0 

Groznik @Grozni 3. Jan 2014, 11:41

Zdravo, potrebujem vašo pomoč oz. bi rad dobil mnenje ter izkušnje lastnikov spodaj omenjenih fotoaparatov. Odločam se med naslednjima modeloma:

Prednost Sony-a je sigurno zum in višja resolucija LCD-ja (konec koncev tudi nižja cena), pri Fujifilmu pa mi je všeč večji senzor in dejstvo da MP niso naviti v nebo.
Hvala za pomoč in konstruktivne kritike.
   0 

takumi @takumi 3. Jan 2014, 22:05

Sony ma zoom, fuji pa ne, če si opazil? Samo povem, če nisi opazil.
   0 

Groznik @Grozni 4. Jan 2014, 12:07

To da ima zoom sem že napisal. Sony ima še ostale prednosti, samo nekako ne morem iz svoje kože...stara šola.
   0 

Jurij Turnšek @JurijTurnsek 4. Jan 2014, 14:23

Snapsort ti lepo primerja:
http://snapsort.com/compare/Fujifilm-FinePix-X100s-vs-Sony-Cyber-shot-RX100-II

Pol še greš pa na dpreview in primerjaš High ISO sample posnetke, da vidiš, koliko pomeni ta večji senzor in je to to. Sicer pa glede na ceno nista ravno v enaki kategoriji. Poglej še Ricoh GR in Nikon Coolpix A.
   0 

nocomment @nocomment 6. Jan 2014, 13:50

IMHO je glavna prednost/razlika optični viewfinder na X100s. Oz. ergonomija nasploh (direktne kontrole za nastavljanje zaslonke in zaklopa).

Kot je že nekdo rekel, nista sploh v istem razredu, ne cenovno ne funkcionalno.
   0 

Groznik @Grozni 8. Jan 2014, 10:01

Hvala za odgovore, škoda da se ni oglasil še kater izmed lastnikov omenjenih modelov. Po posvetu s prodajalcem sem se na koncu odločil za Sony.
   0 

nocomment @nocomment 8. Jan 2014, 12:04

Mogoče se ni oglasil nihče, ki ima OBA. Definitivno pa se je oglasil vsaj eden, ki ima* X100, ki je razen senzorja praktično zelo zelo podoben X100s grin

(* no, ima ga žena)

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati