0 

eduardo @eduardo 28. Avg 2013, 16:27

Trenutno že imam Nikkor 50mm 1.8 D, želim pa 1.4. Kakšna je razlika med G in D serijo? To sem že sam opazil, da ima G svoj motor za fokusiranje, da je malce težji, ima večji premer, novejši ... Kje pa je bistvena razlika? Imam namen kupiti rabljeno, tako, da razlika v ceni ne igra vloge.

Kakšna je pa razlika med Nikkor 50mm 1.8 D in G? Se sploh splača nadgradnja iz 1.8 na 1.4? Pa ne odgovoriti z: "odvisno kaj hočeš".

Ima kdo izkušnje s Tamron 17-50 2.8? Nekako mi zadnje čase, ne bom rekel ne ustreza, ampak ni mi več všeč. Bi Nikkor 35mm 1.8 naredil lepše barve, bolj ostro sliko, lepši bokeh, bolj svetlo pri enakih nastavitvah? Če zanemarimo to, da Tamron omogoča spreminjanje goriščnice.

Skratka, s kakšnimi objektivi bi naredil bistven napredek v kombinaciji z Nikon D90?
Bi bila napaka če prodam omenjenega Tamrona in kupim Nikkor 18-105 in Nikkor 35mm 1.8 namesto njega?
   0 

PrimozS @PrimozS 4. Sep 2013, 10:52

Fotografijo še vedno naredi uporabnik fotoaparata.

Mislim, da bi to moralo odgovoriti na vsa tvoja vprašanja in dileme.
   0 

Andraž Martinšek @AndrazMartinsek 4. Sep 2013, 19:49

Sam uporabljam samo in izključno fiksne objektive, med drugim sem imel tudi 35 1.8G, ki mi je služil super, še na FF senzorju nekaj časa, potem sem presedlal na 1.4 sigmo, ki je pa že par razredov boljša... Imam pa tudi 50 1.4G, ki pa je tudi ne dam od sebe... Je res brezkompromisno ostra leča, tudi pri 1.4 je ostrina več kot zadovoljiva. Enkrat sem imel šanso probat 1.8G, sicer ne na mojem bodyu ampak pomojem tudi na drugih ni preveč razlike, barve so zanič, precej kromatske aberacije se pojavlja itd... Seveda je res odvisno kaj fotkaš... Za landscape bo gotovo boljši kak zoom. Ampak kit leče seveda ne prinašajo nobenih napredkov, zato 18-105 odpade...
   0 

Luka Luka @LukaLuka 5. Sep 2013, 23:10

Hej,,,

mislim, da tole pove skoraj vse: http://lens.blogs.nytimes.com/2013/09/04/the-lens-is-standard-the-photos-anything-but/?_r=1&

grin

Lp in veliko veselja z novim objektivom, pa katerikoli že bo smile

L.
   0 

Janez Pelko @Wartburg 9. Sep 2013, 07:20

Če hočeš res napredek pri fotografiranju, je mogoče dobra ideja drug pristop. Svetujem srednji ali veliki format, kjer se dela s stojala in z dragimi filmi, kar te prisili k počasnemu, premišljenemu delu. Pa še objektivi so fantastični.
   0 

sch @schurda 27. Sep 2013, 07:55

50 1.4g je perfekten. Edino malo počasen se mi zdi, ampak to me ne moti, ker ne slikam hitrih zadev. Razlika med d in g je seveda predvsem v optičnem dizajnu in izdelavi (antireflkesne plasti, ipd.) Vprašanje pa je, če je v praksi taka razlika, da bi se ti ga splačalo s,edaj menjati. Uporabna vrednost obeh je seveda enaka.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati