0 

Luka @STARTLUKA 25. Avg 2013, 15:01

Kupil bom barvni laserski printer za hišno uporabu. Uporabljal ga bom tudi za občasno tiskanje fotografij.
Ali mi lahko kdo pomaga z nasvetom kateri printer ima dovolj kvalitetne izpise.
Iščem tudi teste na internetu, vendar še nisem našel naslova z ustrezno vsebino.

Lep pozdrav in hvala za prijazne nasvete.
   0 

Uroš Miklavčič @Ulrich 26. Avg 2013, 13:28

Za fotografije se drži inkjeta. Laser je za pisarniško uporabo. Nimam časa trenutno razlagat zakaj lahko ti pa ob priliki ene pol eseja napišem, če si resnično želiš.
blog: blog.miklavcic.si | twitter: @uros_m | galerija: SloFoto | podjetje: miklavcic.si
   0 

Luka @STARTLUKA 26. Avg 2013, 14:53

Hvala!
Za izdelavo fotografij mam eden kvalitetnejših inkjetov. Za kvalitetne fotografije pa potrebujem drag papir in drage barve. Tiskanje zahteva tudi precej časa. Pa še sušenje in arhiviranje v ustreznih albumih.
Za tehnično dokumentacijo pa zadoščajo tudi fotografije natisnjene z laserjem. Za hiter pregled fotografij lahko tudi izkoristim lasersko tehnologijo.
Zato sem začel iskati barvni laser printer za domačo uporabo. V tehničnih opisih najdem veliko podatkov o hitrostih, velikosti predala itn. Vsi imajo podatek 600 dpi. Nikjer pa zapisa o kvaliteti natisnjenih fotografij (vem,da ne dosegajo ink jet tehnologije)

Sedaj iščem podatek ali so med printerji razlike v kvaliteti izpisa in če so, kateri so tisti modeli, ki imajo kvalitetnejši izpis

Če ima kdo podatke bom zelo hvaležen za informacijo.

Lep pozdrav.
   0 

Luka @STARTLUKA 26. Avg 2013, 14:54

Hvala!
Za izdelavo fotografij mam eden kvalitetnejših inkjetov. Za kvalitetne fotografije pa potrebujem drag papir in drage barve. Tiskanje zahteva tudi precej časa. Pa še sušenje in arhiviranje v ustreznih albumih.
Za tehnično dokumentacijo pa zadoščajo tudi fotografije natisnjene z laserjem. Za hiter pregled fotografij lahko tudi izkoristim lasersko tehnologijo.
Zato sem začel iskati barvni laser printer za domačo uporabo. V tehničnih opisih najdem veliko podatkov o hitrostih, velikosti predala itn. Vsi imajo podatek 600 dpi. Nikjer pa zapisa o kvaliteti natisnjenih fotografij (vem,da ne dosegajo ink jet tehnologije)

Sedaj iščem podatek ali so med printerji razlike v kvaliteti izpisa in če so, kateri so tisti modeli, ki imajo kvalitetnejši izpis

Če ima kdo podatke bom zelo hvaležen za informacijo.

Lep pozdrav.
   0 

Uroš Miklavčič @Ulrich 26. Avg 2013, 15:52

Za pisarniško rabo pa raje vzemi tisto kar te pride ceneje (izračunaj ceno enega odtisa). Za tistih par fotografij pa nesi (pošlji) v studio natisnit, ker se ni vredno se zajebavat doma - sploh pa ne na laserju. Poleg tega ne vem koliko je življenjska doba iztisa na laserju - zagotovo pa ni dolga, glede na to da je toner zapečen na površino in so mehanske poškodbe lahko resen problem (InkJet penetrira v material in je zato veliko bolj obstojen).
blog: blog.miklavcic.si | twitter: @uros_m | galerija: SloFoto | podjetje: miklavcic.si
   0 

Luka @STARTLUKA 26. Avg 2013, 16:37

Kar se obstojnosti tiče, je preizkušeno veliko trpežnejša slika z laserjem, ravno zato ker je zapečena. Tudi na vodne kpljice ni občutljiva. Inkjet barva se sicer vpije v papir vendar kemija ne neha z delovanjem. Po nekaj letih je inkjet slika zaradi neprimernega vmesnega papirja v albumu prešla tudi na ta papir. Katastrofa pa je bil album brez vmesnega papirja, barvila slik ki so bile z licem druga proti drugi so se prelila in slike so neužitne.
Zato za arhiviranje vsem priporočam izdelavo slik na fotopapirju v laboratoriju.
   0 

porkoja @porkoja 26. Avg 2013, 21:08

Jaz sem nekaj časa servisiral in tudi prodajal tiskalnike. Sicer servisiram jih še, ampak ne več v tolikšnem obsegu kakor takrat, ko sem počel 3/4 delovnika samo to.
Sedaj, da bi ti karkoli priporočal, ti ne morem oziroma niti ne želim, saj nisem več toliko v tej sferi, da bi poznal prav vse tekmece v nekem razredu rivalstva in njihove lastnosti.
Vsekakor pa je nekaj: barvnega laserskega tiskalnika s kvalitetnim tiskom, ne boš dobil v segmentu domače rabe. Posplošeno: težko, da ga boš našel za 400-500 evrov.
Kar je druga pomanjkljivost barvnih tiskalnikov, je njihov neenakomeren izpis. Ko prične tiskalnik kot serviserji rečemo, "stresati" barvo oziroma delati senco, takrat so se težave šele prav začele. Tovrstnih težav ni malo.
Pa tudi splošno, vzdrževanje laserskih tiskalnikov, če posebno barvnih, ni poceni. Gumice, pick-up in separacijski rolerji so stalnica. Pripravljen bodi na morebitno okvaro grelca ali vsaj folije grelca, kot tudi na občasno menjavo tranfernega traku. Temu se lahko tudi hitro kaj zgodi, da gre po gobe in zelo redko doseže predpisano življenjsko dobo.
Kartuše so pa že tako ali tako potrošna roba in lahko predstavljajo prav nič poceni strošek.
Sam sem že šel skozi to in tudi nekaj mojih serviserskih kolegov prav tako, pa na koncu spoznaš, da je z barvnimi laserskimi veliko stroškov in predvsem so v visokih vrednostih.
Sedaj imam enega črnobelega laserskega za vse dokumente in hitre preglede, injketa pa za vse ostalo. Zadeve, za katere vidim, da se mi jih ne splača tiskati, pa rajši pošljem v izdelavo drugam..
   0 

Miran Kos @tealc 28. Jul 2015, 13:25

Kateri laserski tiskalnik s te strani http://www.anderwald.si/laserski-tiskalniki bi mi priporočali?

Gledam cene do 800 € (kar je več mi je too much). Na tej strani sem našel veliko izbiro na enem mestu, potem pa bom verjetno še malo prečekirau druge strani in primerjal cene.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati