0 

Matej Bevc @MatejBevc 18. Jun 2014, 15:12

Pozdravljeni,

Pred kratkim me je ena oseba kontaktirala, ki bi rada imela slikovni material za promocijo Savinjsko/Šaleške doline. Za koliko fotografij se gre, mi še ne more povedati, ker si jih morajo izbrati. Fotografije bi se uporabile za spletno stran, socialna omrežja, predstavitev Zg. Savinjske v kakem vodniku, katalogu, morda na kakšni tabli ipd. Problem je, da ne vem, po koliko naj računam oz. kako. Ali za vsako sliko posebej ali skupaj. Ne bi se šlo za velike vsote. Gre se neko simbolično ceno. Vem, da že dobra reklama velik pomeni, ampak bi vseeno nekaj iztržil za svoj trud in čas, ki je bil vložen.

Tisti, ki ste že bili kdaj v takšni situaciji, kako ste se odločili?
Hvala za odgovore!

Lp
Matej
   0 

Kris @kris 21. Jun 2014, 12:33

Če ti kaj pomaga: na omenjenem območju je neka okvirna cena za fotografiranje recimo temu "pomembnejše" prireditve za javne institucije max. 200 EUR, če imaš seveda srečo in poznanstva, da prideš zraven. Točno število fotografij ponavadi ni določeno, se pa ve, da se na enem takem dogodku naredi kar nekaj fotografij.
Objava ene fotografije v mediju na tem območju se giblje v povprečju med 4 in 10 EUR (gre za fotografije, ki ne zahtevajo kakega posebnega truda, znanja in priprave).
Mogoče lahko iz tega podatka kako oceniš in ovrednotiš svoje delo, pri tem pa seveda moraš upoštevati dejstvo, da gre za regijo, ki ni ravno "denarno" bogata.
Mimogrede, lepe fotke na glasilu GG. Iz prve roke vem, da so bile gratis. smile
   0 

Aleš @lial 21. Jun 2014, 13:28

Videti je, da precej intenzivno iščejo: https://www.slo-foto.net/ftopict-24208.html
   0 

Matej Bevc @MatejBevc 21. Jun 2014, 19:36

@Kris
Hvala za informacijo, mi veliko pomaga. Sicer sem jim že moral odgovoriti glede cene in vidim, da sem jim kar realno ceno povedal. Pri tem sem imel tudi v mislih to, da res v naši regiji ni nekaj biserno glede financ, tako kot si omenil.
Hja, glede glasila. Še sam sem bil presenečen, ko sem ga zagledal, ker so brez moje vednosti objavili fotografije. Res je, da kadar se gre kaj za domači kraj, nikoli ne računam, ala za kakšne prireditve, glasila ipd. Vse en bi mi lahko kaj omenili. Recimo za glasilo, ki je bilo mislim da decembra, smo bili v kontaktu. Šlo se je za fotografijo na zadnji strani.
Ja hvala za kompliment biggrin

@Aleš
Videt ja...tudi meni je omenila, da imajo fototeko zelo skromno in zato so šli na lov za njimi smile
   0 

Peter @saintek 23. Jun 2014, 15:30

Sem imel sam nek "dogovor" z zavodom za turizem MB in sem jim dal po vsem raziskovanju itak nizko ceno 50€ na fotko. Danes so se oglasli in mi hoteli zbijat, da so oni 50€ plačali za fotko, ki so bile namensko samo za njih narejene in za ostale 20€. 50€ za ekskluzivo ???. Sem se jim zahvalil in čaopero. Mi ni nek mus, da bi po vsej sili prodal po taki ceni 2-3 fotke.
   0 

notko @notko 23. Jun 2014, 18:42

Tako se dela. Končno, da nekdo ne popusti. Vsi bi nekaj zastonj. Naj pogledajo malce cene opreme, pa naj pol si upajo nižat ceno.
   0 

tone sekne @tonccy 24. Jun 2014, 08:40

Portali kot je ta bi počasi lahko začeli malo delati tudi na izobraževanju potencialnih strank. Velika večina namreč ne ločuje fotografij po kakovosti ampak samo po ceni. V isti koš mečejo fotke vrhunskih fotografov in vajencev s 60D in 17-85. In potem dobiš mail, da si absolutno in res predrag. Ma j...te se. Pa kupi tiste za 1€.

Da ne omenjam nekaterih naših kvazi zvezdnikov, ki si predstavljajo, da jim fotke kar pripadajo. Morda, če se lepo obnašaš, bodo pripeli tvoje ime spodaj. Mislim kvaaa? Seveda akreditacije dodelijo svojim prjatlom s 60D. Potem pa želijo (zahtevajo) fotke od profijev. Preverjeno!

Še kar nekaj sranja je na naši sceni.

S tujci imam lepe izkušnje. Pokličejo, vprašajo, poveš ceno in to je to. Nobenega izsiljevanja ali nespoštovanja.

LP
   0 

Aleš @lial 24. Jun 2014, 09:56

@tonccy Dokler bo 90% ljudi (moja ocena), ki fotografije pogledajo, fotografsko 'nepismenih', tudi potencialnih strank, kakor jih imenuješ, nima smisla 'izobraževat'.
Dokaze o popolni foto-nepismenosti pa lahko dnevno vidiš na vseh medijih (razen radia grin )
"Joj kako je lepa slikica, joj, kakšne lepe barve", istočasno pa so porezani najboljši detalji, slika visi in je pretirano obarvana.
Ti je to kaj znano?

Pa da se razumemo - 100% podpiram ureditev tega problema, ki te 'žuli'.

LP
   0 

tone sekne @tonccy 24. Jun 2014, 10:10

Ma ja, saj ni hujšega. Sploh zame, ki ne živim od fotografije. Ampak, ko vidim kaki modeli se sprehajajo po sceni, me pa malo pogreje. Tipi, ki imate vrhunske fotke v različnih galerijah, pa ste dobesedno bosi.
Sicer pa je povsod enako, blef, gobec in mediji nam krojijo svet...če se pustimo.

LP

P.S.: Pa kar razpišite se še malo na to (in druge) temo. Tudi ta forum je bolj ali manj v kritičnem stanju. Tako po količini komentarjev, kot po kakovosti fotk v galeriji in predvsem znanju ocenjevalcev. Imam občutek, da sem se pred leti iz komentarjev lahko kaj naučil, zdaj pa samo ugotavljam kdo je od koga prjatu.
   0 

Miha Fabijan @skopusnik 24. Jun 2014, 10:22

@tonccy, se popolnoma strinjam s tvojim P.S. Saj točno vidiš, eden in isti bo imel vedno po 20 ocen, pa magar je fotka obupna. Kolegi mu bodo že stisnli petko grin
Da ne govorim o tem, da če je na fotki slečena ženska, je ocena takoj 4+ in vsaj 15 ocen, fotka je lahko pa tudi taka da si ne bi riti z njo obrisal.
Kdor kasneje zavira, je dalj časa hiter! smile
   0 

notko @notko 24. Jun 2014, 10:59

Jah ce bomo cakali eden na drugega itak da bo forum prazen in pust.
   0 

mako66 @mako66 25. Jun 2014, 07:42

tonccy je napisal/a:
Portali kot je ta bi počasi lahko začeli malo delati tudi na izobraževanju potencialnih strank. Velika večina namreč ne ločuje fotografij po kakovosti ampak samo po ceni. V isti koš mečejo fotke vrhunskih fotografov in vajencev s 60D in 17-85. In potem dobiš mail, da si absolutno in res predrag. Ma j...te se. Pa kupi tiste za 1€.

Da ne omenjam nekaterih naših kvazi zvezdnikov, ki si predstavljajo, da jim fotke kar pripadajo. Morda, če se lepo obnašaš, bodo pripeli tvoje ime spodaj. Mislim kvaaa? Seveda akreditacije dodelijo svojim prjatlom s 60D. Potem pa želijo (zahtevajo) fotke od profijev. Preverjeno!

Še kar nekaj sranja je na naši sceni.

LP

In kaj je narobe s 60D? Za vrhunsko fotko ne rabiš nujno tudi vrhunske opreme, ampak predvsem znanje. Sicer pa tudi PS in podoben SW dela čudeže.
   0 

Aleš @lial 25. Jun 2014, 08:27

Trditev, da za vrhunske posnetke ne potrebuješ vrhunske opreme, pri marsikaterem fotografiranju hitro 'pade'.
Je pa to res prav toliko, kakor deCoubertinov izrek, da "ni važno zmagati, važno je sodelovati" (ki je namenjen tistim, ki nikakor ne morejo zmagati)
Zato se je treba sprijazniti z dejstvom, da je pomembno oboje - tehnika in tehnologija, pa še ščepec navdiha in je vrhunsko grin
Drži pa tudi, da vrhunski aparat sam zase še ne pomeni vrhunskih posnetkov, čeprav se marsikdo tolaži prav s tem.
   0 

Gregor Gomboc @George 8. Jul 2014, 21:05

Aleš, zelo lepo povedano.
   0 

ogabe @ogabe 9. Jul 2014, 08:59

mako66 je napisal/a:
In kaj je narobe s 60D? Za vrhunsko fotko ne rabiš nujno tudi vrhunske opreme, ampak predvsem znanje. Sicer pa tudi PS in podoben SW dela čudeže.

Ker je ravno nogomet trenutno aktualen... pojdi na nogometni stadion in poskusi narediti vrhunsko nogometno fotko s 60d in 18-55 objektivom grin
   0 

komar89 @komar89 9. Jul 2014, 11:50

V športu ti PS in podoben SW ne pomaga kaj dosti če fotka že v štartu ni tehnično odlična. Se pa da tudi z 60d narediti vrhunsko fotko, samo primerno glaževno je treba gor dat smile
šank, drš me, jst te bom spustu...

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati