0 

Blaž Korenčan @blazko23 26. Mar 2014, 10:31

Pozdravljeni,

že dolgo prebiram ta forum in vse vaše objave, sedaj pa sem se vam pridružil tudi sam, predvsem zato ker potrebujem pomoč.

Odločam se za nakup fotoaparata http://www.nikon.si/sl_SI/product/digital-cameras/coolpix/life/coolpix-l830 (popravljena povezava - Lucifix) zanima me ali je ta fotoaparat primeren za začetnike, kaj lahko od njega pričakujem in na kaj naj bom pozoren?

Ne znam si niti predstavljati kakšne fotografije lahko pričakujem ali je to odvisno predvsem od mene in mojih izkušenj?
Zanima me tudi kako je fotografiranje z uporabo stojala? Je razlika v kvaliteti slike velika?

Hvala za pomoč in vaša mnenja

lp, Blaž
   1 

Aleš @lial 26. Mar 2014, 16:58

Nekako me ta model ne prepriča, predvsem zaradi tega, ker si težko predstavljam uporabo tako velike goriščnice (zuma) brez okularja. Morda bi zato predlagal iskanje kakšnega od aparatov, ki okular imajo (na primer Nikon cp P520), tudi zaradi tega, ker bo to v nadaljevanju fotografske poti (če bo) dodaten plus pri uporabi zahtevnejših aparatov.

Kaj razumeš pod kvaliteto fotografij pa ne vem, zato je odgovor na to skoraj nemogoč.
Stojalo je koristna zadeva, ni pa nujna. Za začetek zadošča fotografiranje 'iz roke', ali pa s pomočjo priročnih naslonov.

LP
Zahvala: Lucifix

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati