0 

danov @danov 17. Okt 2013, 08:16

Pozdravljeni ! Rabil bi nekoga, ki bi mi razvil ČB film Kodak T-max 100.
040 414 377
   0 

Miran @miran_a 17. Okt 2013, 08:55

Razvijanje filma je pa res čisto enostavno, potrebni so samo trije koraki:

1. Neseš na pošto.
2. Greš domov.
3. Počakaš, da ti poštar prinese razvit film.

Imajo nekega podizvajalca, ki jim to dela, tudi ČB film. Cena je minimalna, manj kot dva evra za en film.
   0 

nocomment @nocomment 17. Okt 2013, 12:31

Pri pošti se pripravi na dooooolgo čakanje pri razvijanju ČB filma.
   0 

Miran @miran_a 17. Okt 2013, 13:27

Aja, no, tega pa ne bi vedel. Jaz sem to uporabil samo enkrat pred leti in se ne spomnim, da bi dolgo čakal. Možno, da je zdaj drugače.
   0 

nocomment @nocomment 17. Okt 2013, 14:11

No, jaz tudi samo enkrat pred parimi leti. Čakal sem par tednov, potem sem šel vprašat in so mi naslednja dva tedna govorili, da bodo razvili, ko se jim nabere dovolj ČB filmov.
   0 

danov @danov 17. Okt 2013, 14:50

Če sem torej prav razumel - film oddam na poslovalnici najbližje pošte in oni potem poskrbijo za razvijanje ???
   0 

Martin Peca @mPECA 17. Okt 2013, 18:14

sicer pa jaz to počnem redno in s svežo kemijo (rodinal, id11, fomadon,...) zadeva je narejena v 2 dneh oziroma treh, če je treba še poskenirati film. smile
   0 

Miran @miran_a 17. Okt 2013, 18:38

Ja, oddaš na pošti in upaš na najboljše. Drugače pa to doma naredit ni nek problem. V eni uri je vse fertik, ko imaš enkrat osnovno opremo. Če misliš to večkrat delat, se ti splača sam.
   0 

Gaber @Bagi 18. Okt 2013, 09:26

tale domača "obrt" bi tudi mene zanimala... vem da je tega veliko po netu ampak bi vseeno eden na hitro povedal kaj in koliko se tega rabi in kje to kupuje. Predvidevam da razvijanje ČB in barvnega filma je podobno, kaj pa DIA?
   0 

Miran @miran_a 18. Okt 2013, 09:53

Razvijanje ČB filma je enostavno, za ostalo nimam pojma. Minimalno, kar rabiš, je razvijalna doza, razvijalec, fiksir in en temen prostor, v katerem film naviješ na spiralo od razvijalne doze. Dobro je imeti še termometer, kakšno menzuro ali dve, prekinjevalec, kljukice za obešanje filma, mogoče še rokavice itd. Vse to dobiš v vseh boljših foto trgovinah. Jaz nabavljam na fotofachversand.

To velja za razvijanje filma, če pa hočeš delat še povečave na papir, je pa malo bolj zahtevno, kar se tiče opreme in prostora. Jaz samo razvijem in poskeniram in potem gre naprej digitalno...
   0 

Gaber @Bagi 18. Okt 2013, 10:14

Hvala za hiter odgovor.
Sej načeloma bi tudi jaz samo razvija, vendar DIA pa potem sken in digitalno... No vidm da opreme se rabi kar nekaj, bom moral malo bolj podrobno preučit zadevo in se počasi lotit, sej zdej ko bo zunaj mraz bo dosti časa za takele zadeve smile
   0 

nocomment @nocomment 18. Okt 2013, 10:31

Jaz razvijam vse (ČB, C-41 in E-6).

Vse gre po istem principu.

Po mojem mnenju je najlažje razvijat C-41 (barvni negativ). Imaš standardni "recept" in po njem razviješ katerikoli C-41 film. Po tretjem filmu boš dal možgane na off, ker praktično ne moreš zajebat, če znaš štet do tri in gledat na štoparco ter termometer. Tetenal in Rollei Digibase sta C-41 kompleta, ki imata vse potrebno za razvit C-41 film. FujiHunt je še eden, se pa dobi samo v 5L pakungi.

Pri ČB imaš malo morje razvijalcev in "receptov". Na začetku izberi en razvijalec iz "železnega" repertoarja in začni. Če dosti mešaš filme (različne proizvajalce, tipe, hitrosti...) z xtol-om (ali podobnim) ne moreš falit, imho.

Pri E-6 je enako kot pri C-41, standardiziran postopek, le da je malo več korakov. Tetenal in FujiHunt sta kompleta za razvijanje.

V osnovi vse precej enostavno. Nekaj bo zagotovo prišlo ven, potem pa prilagajaš proces, če vidiš, da rezultati niso optimalni.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati