0 

Gregor Grm @gg91 13. Maj 2014, 13:03

Torej, sem pred nakupom širokokotnega objektiva za Nikon bajonet. Omenjen objektiv se mi zdi izredno zanimiv in me zanima, če ima kdo izmed vas kakšne izkušnje z njim. Rabil bi ga predvsem za pokrajinsko fotografijo, zato me najbolj zanima kako se obnese na tem področju.
   0 

porkoja @porkoja 13. Maj 2014, 13:34

Jaz ga imam že leta in leta (verzija I, se pravi nekoliko slabše leče brez premazov, ostalo naj bi bilo več ali manj enako kot pri II), uporabljam ga na Canon sistemu. Toliko časa ga imam predvsem zaradi odlične zgradbe in fiksne zaslonke f4 pa seveda tudi cene (je veliko cenejši napram kakšni Sigmi ali Canonu).
Dolga časa sem ga uporabljal na 40D in 7D, kjer mi je nudil odlične rezultate tako za pokrajinsko kot tudi reportažno fotografijo. Šele, ko sem ga privil na full frame, pa sem ugotovil njegovo pravo vrednost, ker je ostrina izjemna. Res da, je potrebno na FF uporabljati šele v območju 18mm-24mm, ampak kvaliteta je pa odlična.
Mislim, da boš zadovoljen z njim, sploh je super v razmerju kvaliteta:cena.
   0 

Gregor Grm @gg91 14. Maj 2014, 11:43

Hvala za odgovor porkoja.
   0 

steppenwolf @steppenwolf 14. Maj 2014, 11:56

Sam sem imel najprej Tokino 11-16 2.8 in sem jo kasneje zamenjal z 12-24. Zamenjal sem, ker mi je bilo 16mm preširokih in sem moral kar naprej menjati objektive. 2.8 zaslonka, pa tudi ni bila bistvena zame. Pri 24mm pa nisem imel te potrebe. To je eden mojih najljubših objektivov. Ravno prav širok za moje potrebe, s 24mm, pa je, kot že napisano, uporaben tudi za kaj drugega kot le "širokokotne" kadre.
Sedaj sem prešaltal na FF in ta objektiv prodajam. Če te zanima, imam na Bolhi oglas -
http://www.bolha.com/fotografija-in-optika/fotografska-oprema/fotografski-objektivi/za-nikon/tokina-sd-12-24-f4-if-dx-ii-1293130998.html?aclct=1399467351&kw=tokina+12-24

Če objava povezave do oglasa ni dovoljena, se opravičujem...

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati