0 

Alen Kodrič @mudi 12. Jan 2014, 15:26

Pozdravljeni, trenutno si lastim NIKON d5100 z objektivi 50mm 1.8G in 18-200mm VRII
ker bi se rad podal v športno fotografijo potrebujem za to objektiv.
Nagledana imam ta dva...

Tamron SP 70-200/2,8 Di VC USD
in
NIKKOR 70-200mm f/2.8G ED VR II AF-S

Zanima me tudi ali obstaja kakšna cenejša opcija in pa ker imam namen kasneje kupiti d610 ali bom moral zamenjati objektive?

Prav bi mi prišli tudi nasveti kako začeti s športno fotogravijo, kako bi lahko slikal nogometne tekme, košarko, odbojko, rokomet.... Nekaj sem že bral da pomaga če delaš za kakšno medijsko hišo ali pa imaš poznanstva. Ka pa če nimaš nič od tega?? smile

Hvala in LP
   0 

Goran @mobil11 12. Jan 2014, 19:43

Sicer sta oba objektiva OK, vendar je NIKKOR le NIKKOR in če se nameravaš malo resneje ukvarjati s fotografijo, je to vsekakor objektiv v katerega se splača vložiti nekaj € več.

Objektiv bo deloval tudi na 610.

Začel boš najlažje na tekmah nižjega nivoja, kjer bo šlo skozi tudi brez medijske hiše in poznastev - lepa beseda lepo mesto najde. Ko boš dodelal svojo tehniko in naredil dober portfolio, pa se lahko pozanimaš tudi pri kakšnem mediju in prideš do akreditacij za nekoliko večje dogodke.
   0 

CAAC @CAAC 14. Jan 2014, 17:37

Če veš, kaj želiš, potem dileme ne sme biti. Odgovor je: Nikkor objektiv.
   0 

Alen Kodrič @mudi 14. Jan 2014, 21:24

vem kaj želim ja ampak finance so problem hehe biggrin

v čem se pa tamron ali sigma razlikujeta od nikkorja??
   0 

CAAC @CAAC 15. Jan 2014, 07:07

Ogromno nas je že šlo skozi te dileme in verjamem, da nas je bilo lepo število takšnih, ki smo se ubadali s preplitvim žepom za nakup profi opreme. Tisti, ki takšno opremo danes imamo, smo imeli zadosti veliko željo, da smo prej ali slej tudi našli denar za opremo. Navsezadnje pa, če kupiš Nikkor objektiv in če boš v fotografiji res želel maksimalno, si boš tako prihranil nepotrebne stroške v prihodnje.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati