0 

Tomaž Pirman @tomovader 10. Dec 2013, 19:08

Živjo!

Ali obstaja kakšen sistem, za koliko pade cena že ob nakupu in koliko pada cena s staranjem..?
Namreč res mi je neumno, da bi pa mogoče kupil rabljen objektiv a me zdrzne dejstvo da dobim nov objektiv iz nizozemske za slabih 20 € več, tukaj pa 3 leta rabljenega "brez prask" za malenkost manj... ali pač folk dejansko tok nateguje in je celo nategnjen?
Če hočeš spremeniti svet, moraš najprej spremeniti sebe!
   0 

misfits @misfits 10. Dec 2013, 19:53

tomovader je napisal/a:
Ali obstaja kakšen sistem, za koliko pade cena že ob nakupu in koliko pada cena s staranjem..?

Hm, zakaj bi to obstajalo. Za svoje stvari pa ja lahko vsak postavi ceno kot mu paše, kupiš pa drugje, če ti je predrago.
   0 

andyz @andyz 11. Dec 2013, 07:31

Za 20E bi definitivno kupil novega! Če pa je razlika 20%, bi pa že razmišljal.
andyz
   0 

Jurij Turnšek @JurijTurnsek 11. Dec 2013, 10:57

Mnogo ljudi na bolhi težko sprejme dejstvo, da so za robo, kupljeno v Sloveniji pred leti odšteli hude cene in niti ne gledajo po trgovinah izven meja. To je njihova težava, pač počakaš, da ceno eventualno spustijo.

Še večje cvetke so tisti, ki skoraj novo opremo prodajajo za višjo ceno, kot dobiš novo v tujini z brezplačno poštnino. Na take primere naletiš zelo pogosto, ljudje pač niso dovolj informirani in si vsako stvar želijo kupiti v fizični trgovini, čeprav potem plačajo konkreten premium.

Meni se zdi grozno, da nekateri živjo tako v oblakih, da ne morejo preveriti cen na trgu, preden gredo prodajati.
   0 

Aleš @lial 11. Dec 2013, 12:03

@Jurij: to o čemer pišeš 'drži pokonci' polovico prodajalcev na boljšjaku...
In tudi ugotovitev, da imajo prodajalci pred očmi predvsem ceno, ki so jo pred leti plačali v kakšni od naših fizičnih trgovin še kako drži.
Pa še odgovor na vprašanje avtorja teme: sistem obstaja.
Imenuje se TRG.
   0 

komar89 @komar89 11. Dec 2013, 16:29

Vsaka stvar ki se prodaja, je vredna toliko kolikor je tisti kupec pač pripravljen odštet za stvar. Če je pa folk butast, da pri nas kupi rabljen objektiv ki je v tujini par evrov dražji... ja bogpomagej. Se mi pa zdi tudi, da se pri nas nekako ne zavedamo da se marsikdaj da zbijati ceno tudi pri uradnih trgovcih in pri raznoraznih akcijah...pač če ti ne rata se obrneš in greš h konkurenci saj trgovcev je kot listja in trave.
šank, drš me, jst te bom spustu...
   0 

Jernej Lasič @Sviri 11. Dec 2013, 17:12

Pa kupi v tujini... nihče ti ne brani.

Tudi sam sem že kdaj prodajal opremo z navito ceno na bolhi. Pa ne zato ker ne bi bil informiran o cenah, temveč zgolj zato, ker mi opreme ni bilo treba nemudoma prodati. Če bi prišel kdo, ki bi po titi ceni kupil bi mu z veseljem prodal, do takrat bi bila pa pač v moji lasti. Seveda se pa da tudi zbijati ceno, vendar na to noben ne pomisli, kajne?

Da ne omenjam, da sem dobival kretenske maile od nekaterih, češ, kaj se grem, da za tako ceno pa on kupi objektiv v tujini. Prav, tele eno, pa kupi v tujini, a ti kdo brani?! (ne leti na avtorja teme, temveč na X osebo, ki me je izobraževala o cenah).

Ni sistema, je cena in je barantanje. In je tujina.
Krotim fotone. Kako? Poglej na www.foto-lasic.com
   0 

Janez Pelko @Wartburg 12. Dec 2013, 09:10

@Sviri, točno tako! Sam delam enako.
Nekateri se pritožujejo nad visokimi cenami na bolhi, morda pa ne vidijo občasnih smešno ugodnih ponudb. Sam sem po polovični realni ceni kupil že kar nekaj aparatov in objektivov. Pa mi včasih niti ni bilo treba takoj leteti. Kdo bi se branil Nikona D3000 kot backup za 30€? Pa je bil dva tedna na bolhi! Res da z objektivom, torbico in kartico za 100€ več, ampak jaz sem v treh tednih vso to odvečno šaro prodal točno za 100€.
   0 

Jurij Turnšek @JurijTurnsek 12. Dec 2013, 09:51

Seveda je bolje prodati po višji ceni, kot po nižji, tukaj ni debate. Mi je pa žal za tiste, ki padejo v to past, ker pač nimajo časa ali interesa, da bi se pozanimali o cenah (nekako tako, kot da bi v dveh fizično sosednjih trgovinah enak izdelek prodajali za hud premium, pa ne bi imel časa pogledati še v drugo).
   0 

Matic Zalaznik @LazyBones 12. Dec 2013, 11:20

Sviri je napisal/a:
Pa kupi v tujini... nihče ti ne brani.

Tudi sam sem že kdaj prodajal opremo z navito ceno na bolhi. Pa ne zato ker ne bi bil informiran o cenah, temveč zgolj zato, ker mi opreme ni bilo treba nemudoma prodati. Če bi prišel kdo, ki bi po titi ceni kupil bi mu z veseljem prodal, do takrat bi bila pa pač v moji lasti. Seveda se pa da tudi zbijati ceno, vendar na to noben ne pomisli, kajne?

Da ne omenjam, da sem dobival kretenske maile od nekaterih, češ, kaj se grem, da za tako ceno pa on kupi objektiv v tujini. Prav, tele eno, pa kupi v tujini, a ti kdo brani?! (ne leti na avtorja teme, temveč na X osebo, ki me je izobraževala o cenah).

Ni sistema, je cena in je barantanje. In je tujina.

+1...
saj noben nobenega ne sili kupit tocno tako je... ce je pa cena visoka se pa tudi vidi, da zadeva ni slaba oz.da je lepo oskrbovana in mu nekaj pomeni..
Pa ce je kupec resen se da marsikaj dogovorit..

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati