0 

notko @notko 20. Mar 2014, 09:21

Pocasi mi se odpirajo vprasanja pri fotografiranju in eno od teh je manual fokusiranje.

Kako tocno deluje manual fokusiranje? Ko se uporablja manual nacin, kje so tiste tocke, ki so vidne na Auto fokusiranju?

Ali potem v manual nacinu se poskusa ostriti cela slika - misljeno za landscape in ne kot v auto nacinu kjer pac s tockami ostris tisti del.

Ma mozno da ne razumem niti auto niti manual fokusiranja.

Vprasanja so mogoce cudna, ampak rad bi dolocene zadeve razjasnil preden grem dalje.
   0 

notko @notko 20. Mar 2014, 09:25

K tem vprasanju potem se podvprasanje. Kupil sem si baterijsko drzalo, kjer v paketu pride se infra rdeci sprozilec.

Torej: Infrardeci sprozilec pritisnes in bum fotoaparat sam naredi sliko. Ampak to dejansko se lahko uporablja, ko je fokusiranje na manual? Namrec na avtofokusiranje bi fotoaparat sam nekaj fokusiral jaz pa bi samo pritiskal na sprozilec.

Malo mi je glava polna od teh nejasnih stvari.

smile
   0 

Aleš @lial 20. Mar 2014, 11:19

Pri ročnem ostrenju se ostri objekt, za katerega želiš da bi bil oster, z vrtenjem obroča objektiva. Točk ostrenja seveda v tem primeru ni.
Avtomatsko ostrenje pomeni, da aparat sam zazna najbolj oster del slike in temu prilagodi nastavitev objektiva (ostrilni obroč se vrti "sam")
   0 

notko @notko 20. Mar 2014, 11:25

lial je napisal/a:

Avtomatsko ostrenje pomeni, da aparat sam zazna najbolj oster del slike in temu prilagodi nastavitev objektiva (ostrilni obroč se vrti "sam")

Okej. In ko on izbere jaz recem super to je to. Ali lahko to "nastavitev" zalockam, da mi ni potrebno vseskozi delati recompose? A s sprembo zatica iz Auto na Manual je to ta zaklep?
   0 

Andrej @f0r3st727 20. Mar 2014, 11:31

Tole si preberi... https://www.slo-foto.net/ftopict-24090.html

Verjetno bo več vprašanj odrplo kot zaprlo... smile
   0 

notko @notko 20. Mar 2014, 11:38

smile
Jaz tega na svojem Canon 600d nisem zasledil.

Drugace sem prebral in mi je se vec vprasanj odprlo.
   0 

notko @notko 20. Mar 2014, 11:42

Okej full sem sedaj razumel
http://www.youtube.com/watch?v=pEBsfZx-NbU

Ne nisem. smile

Kaj tocno je treba potem pritisniti. Al samo fokusiram in potem kaj z shutter remote slikam?

No ta vsa vprasanja so mi se odprla od vceraj, ko sem sel na eno planino slikat mesto in je prisel se en profi fotograf, ki je samo namestil kamero in se sprehajal okoli jaz sem pa samo slisal "ck ck" kako so lepo slike se delale. smile

Jaz pa kot norc tam fokusiral in na koncu nisem prisel ravno do zelenega rezultata.
   0 

Andrej @f0r3st727 20. Mar 2014, 11:46

Fokusiraš z gumbom zvezdico...
http://www.dpreview.com/reviews/CanonEOS600D/images/600vs550-top.jpg

Levi fotoaparat glej...

Enkrat ko ti naredi autofocus lock, samo se shutter button stiskaš... smile
   0 

notko @notko 20. Mar 2014, 11:58

Auuu, o lej ko imam dober fotoaparat bigrazz

Hvala za tole Andrej. Cimprej za sprobat.

Dejansko potem ni slabo imeti to opcijo vedno vklopljeno?
   0 

Andrej @f0r3st727 20. Mar 2014, 11:59

Načeloma ja,... Samo ne katerim to ni všeč... Sprobaj, pa boš videl... smile
   0 

notko @notko 20. Mar 2014, 12:01

f0r3st727 je napisal/a:
Načeloma ja,... Samo ne katerim to ni všeč... Sprobaj, pa boš videl... smile

Najboljs ja. Jaz po teoriji vidim, da je lahko kar uporabna zadeva, seveda potem spet praksa.

Bom sprobal in sporocim, ce je to to.
   0 

Miran @smukec 20. Mar 2014, 14:38

notko je napisal/a:
Okej full sem sedaj razumel

No ta vsa vprasanja so mi se odprla od vceraj, ko sem sel na eno planino slikat mesto in je prisel se en profi fotograf, ki je samo namestil kamero in se sprehajal okoli jaz sem pa samo slisal "ck ck" kako so lepo slike se delale. smile

Jaz pa kot norc tam fokusiral in na koncu nisem prisel ravno do zelenega rezultata.

Glede na to, da želiš imeti za landscape čim večji DOF, je najbrž imel na objektivu(kameri) nastavljeno MF in hyperfocal distance.
   0 

andyz @andyz 21. Mar 2014, 14:32

Za landscape naj bo blenda čimbolj zaprta (tam nekje od 7 pa navzgor), bodo fotke bolj ostre.
andyz
   0 

notko @notko 22. Mar 2014, 19:27

Ahhh. Nemorem se navadit. Sem nazaj prešaltal na klasičen način.
   0 

andyz @andyz 24. Mar 2014, 09:21

Klasika je MF !
andyz

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati