0 

rubik36 @rubik36 24. Jan 2014, 13:41

Pozdravljeni!

Mogoče se vam bo zdelo malce čudno vprašanje a, meni dela kar nekaj problemov.

Namreč v analogni dobi sem imel CANON eos 300v z objektivoma EF 28-90 ter EF 75-300USM.
Seveda je sedaj digitalna tehnologija in sem zamenjal fotoaparat v NIKON D90 z objektivom
18-105 VR.
Ker obstajajo različni nastavki za objektive katere lahko uporabiš na drugih fotoaparatih me zanima ali obstaja tudi kaj podobnega za CANON objektive na NIKON fotoaparat?!

hvala za odgovor
   0 

Aleš @lial 24. Jan 2014, 14:38

KLIK
   0 

iztok @izo 24. Jan 2014, 18:14

na nikonu je problem, ker rabiš na adapterju korekcijsko lečo (nikon objektivi na canonu tega ne rabijo), ki potem kompenzira večji odmik do senzorja. in če ne ti kvalitetna optika (kar je verjetno v večini teh kitajskih adapterjev, dobri si pa precej dragi), jasno dodatno poslabša slika in potem je hitro vprašanje o smiselnosti tega početja..
drug problem z novejšimi elektronskimi objektivi pa je to, da bo objektiv brez povezavo na nikonu mrtev, ker se zapiranje zaslonke in avtofokus regulira jasno prek kontaktov, to pa je onomegočena (se da tudi to recimo v nekatrih primerih pošrimat, ampak zahteva precej več dela in znanja).
zato je bolj smiselno uporabit starejše objektive, kjer lahko ročno nastaviš zaslonko in fokus..
   0 

uroš @urossx 30. Jan 2014, 20:49

Zdravo,

imam eno vprašanje pa bom kar tukaj vprašal, če smem.

Zanima me kater širokokotni objektiv mi priporočate, odločam pa se med:
- Sigma 10-20mm F3.5
- Tokina 12-24mm F4 (IF) DX

Rabljena oba sem našel za cca 350eur. Zanima pa me vaše mnenje.

Hvala in lp
   0 

Rok Podlogar @poccorocco 30. Jan 2014, 21:21

Sam imam Tokino 11-16mm 2.8 - razlika v ceni novega med tem in 12-24 4-0 je bila zanemarljiva, je pa res, da deluje bolj kot prime objektiv (11 do 16mm ni nek velik razpon).

Sigma ima bolj uporaben razpon, ima pa tudi večji navoj za filter, 88mm. Baje ima tišji in hitrejši fokus.
   0 

uroš @urossx 30. Jan 2014, 21:45

Hvala za odgovor.

Pa imajo vsi te objektivi motorček za auto-fokus? Namreč imam nikona d5200 pa ne vem ce bo auto fokus delal oz. na katerem bi od teh?
   0 

Rok Podlogar @poccorocco 31. Jan 2014, 08:53

Nisem nikoli imel Nikona. Mislim, da ima Nikon mehanizem za ostrenje v bodyju? Vsekakor mora biti objektiv narejen za Nikon mount, če imaš Nikona.
   1 

Primož @Zebdi 31. Jan 2014, 09:17

Prva verzija Tokine nima tega motorčka, verzija II pa ga ima. Več info lahko dobiš na dpreview. Nikon D5200 nima motorčka za ostrenje, zato ga moraš imeti v objektivu. Jaz bi vzel Sigmo, 2mm na širokem kotu se kar poznata...

Vsekakor pa pred nakupom preizkusi objektiv smile
Zahvala: urossx
Quem dii diligunt adolescens moritur
   0 

uroš @urossx 31. Jan 2014, 11:13

Sedaj sem šele ugotovil da je rabljen Sigma 10-20mm F3.5 za Canon nastavek sad Za Nikon je najcenejša rabljena 500eur.
To mi je pa preveč. Obstaja kakšen dober širokokotnik z motorčkom za ostrenje za slikanje v prostoru do 350eur pa da je za Nikon?
   0 

Primož @Zebdi 31. Jan 2014, 11:26

Za Nikon dobiš novo 10-20 F4-5.6 na ebayu za 400 eur smile

Drugače pa malo spremljaj bolho in ebay, dostikrat se pojavi kakšna ugodna ponudba.
Quem dii diligunt adolescens moritur
   0 

uroš @urossx 31. Jan 2014, 12:50

Pa bo ta objektiv z F4-5.6 vredu za slikanje v prostoru?
   0 

Rok Podlogar @poccorocco 31. Jan 2014, 13:46

Kaj boš pa fotografiral? To ti mora biti prvo vprašanje pred izbiro objektiva.
   0 

uroš @urossx 31. Jan 2014, 14:50

V prostoru večinoma, saj za to me zanima. Za zunaj je itak vsak širokokotnik soliden.
   0 

Jernej Lasič @Sviri 31. Jan 2014, 15:54

odvisno kaj želiš fotkat v notranjih prostorih. Če boš llovil trenutke boš moral ISO navijat (4-5.6 je v notranjih prostorih kurc, sploh če imaš aparat ki ni venemkako zmogljiv kar se višjih ISO vrednosti tiče), če pa misliš iz stativa fotkat statičlne zadeve, potem bo ok.

drugače pa raje prišparaj še par 100eur pa nekaj spodobnega kupi.
Krotim fotone. Kako? Poglej na www.foto-lasic.com
   0 

Rok Podlogar @poccorocco 31. Jan 2014, 17:36

V prostoru je zelo nejasen odgovor. A boš slikal prostore? Arhitekturno? A bo slikal osebe v prostorih? Kakšnih prostorih, dnevni sobi ali dvorani? Da ne boš ugotovil, da je isto kar rabiš, fleš smile Ker za slike oseb v prostorih s slabo svetlobo bi tudi z 2.8 in iso 1600 težko lovil tistih 1/100.
   0 

uroš @urossx 31. Jan 2014, 18:15

Ja, največ bi ljudi in prostore in ko greš na izlet tudi arhitekturo. Skratka vse. Všeč so mi slike slikane s širokokotnikom, zato bi slikal vse kar bi se dalo.
   1 

dominik @domi 31. Jan 2014, 21:37

Sem pred časom tudi sam imel sigmo 10-20 za isti-podoben namen kot ti. Odličen objektiv ostrina, hitrost ostrenja,... Ampak vse osebe, ki so bile v kadru izven centra so imele potegnjene obraze. Objektiv samo za fotkanje centralnih kompozicij. Kar je izven centra so vse podolgovati obrazi. Saj za prve fotke in občutke je OK, kasneje se pa takih fotk hitro naveličaš, pa še estetske niso. Malo premisli če za ta namen res rabiš tako širokokoten objektiv. Sam sem potem nabavil canon 15-85 pa sem izredno zadovoljen, tudi v zaprtih prostorih dobim vse gor. LP
Zahvala: urossx

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati