0 

Simon Kosovic @Simms 24. Maj 2014, 09:43

Sem lastnik nikona d7100 in sem pred resnim nakupom enega objektiva. Zanimam oziroma odlocam se med: Nikkor 17-55 2.8 ali tamron 24-70 2.8. Zanima me strokovno mnenje in morebitne izkusnje. Kako se zadeva odnese na omenjenem aparatu.

Bolj se zanimam za nikkor 17-55, ne vem pa kako se stara zadeva odnese na omenjenem aparatu. Uporaba bo pa tudi za kaksno poroko.

Vsa mnenja in izkusnje so dobrodosle se posebej ce se nanasa na omenjen aparat.

Havla in lp.
   0 

Miran @smukec 24. Maj 2014, 10:25

Mogoče uč vrži še na sigmo 18-35 1.8.
https://www.flickr.com/groups/sigma18-35mm/
   0 

porkoja @porkoja 24. Maj 2014, 10:31

Tamron 24-70 2.8 je v tem primeru boljši, vendar za to kar si opisal, da bi fotografiral, je veliko bolj primeren na full-frame aparatu. Z 24-70 na DX formatu ko je d7100, si jaz osebno ne bi upal fotografirati poroke.
Je v tovrstnih primerih 17mm velikokrat zelo odločilnih, saj kakšni matični uradi pa tudi cerkve nudijo tako malo maneverskega prostora med fotografiranimi osebami in mejo do koder se fotograf lahko giblje, da je 17mm ali še celo kaj širšega kot je 12mm ali 14mm (na DX (crop) senzorju)) - nujnih.
Tako, da.. na d7100 bi jaz uporabljal bodisi Nikona 17-55 f.8 ali pa Sigmo 17-50 f2.8, ki je menda še ostrejša in z boljšo kvaliteto optike napram Nikonu 17-55.
Razen, če imaš v krajšem času namen narediti prehod na full-frame aparat, potem je bolj smiselno že v štartu kupiti objektiv, ki je namenjen aparatom s FF senzorem.
   0 

Simon Kosovic @Simms 28. Maj 2014, 20:45

Bolj pozno pa vendarle... Hvala za odgovor. Zanima me se tole... Kako je z VR pri tovrsti razdalji? Ali je zadeva pri tem objektivo potrebna ali ne? A mores pol pri 55mm imet roko mirno kot stojalo al kako je s tem? Verjetno mores fotkat pri krajsem casu... Pa kak dober flash (sb910) verjetno tud dobr resi ta problem oz. situacijo....

Al je mogoce bolje potem vzeti tamrona 24-70 in za tisto manjkajoco razdaljo se 10-24???

Ze v namprej najlepsa hvala in lp.
   0 

Simon Kosovic @Simms 28. Maj 2014, 20:46

Bolj pozno pa vendarle... Hvala za odgovor. Zanima me se tole... Kako je z VR pri tovrsti razdalji? Ali je zadeva pri tem objektivo potrebna ali ne? A mores pol pri 55mm imet roko mirno kot stojalo al kako je s tem? Verjetno mores fotkat pri krajsem casu... Pa kak dober flash (sb910) verjetno tud dobr resi ta problem oz. situacijo....

Al je mogoce bolje potem vzeti tamrona 24-70 in za tisto manjkajoco razdaljo se 10-24???

Ze v namprej najlepsa hvala in lp.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati