0 

Amafo @Amafo 21. Okt 2013, 13:50

Živjo!

Zanima me, če ima kdo kakšne izkušnje s fotografiranjem interiorjev?
Prijatelj me je prosil če mu pofotkam par interiorjev, pa me zanima, če ima kdo kakšne predloge, kako zadevo malo olajšati oz. izpeljati čimbolje. Na kaj naj bom pozorna, kako s svetlobo, ipd.

Oprema: Canon EOS 70D, kit objektiv 17-55, canon 70-200 f/4, 50 f/1.8. Nimam ravno najbolj širokokotne opreme, zato me zanima, če si lahko kako drugače pomagam oz. če obstaja kakšen način da združiš fotke skupaj oz. prikažeš na fotki čim več, ker mislim da s temi objektivi ne morem ujeti ravno širokega kota. Verjetno bo na žalost še najbolj uporabnejši objektiv 17-55.

Prosim za čim več uporabnih nasvetov!
   0 

David @dlicen 21. Okt 2013, 14:00

S teleobjektivom in 50-ko si nimaš kaj dosti pomagat. 17-55 ti bo prišel prav na najširšem koncu. Zelo hvaležna je uporaba stativa, ker je svetlobe praviloma premalo, vgrajeni fleš pa ne naredi najlepše osvetlitve.
   1 

Jernej @Horse 21. Okt 2013, 14:54

Odvisno od tega, za kakšen inetrier gre in kakšen je namen uporabe.

Z navedeno opremo (in stojalom) bi se jaz lotil zadeve "panoramsko" - poslikal bi več fotografij, ki bi jih nato zložil skupaj in ustvaril fotografijo s "širšim zornim kotom".
Zahvala: Amafo
   0 

Amafo @Amafo 21. Okt 2013, 15:29

Horse je napisal/a:
Odvisno od tega, za kakšen inetrier gre in kakšen je namen uporabe.

Z navedeno opremo (in stojalom) bi se jaz lotil zadeve "panoramsko" - poslikal bi več fotografij, ki bi jih nato zložil skupaj in ustvaril fotografijo s "širšim zornim kotom".

Ja saj razmišljam v tej smeri. Verjetno je to najboljša rešitev. Fotografije bo uporabil za reference (za spletno objavo).
Mogoče veš (oz. kdo ve) kateri program je najboljši za takšno obdelavo, torej za panoramsko sliko oz. sliko s širšim zornim kotom?
   1 

Aleš @lial 21. Okt 2013, 15:37

Če boš sestavljal panoramo, to lahko narediš s kakšnim od namenskih programov (recimo Hugin) ali pa tudi s programom ki ga imaš in ima opcijo sestavljanja panorame.
V tem primeru gre čisto v redu tudi z 50 objektivom in stojalom, edino na kar je treba biti pozoren je, da imaš aparat na M in da posnetke 'prekrivaš' za dobro tretjino. Fino je, če lahko kako premakneš točko vrtenja aparata, približno vrtišče (nodal-point) je pri 50 objektivu nekje na njegovi prvi tretjini od aparata proti koncu.
Zahvala: Amafo

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati