0 

nik @nixon 13. Sep 2013, 11:42

Živjo,

Sem pred veliko dilemo, izbiram namreč nov Canonov body, katerega bi primarno bi ga rabil za video. Zaenkrat še vedno uporabljam 550ko, ki mi počasi, a zanesljivo crkuje(af v bodyju, občasni "blackouti" ipd), tako da se nanjo ne morem več zanesti, zaradi narave dela, pa rabim zanesljivo opremo. Mislim da zaenkrat v poštev pridejo samo crop bodyji, saj se v primeru prehoda na ff, moij budget neprimerno poviša. V mislih sem imel nov 70d, vendar pa imam tukaj to težavo, da za resnejše video delo rabim magic lantern, katerega za 70d najverjetneje ne bodo razvili še kar nekaj časa(dobro leto?). Če izločim 70ko, mi v bistvu preostane le še 60d, kateri se mi zdi že precej zastarel, sama slika oz. senzor je praktično isti kot na 550ki, torej razen ohišja in ekrančka ne pridobim nič. Od objektivov imam 50 1.4, tamrona 17-50, 8mm samyanga, in 70-200, v kratkem nameravam dokupiti tudi nek širokokotni zoom v stilu 10-20/11-16.

Prosil bi vas za mnenje v kaj se mi še najbolj splača vložiti. V res skrajnem primeru bi v poštev prišla še rabljena 5ka mark II, vendar bi potem bilo potrebno zamenjati dva objektiva, vložiti še nekaj cekinov itd...

hvala za vaša mnenja smile
   0 

Jernej Lasič @Sviri 13. Sep 2013, 13:13

Kaj pa rabljen Canon 7d?
Krotim fotone. Kako? Poglej na www.foto-lasic.com
   0 

nik @nixon 13. Sep 2013, 13:33

Če bi ga rabil za foto potem takoj, za video pa razen boljše grajenega bodyja(težjega?) žal ne pridobim nič...

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati