0 

Uroš Uršej @Lucifix 3. Jan 2014, 08:32

Preden se odločim, da uvedem kakšno spremembo, vedno raje dobil mnenje uporabnikov.

Med spremljanjem fotografij v galeriji sem kar nekajkrat opazil, da se pri fotografih pojavljajo podobne težave:
- kriv horizont
- preosvetljenost
- podosvetljenost
- zamegljenost
- nezanimiv motiv
- ...

Odkrito povedano ne utegnem vedno, da bi se pri vsaki fotografiji ustavil in napisal eno izmed zgornjih napak. Zato sem razmišljal, da bi lahko pod fotografijo izbrali poljubne predloge (zgornja lista) in s tem avtorju sporočili kje ga je "kiksnil".

Naknadno bi lahko tudi sprogramiral, da bi sistem, na podlagi vaših predlogov iz liste, avtorju avtomatsko ponudil povezavo do člankov na strani, kjer je opisan predlog kako popraviti fotografijo.

Primer:
Pri fotografiji bi izbrali, da nima raven horizont. V posebnem prostoru pod fotografij bi se pojavila povezava do članka, kjer bi bila navodila / tutorial kako to napako popraviti v Photoshopu ali v kakšen drugem programu.

Kakšen je vaš pogled na predlog?
   0 

Uroš Miklavčič @Ulrich 3. Jan 2014, 09:21

Meni se zdi zelo kul in inovativno. Konec koncev se ti eni in isti komentarji pojavljajo tolikokrat, da se marsikomu verjetno niti ne da več pisati. Možnost kljukice bi to poenosatvila, komentarji pa bi se potm dejansko lahko dvijali okoli estetske vrednosti fotografije.
blog: blog.miklavcic.si | twitter: @uros_m | galerija: SloFoto | podjetje: miklavcic.si
   0 

Miran @miran_a 3. Jan 2014, 10:39

Dodaj še eno kljukico, ki bo avtomatsko v komentar vstavila naključno besedo iz določenega nabora (predlagam besede: čudovita, odlična, fantastična, lepa, krasna, super, bravo, čestitam, petka), na koncu pa še enega clap smajlija. Lahko tudi samo smajlija brez besede, naključno za večjo pestrost. Takih komentarjev je statistično največ, predstavljaj si, koliko klikanja in tipkanja bi taka kljukica prihranila.
   0 

Uroš Miklavčič @Ulrich 3. Jan 2014, 10:43

Miran, zakaj tak cinizem?
blog: blog.miklavcic.si | twitter: @uros_m | galerija: SloFoto | podjetje: miklavcic.si
   0 

Peter @saintek 16. Jan 2014, 19:55

Dolgo sem se bunil samo pod mojimi fotkami , danes pa sem se pod drugo. Temu anonimnemu talanju dvojk je potrebno narediti konec. Naj se uvede tudi obvezen komentar na oceno 2. In naj ta ki mu je fotka tako anti to obrazlozi ali pa naj bo tiho in jo preskoci. Marsikoga bo tole stanje pocasi odgnalo. Ce je to cilj teh anonimnezev jim bo na dolgi rok tudi uspelo.
   0 

Matic Zalaznik @LazyBones 16. Jan 2014, 20:13

kle se čist strinjam s Petrom... pa tiste minuse nekdo daje glih zdolgčasa...totalno brezveze in bi res rad videl od takih kakšna dela...
jaz bi še na 5 dal obvezen komentar... pač za vsako oceno naj stoji nekdo, in naj bo karakter pa pove ane... saj ga nebo noben ugriznil pa nič... en tak sistem bi čist pasal.
za oceno obvezen komentar...
   0 

Uroš Miklavčič @Ulrich 16. Jan 2014, 20:19

A ni bila že enkrat debata na to, da je ocena vezana na komentar? Mislem, meni se to čist dopade, vprašanje pa kaj to pomeni - ali bo število ocen padlo?
   0 

Matic Zalaznik @LazyBones 16. Jan 2014, 20:22

za probat je ane...
   0 

Peter @saintek 16. Jan 2014, 20:24

Ne mislim vse ocene za ena je ze obvezen naj bo se za 2 in naj se utemelji kaj ga moti. Torej na bo obvezna utemeljitev za oceno 1 in 2. Za druge ni treba. Pac moj predlog in mnenje.
   0 

Matic Zalaznik @LazyBones 16. Jan 2014, 20:41

jaz pa bi glasoval takoj za obvezen komentar na katerokoli oceno...
   0 

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati