri enakih nastavitvah.

Ne sekiraj se, to je normalno. Lahko pa seveda, da problem tiči drugje...
Krotim fotone. Kako? Poglej na www.foto-lasic.com
   0 

Miran @miran_a 19. Avg 2013, 07:18

Kateri objektiv imaš na D600? Ker če imaš gor slučajno DX objektiv, ti aparat dela v crop načinu, se pravi, da dobiš ven približno 10 MPix namesto 24.
   1 

jakanovi @jakanovi 19. Avg 2013, 10:21

Hvala vam!
Sem že rešil z nastavitvami v perferencah sem mel pre malo nastavljeno.
Zdaj je OK!
Hvala še enkrat
Zahvala: porkoja
   0 

jakanovi @jakanovi 19. Avg 2013, 10:23

Objektiv je TAMRON 24-70 ( FX )
   0 

porkoja @porkoja 19. Avg 2013, 11:52

Super, me veseli, da si uredil in ni bilo nič bolj zapletenega. Hvala za feedback.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati