0 

-lux- @-lux- 29. Sep 2013, 19:00

Pred kratkim sem šel iz PCja na Maca. Na PCju sem imel Photoshop, katerega pa sedaj močno pogrešam. Sicer sem inštaliral Pixelmator vendar mi ni v redu. Nekajsem gledal Aperture pa me zanima, če kdo dela s tem programom. Da ne vržem proč še 70 €.
   0 

Uroš Miklavčič @Ulrich 29. Sep 2013, 20:06

Zakaj pa na maca ne naložiš Photoshopa? Mislim, da obstaja t.i. crossgrade, ki ti omogoča menjavo operacijskega sistema za določen SW. Začni tukaj.
blog: blog.miklavcic.si | twitter: @uros_m | galerija: SloFoto | podjetje: miklavcic.si
   0 

Uroš Miklavčič @Ulrich 29. Sep 2013, 20:14

Aja, Aperture je načeloma ekvivalent programu Lightroom, ki pa je dosti dražji, če se ne motim. Skratka, ni ravno photoshop mpak če ga rabiš samo za obdelovanje fotografij bo OK. Je pa Aperture bojda nekaj zamujal s podporo novejših aparatov. Naj me nekdo popravi, če temu ni tako.
blog: blog.miklavcic.si | twitter: @uros_m | galerija: SloFoto | podjetje: miklavcic.si
   0 

-lux- @-lux- 29. Sep 2013, 20:23

Ulrich je napisal/a:
Zakaj pa na maca ne naložiš Photoshopa? Mislim, da obstaja t.i. crossgrade, ki ti omogoča menjavo operacijskega sistema za določen SW. Začni tukaj.

Hm, tole je za legalno nameščene programe, kakor se mi zdi. Ne bo šlo! no
   0 

Uroš Miklavčič @Ulrich 29. Sep 2013, 20:25

OK, glede na to, da si omenjal investicijo sem sklepal, da imaš tudi sedaj legalen SW smile. Sicer se da tudi na Maca po ovinkih ampak, če želiš legalno (pohvalno) potem je za razmisliti kaj se bolj splača. LR ali Aperture. Bojo lažje povedali tisti, ki imajo izkušnje z obema.
   0 

-lux- @-lux- 29. Sep 2013, 20:38

Saj, če bi imel Photoshop eno normalno ceno bi ga marsikdo kupil, tako pa....bom moral nekoga, ki se malo bolj spozna na te reči prosit, da mi namesti "free" verzijo grin
   0 

Samuel Sajko @SamuelSajko 30. Sep 2013, 12:10

-lux- je napisal/a:
Saj, če bi imel Photoshop eno normalno ceno bi ga marsikdo kupil, tako pa....bom moral nekoga, ki se malo bolj spozna na te reči prosit, da mi namesti "free" verzijo grin

Welcome to Apple world...kontaktiraj me preko zasebnega sporočila...

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati