0 

Anže @Anze86 17. Avg 2013, 19:49

imam nikon d5000 in nikkor 35 mm f 1.8 af-s. prva slika je z zaslonko 1.8 druga 4. oboje flash. popolnoma različne slike. druga precej boljša glede barve in ostrine. ali je to normalen pojav ali je objektiv v okvari?

pod sliko piše katera zaslonka je bila v uporabi. iso enak na obeh slikah

lp
   0 

salko @salko 17. Avg 2013, 21:53

To je popolnoma normalno, priporočam da predelaš kakšno literaturo o osnovih fotografiranja.
   0 

porkoja @porkoja 17. Avg 2013, 22:02

Praviš, da je druga precej boljša glede barve in ostrine? Druga slika je tista z zaslonko f1.8, katero meni prikaže na mestih preosvetljeno, kar je logično, sploh, če si najprej naredil fotografijo pri f4 in vrednosti nastavil na izmerjeno svetlobo, kateri bo f4 ustrezala za pravilno osvetljeno fotografijo.
Potem si vrednost zaslonke nastavil na f1.8 in s tem si fotografijo preosvetlil za kar 2 stopa in 1/3, vrednost ISO in čas zaklopa ter moč fleša pa je ostala nespremenjena. Torej je logično, da bo fotografija veliko svetlejša.
Prav tako je fotografija pri zaslonki f1.8 precej mehkejša kar je za pričakovati.

Za objektiv 35mm f1.8 je znano, da na skrajni vrednosti (f1.8) ni tako zelo zmogljiv kot na vrednostih npr. f3.5, f5.6 ipd.
Prav tako je pri f1.8 precej težko ujeti fokus. Še sploh s tovrstnim objektivom in fotografirano pri času 1/60 s ter tako, da po možnosti aparat držiš z eno roko.

Z objektivom ni nič narobe. Uporabljaj ga na vrednostih zaslonke od f2.5 naprej proti f4 in višjih, pa boš povsem zadovoljen z ostrino posnetkov.
   0 

Denis Zelnik @Zelnik 18. Avg 2013, 03:06

Na f1.8 je pomojem najnižja nastavitev fleša premočna za tako odprto zaslonko in povrhu še ISO200. Glede ostrine pa ti je že porkoja povedal.
Še ena stvar, ki jo moraš upoštevat glede ostrine. Pri 35mm in f1.8 imaš "polje ostrine" nekje 0.04cm, če upoštevamo, da je prst odaljen 10cm.
   0 

Anže @Anze86 18. Avg 2013, 07:21

hvala za izčrpen odgovor. sem zaštekal kaj sem narobe nastavil. še eno vprašanje če ima mogoče kdo izkušnje iz prve roke. pri kateri zaslonki je omenjen objektiv najbolj oster. nekje sem prebral da pri F4 nekje pa pri F3.5 - center.
   0 

Denis Zelnik @Zelnik 18. Avg 2013, 07:28

Anze86 je napisal/a:
hvala za izčrpen odgovor. sem zaštekal kaj sem narobe nastavil. še eno vprašanje če ima mogoče kdo izkušnje iz prve roke. pri kateri zaslonki je omenjen objektiv najbolj oster. nekje sem prebral da pri F4 nekje pa pri F3.5 - center.

http://www.dpreview.com/lensreviews/nikon_35_1p8g_n15/3

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati