0 

Dejan @Deko 27. Jan 2014, 14:27

Pozdravljeni, lastim si Nikon D3200 z 18-140mm objektivom...potreboval bi tripod pa nevem na kaj bom pozoren...rad bi, da se lepo zloži je lahek pa nebi rad dal preveč denarja zanj...
Mate pogoče kakšen predlog, nasvet kje in katerega kupiti?
Potrebujem pa za slikanje potretov, narave...

Hvala.
   0 

notko @notko 27. Jan 2014, 15:32

Koliko je to prevec denarja?
   0 

Rok Podlogar @poccorocco 27. Jan 2014, 17:28

Če ti ni preveč, Manfrotto 055XPROB je okoli 150 evrov, 190XPROB pa okoli 10 evrov manj. Brez glave, seveda. Glavne stvari, na katere bodi pozoren so; nosilnost (in pa nosilnost glave, če pride posebaj) in da je vsaka noga samostojna. da se da vsako nogo dat na svoj kot in svojo dolžino. brez tega je brezveze za pokrajine.
   0 

Peter @saintek 27. Jan 2014, 17:48

Bom še tebi napisal. Ne kupuj nekih plastik fantastik zadev za 30€ recimo, ker boš razočaran ko boš imel neostre fotke. smile
   0 

andyz @andyz 30. Jan 2014, 16:57

Če pa je napisal, da mora biti lahek.
Je pa prav, da veš, da je lahek stativ bolj kot ne zanič.
andyz
   0 

Jernej Lasič @Sviri 31. Jan 2014, 17:01

Lahki sta dve varianti. Ena je stativ za 30 evrov ki je stran vržen denar, druga pa je par 100 evro dragi karbonski stativ.
Jaz predlagam da kupiš nek srednji rang, da ti ne bo pol žal da nisi še malo več denarja dal, ker se lahko hitro nategneš ko kupuješ stativ. Sicer pa ga koneckoncev kupuješ za "vedno", tako da je investicija v dober stativ pametna.
Krotim fotone. Kako? Poglej na www.foto-lasic.com
   0 

p4pe @p4pe 14. Feb 2014, 09:30

Pozdravljeni,
bom kar tukaj vprašal. Imam Nikon d5300 z objektivom 18-105, sedaj bi pa nabavil še tripod. In sicer, vzel bi stojalo Manfrotto 055XPROB, ter glavo Manfrotto MH055M0-Q2 magnezijevo kroglično glavo s Q2 Quick Release-om. Mislim da je to v redu kombinacija, vendar pa oboje skupaj pride težko 3,3kg. Zdaj pa, a mislite, da bi bilo vse skupaj pretežko za občasno lazenje v hribe? cool

Hvala.
   0 

notko @notko 14. Feb 2014, 10:21

Odvisno kok si mocan.
   0 

Srečko @sreckoo 14. Feb 2014, 21:59

Glej s tega vidika, da če je stativ težji, ga veter ali pa kaj podobnega manj strese, kot pa enga lažjega.
Sam imam manfrotto stativ in glavo, pa me teža ni nikoli motila. Gledam bolj s tega stališča, če imaš nekaj kosov dražje opreme, da je treba tud malo potrpeti in nesti s sabo smile
   0 

andyz @andyz 22. Feb 2014, 11:21

Odvisno, kaj vse nosiš s sabo. Tudi sam imam podoben stativ, se je pa treba odločit, ali greš na hrib in boš malo fotkal, če bo kaj zanimivega ali pa greš s točno določenim namenom fotkat motiv, za katerega veš, da boš rabil stativ. Pri slednjem ga boš pač moral nosit. Je pa pomembno, kam si ga obesiš, da se teža lepo razporedi. Sem ga že uporabil tudi namesto palice, hehe...

Če ti foto nahrbtnik tehta več kot 7 kg, potem se je treba odločiti, če bo plus 3kg šlo ali ne.
andyz
   0 

notko @notko 22. Feb 2014, 14:26

Jaz sem naročil preko amazona Cullmanna 528 CW30 in že komaj čakam, da pride.

Njegovega predhodnika 525 sem imel možnost sprobati in že ta je bil dober.

Seveda bomo videli v praksi.

Bom poročal, mogoče pa bo še kdo hotel ga naročiti, saj cena 140€ skupaj s torbo za prenašanje se mi zdi vredu cena.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati