0 

mako66 @mako66 10. Maj 2014, 17:44

Odločam se za nakup tablice in ker ne vem, katere so kaj solidne, me zanima če lahko kdo priporoča... Uporabljal bi jo pri fotkanju na terenu v kombinaciji s Canon 60D (in seveda tudi v druge namene).
10-inčni ekran, ostra slika, OS Android, USB priključek, wi-fi, GPRS, GPS, podpora za SD kartice (lahko tudi micro SD), zdržljiva baterija, po možnosti pisalo...

Tablica pri fotkanju nebi bila namenjena obdelavi slik, ampak predvsem predogledu, in pa uporabi kupu androidovih programov, namenjenih pomoči pri fotkanju...
Senzor svetlobe bi bil prav tako dobrodošel, saj na telefonu deluje kar v redu, ampak ekran je pač premajhen...
   0 

sasas @sasas 12. Maj 2014, 20:05

Meni se zdi fotkanje s tablico tako smešno smile Zakaj ne uporabljaš telefona? Moja hči ima en boljši Sony Xperia in so slike zelo všečne. Pri slabih svetlobnih pogojih pa tako s tablico kot telefonom ne moreš pričakovati čudežev.
   0 

Andrej @f0r3st727 12. Maj 2014, 20:45

sasas je napisal/a:
Meni se zdi fotkanje s tablico tako smešno smile Zakaj ne uporabljaš telefona? Moja hči ima en boljši Sony Xperia in so slike zelo všečne. Pri slabih svetlobnih pogojih pa tako s tablico kot telefonom ne moreš pričakovati čudežev.

A pa si ti sploh prebral/a kaj je napisal? smile
   0 

iztok @izo 12. Maj 2014, 21:19

samsung tab 10.1 (2014) imam jst ogledano (sicer pri meni fotkanje ni v prvem planu), vendar bo najbrž še malo počakalo, je kr precej. sicer sem mislil vzet pri mobitelu, pa kljukci pravijo, da moram vzet tudi internet potem pri njih, hvala lepa..
pred tem mi je bila favorit sonijeva tablet z, samo se mi zdi, da je pod črto samsung mogoče bolj, (malo sem skeptičen recimo pri soniju glede vzdržljivost baterije ipd).
za fotkenje sigurno v prvi vrsti kakšen app aka dslr controller, s katerimi lahko upravljaš marsikaj, če ima fotič wi-fi, še toliko boljš.
glede obdelave najbrž kaj bolj resnega odpade, ima pa recimo datalcolor app, s katerimi lahko v galeriji geldaš fotke v skalibiranem zaslonu tablice. in to je največja kiks celotne zadeve, zakaj bi hotel kalibracijo samo v njihovem programu za galerijo in ne za komplet android sistem (kot npr. za pc)?? vsaj za preview fotk, ko recimo fotkaš z prednastavljenimi profili ipd bi bilo zelo dobrodošlo.
http://spyder.datacolor.com/portfolio-view/spyder-gallery/
   1 

Uroš Miklavčič @Ulrich 13. Maj 2014, 12:22

Tablet Z odpade za terensko delo, ker je zaslon na soncu en klic nič viden. Verjemite, sem delal test in vem iz prve roke. Samsungove tablice so šrot že zaradi TouchWiza in drugih glupi odločitev, ki jih je Samsung sprejel pri snovanju svojih naprav. Če sem iskren je edina spodobna Android tablica Nexus 7, ki pa odpade zaradi želje po 10 palčni tablici. Tukaj bi vsekakor priporočil iPad Air, a je problem, ker ne vem, če obstaja app za kontroliranje Canon kamer.

Nexus 10 bi bil OK ampak je že kar zastaran HW. Trenutno po mojem ni neke pametne zadeve, ki bi zadela tisti sweet spot. Sicer bi se, kot sem že omenil, na široko ognil Samsungu, a je glede na želje še vedno najbolj realna opcija Galaxy Tab Pro 10.1''.

Kot sem že omenil je hiba Xperie njen ekran. Če ti to ne predstavlja problema pa je Xperia Z2 Tablet super tablica.
Zahvala: porkoja
blog: blog.miklavcic.si | twitter: @uros_m | galerija: SloFoto | podjetje: miklavcic.si
   0 

iztok @izo 13. Maj 2014, 12:37

ulrich, zanimivo, ker to glede sonca sem že zasledil. kako se ti je zdela poraba energije na soniju? drgač naj bi bil zaradi vodotesnosti ravno za na teren, samo pri tablici je itak zaslon več ali manj vse, tako da..
note 10.1 2014 varianto si mogoče sprobal? sicer se strinjam, da je glede odzivnosti ipd ipad boljši, samo a je res tako šfoh pri teh novih zadevah? sem recimo pri kolegu primerjal ipad mini (fajn zadeva, samo meni premajhno) in samsung tab 3 (ne vem, ali ima ta tuchviz ali ne), če se ne motim, pa je razlika, samo da bi bilo čisto neuporabno, pa spet ne.
je kaj razlike, ča naložiš spucan android gor, brez vse tiste navlake ipd?
   0 

Uroš Miklavčič @Ulrich 13. Maj 2014, 12:44

Poraba energije na Xperii je morda nekoliko višja oz. je nekoliko slabša baterija, a ni kritično.

Odzivnost danes na flagship napravah ni toliko problem kot je problem vsa navlaka, ki jo Samsung in drugi navlečejo čez Android. Ja, lahko gor rukneš stock Android (če znaš) in bo gotovo bolje. Glavni problem TouchWiza pa je nepreglednost in kup neuporabnih aplikacij, ki odžirajo sistemski pomnilnik in dolgoročno povzročajo, da začnejo naprave delovati slabo in lagati.

Pa še nekaj - nazadnje, ko sem v roki držal Samsungovo tablico sem imel tak slab občutek. Ne znam opisat amapk nekako ni masa lepo uravnotežena in vse skupaj deluje ... narobe - ne znam drugače opisat. Če imaš na eni strani iPad in na drugi Samsungovo tablico je čist drugačen občutek. Večino sicer to verjetno ne bo motilo in čist možno je, da sem samo jaz tak, da to porajtam ampak meni to ni nezanemarljivo.

Mimogrede, bi kdo menjal Nexusa 7 (zadnja generacija) za črn iPad mini (1. gen.)? Zgolj hipotetično sprašujem zaenkrat.
blog: blog.miklavcic.si | twitter: @uros_m | galerija: SloFoto | podjetje: miklavcic.si
   0 

Janez Ule @ulej 13. Maj 2014, 13:46

Ko je tema ravno o tablicah. Sam se še nisem odločil ali jo kupim ali ne, ker zaenkrat ne vidim potrebe po tem. Me pa zanima, katere tablice podpirajo uporabo "navideznega" svinčnika? Če bi si recimo na tablico namestil nekaj podobnega photoshopu, potem se mi zdi upravljanje s prsti nekako premalo natančno.
   0 

Uroš Miklavčič @Ulrich 13. Maj 2014, 14:01

Navidezni svinčnik? A misliš te zdeve: http://tech4globe.com/wp-content/uploads/2012/02/stylus-pad1.jpg

To pali na vseh današnjih tablicah ampak photoshopa ali ekvivalenta (za obdelovanje fotk) pa ne boš našel, razen, če kupiš Windows 8 tablico z i5 oz. i7 procesorjem - tam pa lahko mirne duše poganjaš Photoshop direktno.

Če pa rabiš za risat pol maš pa dost appov zato, ni problema.

Če rabiš pa bolj natančne "svinčnike" (se pravi - zaznavanje stopenj pritiska) so pa opcija Samsung Note tablice in druge Windows ter Android tablice, ki imajo vgrajen Wacom digitizer.
   0 

Janez Ule @ulej 13. Maj 2014, 16:07

Ja takšen svinčnik sem imel v mislih. Pred leti, smo s kolegi poizkušali tak svinčnik od galaxy note 2. Delal je samo na galaxy-ju, na ostalih android telefonih pa ne. Slučajno sem se spominl in vprašal, kako je s tem, ker pri nekaterih tablicah svinčnik ni priložen, piše pa tudi ne, ali omogoča uporabo tega ali ne.
   0 

Uroš Miklavčič @Ulrich 13. Maj 2014, 16:22

Na Samsungovih Note napravah in pisalih je Wacom tehnologija, ki zaznava tudi intenziteto s katero pritiskaš pisalo ob ekran in ta pritisk se potem prevede v debelinmo črte. Enako tehnologijo ponuja nekaj drugih tablic. Predvsem pa jih uporabljajo tudi Windows tablice ampak tam je pa spet druga štorija (polna verzija Winows 8 in Windows RT).

Pisalo, ki ga vidiš na sliki pa je navadno kapacitivno pisalo in to pomeni, da deluje na vseh današnjih napravah, ki imajo kapacitiven zaslon (to pomeni, da praktično na vseh, ker se ne spomnim kdaj sem videl zadnji rezistivni zaslon).

In na tej toči se je potem potrebno odločiti ali rabiš samo nadomestek za prst (kapacitivno pisalo) ali rabiš napredne funkcionalnosti kot je zaznavanje intenzitete pritiska (Wacom tehnologija). Ko se odločiš to je potem bolj jasno kam se je treba obrniti.
   0 

mako66 @mako66 13. Maj 2014, 17:48

Medtem sem že nabavil Galaxy Note 10.1 2014 Edition... ni slabo....
   0 

porkoja @porkoja 13. Maj 2014, 18:21

Super informacije, Ulrich! Mnogo hvala za to, ker sem tudi sam mislil kupiti Samsung tablico za pregled fotografij na terenu (v naravi, močno sonce ipd.) pa vidim, da ne bo šlo.
   0 

iztok @izo 13. Maj 2014, 23:37

za sonce je omenjal sonijevo tablico, da ni ravno najboljša. oled pri samsungih se mi zdi dokaj ok, samo no močnem soncu brez dodatnega senčenja nobena no bo ravno blestela, če se mene vpraša.
   0 

iztok @izo 13. Maj 2014, 23:40

mako66 je napisal/a:
Medtem sem že nabavil Galaxy Note 10.1 2014 Edition... ni slabo....

ko boš malo bolj potestiral zadevo, poročaj, kako se kaj obnese, najbrž marsikoga zanima.
   0 

-lux- @-lux- 14. Maj 2014, 07:21

Jaz pa marsikatero fotko obdelam tudi na tablici. Inštaliral in preizkusil sem kar nekaj programov, PS Touch, Laminar Pro, Leonardo in še nekaj drugih. Nekako najlažji za delo se mi zdi Leonardo. Omogoča pa prav vse, kot "veliki"! Uporabljam pa iPad in Eye-Fi kartico.
   0 

iztok @izo 14. Maj 2014, 09:12

kaj pa kalibracija zaslona recimo, že govorimo o obdelavi? mogoče imajo to i-zadeve bolj poštimano, pa vendar..
   0 

-lux- @-lux- 14. Maj 2014, 12:36

Moja izkušnja z t.i. i napravami je dobra. Razlike v barvah pri iPadu(retina) in Macu 27" nisem opazil.
Če bi kupoval tablico za na teren pa vsekakor iPad Air. Saj verjetno imajo novejši fotoaparati že vgrajen wi-fi? Če ne, pa ena hitra wi-fi kartica. Sploh pa ne vem zakaj folk še hoče na mobilnih napravah razne USB priključke, pa reže za pomnilniške kartice. Sam balast po moje.
Recimo moj iMac nima več CD ja. Logično, kdo ga še rabi? No, tole je že malce izven teme!
Lp
   0 

iztok @izo 14. Maj 2014, 12:49

za kakšen arhiv (še kdo dela to?) ipd nardit je še vedno fajn imet usb, cd/dvd ipd. pri mojem fohu cd-je celo zahteva zakonodaja pri projektih, hehe, zato skoraj brez ne gre..
ok, tablice so mogoče druga zgodba, pa vendar recimo za tether ali za fotič brez wi-fi še vedno špila verjetno največ preko usb kabla (recimo pri dslr conotroller aplikaciji ipd).
   0 

iztok @izo 14. Maj 2014, 12:56

-lux- je napisal/a:
Moja izkušnja z t.i. i napravami je dobra. Razlike v barvah pri iPadu(retina) in Macu 27" nisem opazil.

ne gre toliko za razliko med ipadom in macom (ok, verjetno sta že v osnovi bolje urvanotećeno gelde barv napram pc/android variantam, čeprav..
gre se za nek standard ot referenco, če recimo fotke pošiljaš kam v tisk ipd, kjer imajo verjetno skalibrirano okolje (kaj pa vem, prva na pamet mi padejo novinarji). zanašat se samo na stock nastavljen zaslon tablice (z vsemi tistimi nastavitvami, ko sproti menja svetlost ekrana ipd) ne vem če je najbolj ziher..

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati