0 

Grega @pajo 16. Okt 2013, 22:44

Se pri nas dobi Eye-fi SD kartice? Ako ne, kako najlažje do nje v petih dneh, preden grem na pot.
   0 

ogabe @ogabe 17. Okt 2013, 07:37

Nemski Ebay? Druge opcije ne poznam, ker od povsod drugje bo trajalo predolgo. Ko sem jih jaz kupoval jih pri nas se ni bilo, tako da dvomim, da se je kaj spremenilo.
   0 

porkoja @porkoja 17. Okt 2013, 16:50

Eye-Fi se pri nas ne dobi, imaš pa možnost te alternative.
http://www.mixi.tv/katalog/product.php?product_id=1290055527

Na nemški eBay se jaz ne bi upal 100% zanašati v tem primeru, ker ni nobenega zagotovila, da bo blago prispelo ekspresno. Sem nedolgo nazaj naročal zadevo, ki sem jo potreboval nujno, za malenkost, ki tehta še ne 40 g, sem pri prodajalcu s 100% ratingom, samo za ekspresno poštnino dal 22 evrov. Pošiljka je pa prispela čez 6 dni.
   0 

tone sekne @tonccy 17. Okt 2013, 18:12

Lahko ti prodam svojo, ki sem jo prejel ravno danes. Če je nuja.
   0 

ogabe @ogabe 18. Okt 2013, 11:40

porkoja je napisal/a:
Eye-Fi se pri nas ne dobi, imaš pa možnost te alternative.
http://www.mixi.tv/katalog/product.php?product_id=1290055527

Sicer je odvisno kaj in zakaj rabis, ampak meni je prenos na FTP edini razlog za to kartico. In kolikor sem malo gledal, 90% teh kartic ne podpira ftp-ja. Se Eyefi ima to izvedeno zelo kretensko. Slucajno ves ce ta kartica podpira transfer na ftp, ker v specifikacijah na Mixi webu ni nic omenjeno.
Glede nemskega Ebaya pa pri trgovinah zaenkrat se nikoli nisem imel problema in je bila stvar najkasneje v 3-4 dnevih pri meni. Je pa res, da tudi ne kupujem prav veliko tako da nisem ravno referenca smile
   0 

Jurij Turnšek @JurijTurnsek 18. Okt 2013, 13:35

če rabiš samo povezavo med mobitelom in fotoaparatom, je kabel USB OTG poceni alternativa.
   0 

porkoja @porkoja 18. Okt 2013, 16:05

ogabe je napisal/a:

Sicer je odvisno kaj in zakaj rabis, ampak meni je prenos na FTP edini razlog za to kartico. In kolikor sem malo gledal, 90% teh kartic ne podpira ftp-ja. Se Eyefi ima to izvedeno zelo kretensko. Slucajno ves ce ta kartica podpira transfer na ftp, ker v specifikacijah na Mixi webu ni nic omenjeno.

Hehe, se strinjam glede smotanega FTP načina pri Eye-Fi. Tudi sam sem uporabljal to možnost in mi ni bilo všeč, ker ni podpiral zapletenih gesel in tudi vseh uporabniških imen ne.
PQi "firmi" pa ne zaupam, ker so imeli strašno slabe USB ključke in spominske kartice, tako, da ne vem ali ta kartica ponuja to možnost ali ne. Sem zgolj poguglal, če se kaj najde pri nas. smile
Jah, eBay je pa čudna reč. Kdaj pa kdaj iz Anglije pride blago v samo dveh dneh za ceno poštnine nekaj funtov, velikokrat pa iz Nemčije ali Avstrije z opcijo express dostave, potuje ves teden.
Imam pa boljše izkušnje, če se naroča na spletni strani prodajalca (najdeš ga na eBayu in poiščeš, če ima svojo direktno spletno stran). Očitno imajo kupci prek spletne trgovine, prednost napram kupcem prek eBaya.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati