0 

andyz @andyz 1. Jun 2014, 09:18

Pred kratkim prišel s potepanja po zahodni franciji. Ko grem gledat fotke, jih je veliko manj ostrih.
Ne verjamem, da gre za napako pri slikanju, ker so časi pod 1/200 za fiksne motive, niti za napako ostrenja, ker je focus na pravem mestu. Neostrina je vidna le pri polni velikosti fotke, tako da jo na pomanjšanih niti ne opaziš. Enak rezultat je na različnih objektivih. Res je, da fotk še nisem obdeloval, a je rezultat podoben tako na RAW kot na JPEG.
Ali je mogoče, da pri padcu aparata s postelje na tla lahko kakorkoli pride to tega? Aparat sicer deluje brezhibno (Canon 7D).
Je mogoč kakšen drug razlog? Isti motivi s Canon G1X so bolj ostri.
   0 

porkoja @porkoja 1. Jun 2014, 15:21

Jaz sem imel dolgo časa tovrstno napako z uporabo 40D in komurkoli sem jo opisal, mi ni vedel pomagati.
Cca. 4-5 fotografij od 10-ih, jih je bilo totalno neostrih (kakor, da ne bi nikjer bila točka ostrenja). Če sem večkrat ugasnil aparat in nazaj vklopil, je delovalo nekoliko boljše (recimo 2-3 neostre od 10-ih), z daljšim časom fotografiranja, pa se je stanje spet poslabšalo.
Na koncu sem prišel do preprostega spoznanja. Očistil sem ogledalo in senzor. Od takrat naprej je delovalo odlično.
   0 

andyz @andyz 2. Jun 2014, 14:46

Zna biti tako, samo do sedaj ni bilo nobenih problemov.
No, kakorkoli že, hvala.
Danes sem nesel zadevo na servis. So povedali, da ni problema in bodo zrihtali, nastavili senzor, ipd.
andyz
   0 

iztok @izo 2. Jun 2014, 15:59

andyz je napisal/a:
Enak rezultat je na različnih objektivih. Res je, da fotk še nisem obdeloval, a je rezultat podoben tako na RAW kot na JPEG.
Ali je mogoče, da pri padcu aparata s postelje na tla lahko kakorkoli pride to tega? Aparat sicer deluje brezhibno (Canon 7D).
Je mogoč kakšen drug razlog? Isti motivi s Canon G1X so bolj ostri.

če je na vseh objektivih enako, potem bo nekaj z ostrenjem v bodiju. možno je, da se je pri padcu malce zadeva razrahljala, se pravi bo potrebna ponovna kalibracija af sistema, torej nastavitev ogledal ipd. možen je recimo tudi umazanija ali prah, ki zaide na primarno ali sekundarno ogledalo, kot je bilo povedano ali ali na zbirno af lečo pod ogledalom ipd.
   0 

andyz @andyz 5. Jun 2014, 18:39

Evo, zrihtano, če koga zanima.
Servis izredno profesionalen, 2 dni, 100 E. Ostrina kot špica. Menda je bilo treba malo ponastavit in skalibrirat senzor ali nekaj takega.

Nauk - metanje aparata po tleh ni vedno brez posledic.
andyz
   0 

Peter @saintek 5. Jun 2014, 19:06

Lepo da si uredil

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati