0 

AnjaH @AnjaH 24. Okt 2013, 16:25

Mene zanima, kateri je boljši? Jaz bi rabila predvsem za slikanje psov v gibanju in podobno smile
Če bi vzela 55-250mm, bi vzela tastar model, saj je nov polovico dražji zaradi novega motorčka za ostrenje. To drži? upset
   0 

AirM @AirM 25. Okt 2013, 21:43

Ne rečem, da se ne da fotografirati pse v gibanju z omenjenima objektivoma, zagotovo pa nobeden od njiju ni ravno primeren za ta namen, ker nimata ravno hitrega autofokusa... Pri 55-250 je novi model dražji, ampak ima izboljšano ravno to, kar je v tvojem primeru najprimernejše - hitrost AF-ja.. Pa se mi zdi, da kljub vsemu niti ta ne slovi ravni po hitrosti.

Za hitrost, vsekakor porebuješ objekitiv ki ima USM motorček.
   0 

AnjaH @AnjaH 25. Okt 2013, 23:03

Ne spoznam se tako na objektive.. kateri pa je to?
   0 

andyz @andyz 26. Okt 2013, 07:59

Vsi, ki so dragi, hehe. No, ni čisto tako, ampak pod 300 EU boš težko kaj takega dobila.
Poglej na Google, imaš pri vsakem objektivu oznake. Mora biti med ostalimi karakteristikami tudi USM.
andyz
   0 

AnjaH @AnjaH 28. Okt 2013, 23:40

Jaz bi pa ravno pod 300€, saj si moram objektiv sama kupiti.. bigrazz
Zato izbiram med zgoraj omenjenima in če veste kateri je boljši smile
   0 

Srečko @sreckoo 29. Okt 2013, 18:07

Tale dva objektiva sta si podobna kot, da primerjaš,da kupiš avto ali pa motor za vožnjo v službo. Hočem povedati, da sta to dva različna razreda, namreč 18-200 je vsestranski objektiv, ki ti pokrije večino kadrov in praktično ne potrebuješ nobenega drugega objektiva. 55-250 je pa v glavnem za oddaljene stvari, saj ti manjka široki kot na spodnji meji in praktično ni uporaben za fotografiranje v majhnih prostorih (v stanovanju naprimer).

Nočem, da dobiš slab vtis, ampak večina "poceni" objektivov so dobri za povprečne fotografije. Kar naredi razliko nažalost so dragi objektivi (od 1000 eur navzgor, Nikkor, Canon,...). Za pse v gibanju ponavadi potrebuješ tele objektiv (recimo, da sta ta dva oba OK na tem področju, vendar verjetno ne bo vsaka fotografija uspela, ker bo že zaradi prevelike zaslonke čas zajemanja predolgi, da ne bi bila fotografija stresana. Vedeti tudi moraš, da objektiv, ki ima velik zoom razpon je kompenzacija napram objektivu ki je namenjen določenem področju.
   0 

AnjaH @AnjaH 29. Okt 2013, 18:58

Aha, hvala!
Ker poznam dve osebi, ki imata 18-200mm in delata zelo super fotografije, predvsem psov.
Nisem še pa videla slik 55-250mm, zato sem v dvomih.. smile

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati